Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2018, 04:07   #151
FUTRIX
ford::average
 
Imię: Masa :)
Zarejestrowany: 14-07-2013
Skąd: Łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: ciężko zapala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał Adrian2510 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czarnego dymku nie puszcza. A czemu? Kolego Futrix a Twój fordzik jak się sprawuje? Jak śmiga po zmianie mapy?
zmiana mapy dużo pomogła zaczął palić od strzała zawsze (ale to było chyba ze 4 lata wstecz)

w październiku 2017 zregenerowałem wtryski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo był już dramat z nimi

FUTRIX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 11:39   #152
Adrian2510
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Jarosław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: ciężko zapala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał FUTRIX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmiana mapy dużo pomogła zaczął palić od strzała zawsze (ale to było chyba ze 4 lata wstecz)

w październiku 2017 zregenerowałem wtryski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo był już dramat z nimi

Ooo widzisz, to już masz spokój hehe. Ja właśnie dałem auto do serwisu Forda i zobaczę co mi powiedzą. Dużo osób mi mówi ze to pompa wtryskowa siedzi.... ale jeżeli by to była pompa to by cały czas źle chodził a nie tylko przy odpaleniu, takie jest moje zdanie. Jak odbiorę Mondka z serwisu to napisze co mi powiedzieli.
Ile Cię kosztowala zmiana mapy?
Adrian2510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 16:10   #153
FUTRIX
ford::average
 
Imię: Masa :)
Zarejestrowany: 14-07-2013
Skąd: Łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: ciężko zapala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał Adrian2510 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ooo widzisz, to już masz spokój hehe. Ja właśnie dałem auto do serwisu Forda i zobaczę co mi powiedzą. Dużo osób mi mówi ze to pompa wtryskowa siedzi.... ale jeżeli by to była pompa to by cały czas źle chodził a nie tylko przy odpaleniu, takie jest moje zdanie. Jak odbiorę Mondka z serwisu to napisze co mi powiedzieli.
Ile Cię kosztowala zmiana mapy?
z tego co pamiętam to 400 zł ale chyba przy okazji też mi coś tam zrobili dodatkowo

ja wtryski w Łodzi regenerowałem i narazie robie chyba 10 zbiornik i jest git
dodam tylko , że świece i aku wymieniłem w zeszłym roku toteż zima mi nie straszna
he he

ale fakt jest taki, że nie kopci w ogóle a obrotomierz stoi w miejscu ---> nic nie faluje nawet przez moment ----> po regeneracji oczywiście a nie po zmianie mapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FUTRIX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 20:05   #154
Adrian2510
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Jarosław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: ciężko zapala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał FUTRIX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co pamiętam to 400 zł ale chyba przy okazji też mi coś tam zrobili dodatkowo

ja wtryski w Łodzi regenerowałem i narazie robie chyba 10 zbiornik i jest git
dodam tylko , że świece i aku wymieniłem w zeszłym roku toteż zima mi nie straszna
he he

ale fakt jest taki, że nie kopci w ogóle a obrotomierz stoi w miejscu ---> nic nie faluje nawet przez moment ----> po regeneracji oczywiście a nie po zmianie mapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i u mnie też już po problemie (mam nadzieje że na długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dałem auto do serwisu na diagnostyke. Pracownik serwisu odpalając mondka od razu powiedział że to będzie coś z układem paliwowym. Po 2 godzinach Serwisant mi powiedział że robili próbe przelewową i okazało się że jeden wtrysk za bardzo leje i żebym sobie dał jeszcze raz wtryski do sprawdzenia. Wlali mi jakiś odtłuszczający środek. Za wizytę skasowali mnie 150 PLN. --> Wsiadłem do auta, pojeździłem troche po mieście, odwiedziłem kilka sklepów, raz, drugi trzeci zgasiłem auto po chwili odpalając i co dziwne autko odpalało za każdym razem od strzała ( na ciepłym silniku). Mam nadzieje że już cały czas Fordzik będzie mi dobrze odpalał zagrzany. I tak na prawde to cholera wie co było przyczyną. W serwisie zrobili tylko diagnostyke komputerową i test przelewowy a autko wyleczone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 150 PLNów i mam nadziję że problem z głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Adrian2510 ; 09-02-2018 o 20:14
Adrian2510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 04:11   #155
FUTRIX
ford::average
 
