Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2017, 18:46   #1
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Awaria sprężarki lub alternatora.

Dziś odpaliłem pod Carrefourem przejechałem 500 metrów i dym czuć wewnątrz jeszcze kilka metrów i zatrzymałem bo buchało z pod maski , macha w górę kopci sie mocno ale ognia nie ma smród jak by się klocki hamulcowe zablokowały . Słychać było grzechotanie w okolicy alternatora i biały dym z niego . Po zgaszeniu silnika widać ze kółka napędzające pasek wielorowkowy od altka i sprężarki są fioletowe i mocno gorące . Na zewnątrz niezły kocioł , hałas niemiłosierny bo to szczyt kiedy wszyscy wracają z pracy i do tego akurat przyszła zadymka śnieżyca . Do domu ok. 8 km. Cóż pierwsza diagnoza łożysko alternatora więc nóż w rękę i pasek na pół bo za godzinę już będzie ciemno .
Oględziny na szybko ruszyłem kółko altka i płynnie chodzi , do sprężarki za głęboko zeby dotknąć i ...ta pogoda jeszcze .
Żona za kierownice i porozumiewanie się na migi bo hałas niemiłosierny .... odpalamy na chwilę bez paska . Uff... nic już nie grzechocze .... silnik płynnie chodzi , wiec wsiadam robię test zegarów , tylko stare błędy nic nowego. Więc jedziemy puki co wspomaganie działa akumulator dość mocny ale korki ...co kawałek postój oby nie zdechł na rondzie .
Dojechałem na parking przed blokiem i .......
wspomaganie odmówiło posłuszeństwa ledwo idzie ukręcić kierownicą miga na wyświetlaczu trójkąt awaria...
Już go nie odpalam bo widać że coś nie jest tak . Po pół godzinie idę z miernikiem i sprawdzam napięcie na klemach 11,4 V ( centralny zamek normalnie działa ) ale odpalić się nie da gasną kontrolki i wyświetlacz przy próbie odpalenia . Zabieram akumulator w domu sprawdzam jeszcze raz na słupkach 12,2 V . Podłączam niech się do jutra podładuje .
Moje typy to ALTERNATOR może zwarcie na diodach
lub Sprężarka (mogło się posypać łożysko ) Jak i co sprawdzić ?.... czekam na podpowiedzi .

__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 24-02-2017 o 20:21
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 18:57   #2
grego333
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Awaria .

Miałem coś bardzo podobnego w poprzednim mondeo. Powodem było łożysko koła pasowego sprężarki klimatyzacji (czy jak to się nazywa???). Łożysko dosłownie rozsypało się i koło stanęło, co spowodowało ślizganie się paska...straszny hałas, smród niemiłosierny i biały dym z nawiewów do środka auta. Temperatura przy tym musiała być znaczna bo po zdjęciu koła pasowego sprężarki jej cewka była prawie stopiona.
grego333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 20:36   #3
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Awaria sprężarki lub alternatora.

Akumulator już 5 godz pod prostownikiem jest w połowie doładowany . Dzięki za podpowiedź choć wolałbym żeby to padło na alternator w nim łożyska zmienić można samemu a klima to większa ingerencja . Zastanawia mnie dlaczego nie wyrzuciło błędów.Wszystko działało super dotąd . Czekam na podpowiedzi jak się do tego zabrać jakie mogą być ew. koszty w warsztacie .Choć wolałbym sam to ogarnąć.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 20:43   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Awaria sprężarki lub alternatora.

ja dałem osiemset za remont sprężarki, nowe sprzęgło, uszczelnienia, cewka

samemu to możesz jedynie sprzęgło wymienić, 420 kosztuje valeo czy coś koło tego ale przy tych temperaturach to stawiam, że uszczelnienie główne spłonęło w kompresorze i sprężarka na stół
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 21:36   #5
grego333
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Awaria sprężarki lub alternatora.

Ja wtedy kupiłem używaną sprężarkę z młodszego anglika za małe pieniądze ale przełożyłem tylko koło pasowe z łożyskiem i cewką...i śmigało pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chciałem to łożysko wymienić na nowe ale nie mogłem szybko namierzyć, a czas naglił, więc zdecydowałem się na taki właśnie zabieg.
grego333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 22:03   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Awaria sprężarki lub alternatora.

Też mi to chodzi po głowie. wymienić łożysko i ew.cewkę na allegro to koszt 160zł.
Tylko czy można to zrobić na samochodzie bez odłączania przewodów sprężarki czy jednak muszę wyjąć to na stół ?.
Jak jest zamontowane to koło pasowe ?..
Czy sprężarka i koło pasowe z mondka mk3 jest inna?...z jakiego innego samochodu jest taka sama .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 09:04   #7
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Awaria sprężarki lub alternatora.

jak tylko łożysko i cewkę, przecież tam wypaliły się i wypadły te gumowe amortyzatorki i całe to będzie latać i klepotać, sprzęgło masz całe do wymiany, przykręcone do wału kompresora na 1 śrubkę 6 centralnie, nie wiem czy do wymiany nie trzeba czegoś opuszczać bo podłużnica przeszkadza
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 09:12   #8
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Awaria sprężarki lub alternatora.

Poszukaj używanego kompresora z nowego rocznika. Zwykle są zmienne ze starszymi i znacznie tańsze.

Padł mi w C4 z 2005 roku. Po numerach takie same na allegro min 350 a za kompresor z 2016 dałem 110 z wysyłką. I to była reguła.

tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 10:07   #9
grego333
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCI 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Awaria sprężarki lub alternatora.

Fakt, zapomniałem o sprzęgle. Przełożyłem wszystko co było przymocowane z zewnątrz do wałka sprężarki...sprzęgło na wspomnianą śrubkę, reszta jak dobrze pamiętam na segera. Mnie to spotkało właśnie w Mondeo Mk III i faktycznie dostęp był okropny...ale jakoś udało mi się to zrobić na samochodzie nie zdejmując sprężarki (chciałem uniknąć dodatkowych kosztów "obsługi" klimatyzacji). Ponoć łatwo się to robi jak się trochę silnik uniesie, bo faktycznie ta podłużnica przeszkadzała, ale nie miałem takiej możliwości więc ręce powyginane w kilku miejscach i jakoś poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. No ale mowa jest o s-maxie i może tu jest więcej miejsca...nie mam teraz samochodu żeby zerknąć.
Jeśli to ta awaria, to chyba najtaniej będzie zrobić tak jak już ktoś wspomniał...kupić używkę z młodszego i przełożyć.
grego333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 11:28   #10
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Awaria sprężarki lub alternatora.

Latar ..to miałeś chyba fartaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ......jak by co to jestem zainteresowany taką sprężarką .
Czas obejrzeć w dzień i wprowadzić na kanał w garażu . Czy może ktoś podpowiedzieć czy nie ma tam czasem lewego gwintu na kole (koło pasowe jak zdjąć )?.. ,
czy dało by radę odkręcić całą sprężarkę z rurkami i trochę opuścić co by nie rozszczelnić klimatyzacji ?.
Myślę też że warto od razu wymontować altka do sprawdzenia a jednocześnie będzie lepszy dostęp do sprężarki.
Co do paska klinowego znalazłem ofertę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale pozmierzeniu obwodu mój ma 121,5 cm dł . mierzyłem ten rozcięty więc jaki ma faktycznie wymiar ten z allegro wydaje się być dłuższy .
np. tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie podają rozmiaru i dość dobra cena .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.