Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2015, 00:29   #1
Danteo
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-11-2015
Skąd: Piaseczno
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Czy to pompa vacum? Pisk przy gaszeniu.

Witam,

W ostatnim czasie i dojść nagle stałem się posiadaczem forda focusa 1.8 TDDI 2002 niby 197tyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ogólnie bardzo mało wiem o samochodzie, dziwna historia ale bez owijania w bawełnę.

To mój pierwszy diesel, dlatego pojawiają się pytania.

Przy silniku była kartka Castrol 10w-40 - z przebiegiem 190tyś - może to być chwyt marketingowy, bo olej to czarnuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pomysł aby wrócić do 5w-30 Formula F. OK?

Druga rzecz to piszczy mocno przy gaśnięciu, przy zapalaniu nie zauważyłem.. ale to rozumiem, że zdjąć pasek wieloklinowy i zobaczyć czy to gdzieś tam

Rzeczy które bardziej mnie martwią:
Silnik, widzę, że się poci ale nie wiem co to się poci i dlaczego, jest to po lewej stronie od akumulatora, zdjęcie:

20151113_180458.jpg


Trzecia rzecz to ktoś naprawiał kolanko idące do EGR, czy się jakoś specjalnie nazywa? czy kosztuje miliony złotych nowe? Dodam, że dosyć mocno dymi na czarno przy mocnym przyśpieszaniu na 3. wygląda to tak:

20151113_180603.jpg

Kolejna rzecz to zauważyłem, że mam plamę na wygłuszeniu maski, czarna smolista, jest nad rurą idąca z IC do EGR z czego rura ta jest wilgotna.
Czy ktoś łaskawie może powiedzieć dlaczego tak się dzieje?

zdjęcie:
20151113_180825.jpg
20151113_180831.jpg

I już ostanie jak narazie, Co to za srebrny grzybek ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wygląda jak zwór membranowy albo przelotka w jedną stronę.
20151113_180541.jpg

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi


Ostatnio edytowane przez Danteo ; 14-11-2015 o 22:21
Danteo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2015, 00:37   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Co to cieknie? Co to jest? Pierwszy Diesel

czarny olej to standard ale zawsze po kupnie sie od razu wymienia, jak byl 10w40 to i taki tez zalej, dla tddi jest dobry.
jak piszczy to albo pasek, albo napinacz, rolki, to co piszesz.
to co masz zaizolowane tasma to wywal czym predzej, ktos fuszerke odwalil az milo i az olej rzyga po calym silniku i nawet na wygluszenie, daj nowe to skancza sie problemy z nadmiernym dymieniem, reszte przeciekow to pewnie tez z wezy, wszystkie opaski do sprawdzenia i reszta gumowych wezy, to drogie nie jest.
ten grzybek to zawor regulacji cisnienia powrotu paliwa z pompy.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2015, 00:54   #3
Danteo
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-11-2015
Skąd: Piaseczno
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co to cieknie? Co to jest? Pierwszy Diesel

Dzięki za odpowiedź
....a tam gdzie się poci, na pierwszym zdjęciu... co to jest za plastikowa puszka i od czego ten wężyk pod nią, widać, że te łączenie jest niezbyt chyba.. ale od czego to idzie, albo do czego.
Danteo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2015, 10:33   #4
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Co to cieknie? Co to jest? Pierwszy Diesel

Cytat:
Napisał Danteo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź
....a tam gdzie się poci, na pierwszym zdjęciu... co to jest za plastikowa puszka i od czego ten wężyk pod nią, widać, że te łączenie jest niezbyt chyba.. ale od czego to idzie, albo do czego.
Jeśli to zdjęcie było robione od spodu, to ta puszka to pompa vacum. Wydaje mi się, że to ona puszcza Ci olej. Na forum ktoś kiedyś pisał że udało mu się ją uszczelnić i zregenerować ale trzeba porozwiercać nity. Te zaolejone przewody wyglądają mi właśnie jak wyciek z pompy vacum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2015, 13:23   #5
wieslaw75
ford::beginner
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 13-02-2010
Skąd: Oświęcim
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Co to cieknie? Co to jest? Pierwszy Diesel

Cytat:
Napisał Danteo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




Rzeczy które bardziej mnie martwią:
Silnik, widzę, że się poci ale nie wiem co to się poci i dlaczego, jest to po lewej stronie od akumulatora, zdjęcie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wieslaw75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2015, 16:33   #6
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Co to cieknie? Co to jest? Pierwszy Diesel

Cytat:
Napisał Danteo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomysł aby wrócić do 5w-30 Formula F. OK?
Jak najbardziej OK. Aczkolwiek ja bym poszedł dalej, i zalał coś lepszego od Formula F, ale też 5w30.

Kolanko gumowe ktoś owinął taśmą pewnie nie bez powodu - zapewne jest nieszczelne. Do wymiany. Na allegro do kupienia za 20-30zł.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 00:01   #7
Danteo
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-11-2015
Skąd: Piaseczno
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy to pompa vacum? Pisk przy gaszeniu.

Możesz coś polecić lepszego od Formula F?, nie żeby zaraz za 200PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wiem wiem o olejach tematów było mnóstwo jak nie więcej. Teść mówi, że Mobil to smoluch. Wujek, że Castrol stracił na jakości itd itp... a na Formułe F nikt nie narzeka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Idąc za radami gumę/kolanko egr już kupiłem na szrocie, dałem 30zł. Jutro zmienię i mam nadzieję pożegnać fuszerkę... Zaślepiać EGR?
Danteo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 08:17   #8
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Czy to pompa vacum? Pisk przy gaszeniu.

U mnie wszystko na mobilu jedzie i silniczki czyste jak zdejmowalem pokrywy klawiatury. A co do 5w30 to niby ford zaleca ale to wiekowy silnik i dobry 10w40 mu wystarczy,jak nie chcesz mobila to masz valvoline, milers, motul - kapitalne oleje.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 09:27   #9
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Czy to pompa vacum? Pisk przy gaszeniu.

U mnie to samo. Od 5 lat jeżdzę na Mobilu 5W30 Super 3000 XE i w środku silnik czyściutki, dodatkowo przy pierwszej wymianie w roku 2009/2010 właśnie z fordowskiej formuły, zauważyłem cichszą pracę silnika, głównie łańcucha rozrządu. Może to moje subiektywne odczucia ale tak właśnie było. Niby nie ma oficjalnie fordowskiej aprobaty, ale jak na razie nie mam żadnych problemów a przejechałem już 100000km

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 15-11-2015 o 09:30
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 23:16   #10
Danteo
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-11-2015
Skąd: Piaseczno
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy to pompa vacum? Pisk przy gaszeniu.

Właśnie taki olej mam okazję kupić w dobrej cenie. Mobil 3000 XE
Pytanie tylko czy nie ubywa go? W opiniach o olejach wyczytałem, że ten akurat lubi ubywać. Zależne jest to zapewne od kondycji silnika nie koniecznie od oleju, ale zakładam, że olej 5w30 jednego producenta od innego się różnią.
Danteo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.