Imię: Masa :)
Zarejestrowany: 14-07-2013
Skąd: Łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: ciężko zapala na ciepłym silniku

spalanie mi spadło o ponad litr/100km

u mnie lały 4 i to masakrycznie
FUTRIX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2018, 16:53   #156
Adrian2510
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Jarosław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: ciężko zapala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał FUTRIX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spalanie mi spadło o ponad litr/100km

u mnie lały 4 i to masakrycznie
Ile Ci pali na 100? mój tak 6.5 weźmie
Adrian2510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2018, 06:44   #157
FUTRIX
ford::average
 
Imię: Masa :)
Zarejestrowany: 14-07-2013
Skąd: Łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: ciężko zapala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał Adrian2510 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile Ci pali na 100? mój tak 6.5 weźmie
no teraz liczyłem z kalkulatora to 7,7 wziął w cyklu mieszanym. Zobaczymy jak się ociepli.
U mnie w trasie jest ten problem, że jak wbijam na autostrade to ciężko mi jechać mniej niż 170Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak można to i więcej he he maxa walnąłem 220 km/h(tle było na liczniku i mam to gdzieś nagrane) ------->ale w Nowy rok o 8 rano jak była autostrada pusta i ziomeczka zawoziłem na Okęcie.
FUTRIX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 15:57   #158
Adrian2510
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Jarosław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: ciężko zapala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał FUTRIX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no teraz liczyłem z kalkulatora to 7,7 wziął w cyklu mieszanym. Zobaczymy jak się ociepli.
U mnie w trasie jest ten problem, że jak wbijam na autostrade to ciężko mi jechać mniej niż 170Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak można to i więcej he he maxa walnąłem 220 km/h(tle było na liczniku i mam to gdzieś nagrane) ------->ale w Nowy rok o 8 rano jak była autostrada pusta i ziomeczka zawoziłem na Okęcie.
to masz ciężką noge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe
Adrian2510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 20:35   #159
piotr.krol
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-12-2015
Skąd: Piła
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie na ciepłym silniku czasami nie odpala

Witam

Mam parę problemów z moim Mondeo MK3 2.0 TDCi 115KM 2005r.

Problem nr.1
Auto czasami nie odpali na ciepłym silniku... zdarza mu się to sporadycznie, czasami raz nie odpali czasami dwa razy z rzędu a następnie odpali normalnie jak zawsze.

Problem nr.2
Na zimnym silniku a w szczególności w zimę pali od obrotu aż miło. Problem jest jednak taki że w lato jak auto postoi na słońcu albo ma rozgrzany silnik to przy odpalaniu lubi go przydusić na chwile przy ok. 500obr/min, telepie wtedy silnikiem, pali się kontrolka akumulatora, auto nie reaguje na gaz po czym wchodzi po chwili na 750obr/min i pracuje normalnie.

Problem nr.3
Odpalam auto i jest ok, pracuje równo ale gdy dodam gazu i przytrzymam go na wyższych obrotach np. 2000obr/min i je próbuje utrzymać to zaczyna telepać silnikiem i obroty sobie falują... zauważyłem że problem ten występuje od 1500obr/min do 2500obr/min na ciepłym silniku.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Paliwo tankowane tylko na Orlenie, BP i Shellu, filtr paliwa wymieniony we wrześniu na oryginalny razem z filtrem powietrza, olejem i filtrem oleju, akumulator nowy tj. rok temu wymieniony wraz ze świecami na oryginalne. Błędów na komputerze brak. Auto jeździ normalnie i ma moc.
piotr.krol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 20:15   #160
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: Ciezko odpala na ciepłym silniku - trudny rozruch

I jak Panowie, poradziliście sobie z odpaleniem na ciepłym silniku? Ja mam ten sam problem w 1,8 TDCi. Zimny pali od strzała. Jak ciepły silnik zgaszę na ułamek sekundy to już jest problem z odpaleniem.
bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.