Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2010, 10:40   #11
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

Nieco to dziwne co piszecie, bo ja u siebie nie zauważam żadnego, no może prawie żadnego spadku mocy. Na włączonej klimie mogę toczyć się w korku nie używając gazu nawet na III biegu. Jeśli prędkość jazdy/toczenia się na danym biegu spadnie poniżej jakiejś minimalnej to komputer sam dodaje gazu, by autko nie zgasło. Zauważcie, że w naszych mondziach nie ma linki gazu, jest potencjometr przy dźwigni gazu, no i oczywiście komp, który zarządza tym ustrojstwem, by samochód nie zgasł.

__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 11:23   #12
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

Może sprecyzuję swoje odczucia (miałem podobnie jadąc podobnym autem):
z tym toczeniem się w korku - faktycznie można się toczyć na II z klimą, ale jeśli korek trochę się luzuje i z tego wolnego toczenia chciało by się troszkę przyspieszyć to trwało by to za długo (ewentualnie można by go zdusić) - podczas gdy jadąc bez klimy żadnego problemu ze zmianą prędkości toczenia nie ma.
Mówię o małych prędkościach i obrotach poniżej 1500.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 18:33   #13
wasylakos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

matias18, mam dokładnie to samo, jak stoje na światłach to mi klima grzeje, a jak jade chłodzi. Problem sie pojawil 2 dni temu. Probuje wlaśnie znaleźć przyczyne. Zauważyłem w tym samym czasie 2 inne symptomy:
1 ze silnik na jałowym troche nierowno pracuje,
2 kilka razy zdażyło mi się, ze mi podczas ruszania gasł silnik. Musze teraz więcej gazu przy ruszaniu dodawać i ostrożniej sprzęgło puszczać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 19:37   #14
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

z tym gasnieciem silnika chyba cos jest bo juz pare razy zdarzyło mi sie ze przy wysprzeglaniu w czasie jazdy silnik zgasl i działo sie to tylko wtedy gdy klima była włączona.
Natomiast co do pracy silnika to jest równa tylko na klimie obroty ciut wyzsze ale tak było zawsze. Co do spadkow mocy na klimie to raczej nie wyczuwam jedynie przy ruszaniu z jedynki trzeba troche wiecej gazu dołożyć.
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 07:25   #15
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

Cytat:
Napisał chasm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy 15% czy więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to nie wiem, ale faktycznie jest SPOORY. Bez klimy można się troczyć w korku na II biegu, a z klimą to tylko I.
no z tym 15% to tylko tak orientacyjnie rzucilem ale rzeczywiscie czasem moglbym powiedziec ze wiecej albo jak jazda bez turba i to wszystko na obr ponizej 2000 - no i wogole czuc to w czasie jazdy np przy gwaltownym odjeciu gazu auto reaguje lekkim "zadlawieniem/nurkowaniem" - takze czasami strach wyjezdzac z bocznej drogi na glowna bo nagle zadyszka i czlowiek stoi na srodku drogi - troche to dziwne tym bardziej ze dopiero co wymienilem caly uklad paska - gdzies uslyszalem ze to moze byc wina lozyska na kompresorze ze go przyciera i opory sa tak duze ze skutkuje to spadkiem mocy a po jakims czasie kompletnym zatarciem lozyska
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 07:33   #16
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

Też zastanawiałem się nad kompresorem, ale jakoś nie wydaje mi się by aż tak duże mogły być opory... Jeśli to nie wina nadmiernego nagaru w kolektorze dolotowym (chcę przeczyścić, ale czasu nie mam ostatnio) to widocznie TTTM.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 10:19   #17
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

Ten Typ Tak nie Ma. Coś nie tak u Was w mondkach, ale co to zgaduj-zgadula.
Swego czasu czyściłem kolektor dolotowy i zawór EGR za sugestiami innych userów z forum. Tak po prostu profilaktycznie, bo samochód zadyszki nie miał. Nagaru dużo nie było, a po czyszczeniu nie zauważyłem jakiejś poprawy. Ale nadmieniam, że przed czyszczeniem nic mu nie było. Jeśli jest naprawdę w dużym stopniu zawalony nagarem kolektor dolotowy to jest prawdą, że w zakresie niskich obrotów może mieć mondi "czkawkę". Może to i słuszny trop? Nie zawadzi sprawdzić i wyczyścić.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 11:01   #18
wiciu__
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: Maków Podhalański
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 Tdci 115ps
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zawadzi sprawdzić i wyczyścić.
Racja, roboty z tym nie wiele a efekt może być odczuwalny (w moim przypadku bardzo).
A wczoraj przynajmniej chwilowo uporałem się z niedziałająca klimą na postoju - zawieszające się szczotki w wentylatorze chłodnicy i went nie chciał ruszyć "bez pomocy" powietrza wpadającego z zewnątrz. Generalnie wentylator chyba do wymiany.
wiciu__ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 11:07   #19
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

Może nie cały wentylator. Może szczotki się podwieszają, albo komutator do przetoczenia i wyżłobkowania na nowo. No chyba, że nie ma z czego zebrać na komutatorze. Inna ewentualność i najbardziej prawdopodobna przytarte/zapieczone łożyska wentylatora.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 11:17   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: klimatyzacja na biegu jałowym

Skoro sprężarka klimy zabiera z wału silnika 5-8KM, a silnik przy spokojnej jeździe rzędu 2000 obr indukuje moc około 30-40KM, to ubytek mocy jest znaczny i wyraźnie odczuwalny, zwłaszcza przy ruszaniu.
Jak ktoś jeździ autem z silnikiem o mocy 250 i wiecej KM, to tego nie odczuje...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.