Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2014, 19:43   #61
marcus93
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2014
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Witam wszystkich forumowiczów, podobnie jak wy też walczę z klimatyzacją, po diagnozie vagiem ma tylko jeden błąd 01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154), 35-00, innych nie ma, po skasowaniu go powraca jak bumerang, klimatyzacja tydzień temu sprawdzona pod względem szczelności i nabita, uruchamia się, wentylatory działają, podobno wszystko ok, spec kazał mi pojeździć na włączonej klimie bo ponoć mogła być zastojała ale siła chłodzenia wydawała mi się kiepska, dzisiaj podjechałem do niego jeszcze raz by sprawdził temperaturę wychodzącą z nawiewów i po ustawieniu klimy na LO przód i tył ( mam klimatronic jednostrefowy ) włączeniu wentylatora na max temperatura z nawiewów wyniosła 24 stopnie, majster lekko zmarszczył czoło i zaczął sprawdzać ciśnienie na króćcach od klimy wyniki na załączonym foto, klimatyzacja była włączona. Proszę o info czy wyniki które pokazuje jego urządzenie wskazują na słabą wydajność kompresora, bo taką postawił diagnozę. Dodam że przy wyłączeniu klimatyzacji i ustawieniu ciśnień na równo po niskim i wysokim, włączyłem ponownie klimatyzację i ciśnienia pokazało następujące po niskim 3 bary, po wysokim doszło do 7 bar, potem zaczęło schodzić po wysokim do 5 bar i tak już zostało. Przewody te za wentylatorami gruby był letni, cienki trochę cieplejszy, z kratek w środku nadal leciało letnie powietrze. Co myślicie o takim stanie rzeczy, czy kompresor do wymiany?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20140408_164109.jpg (89.8 KB, 61 wyświetleń)

marcus93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 20:02   #62
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Kolego marcus93.
Pierwszy Twój problem wiąże się niestety z demontażem deski rozdzielczej i przelutowaniem styków w silniczku od recyrkulacji.
Drugi problem wiąże się z częściowym rozebraniem sprężarki i wymianą zaworu sterującego zmienną pojemnością. Oczywiście przy założeniu, że sprężarka i wentylatory załączają się.
Poza tym klima się nie zastaje itp.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 20:34   #63
marcus93
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2014
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Dzięki plusz za odpowiedz, oczywiście klima się uruchamia bez problemu i wentylatory oba też się włączają, a ten silniczek od klapy przedniej chyba nie powinien wpływać na działanie klimatyzacji, czy dobrze rozumuję?

Bump: Zastanawia mnie jeszcze jedno, jaki rodzaj klimatyzacji posiadam, czy klimatronic jedno strefowy czy może dwu strefowy, bo czynnika mam nabite 750 gram i może jest go za mało, jeżeli posiadam klimę dwu strefową. Jak to rozróżnić?
marcus93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 20:48   #64
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Klapa obiegu zamkniętego nie wpływa na działanie klimy..
Klima dwustrefowa w SGA to taka, gdzie z tyłu jest zamontowany parownik klimatyzacji. Najłatwiej poznać to po kratkach w suficie dla drugiego rzędu siedzeń.
Nawet, jak miałbyś dla dwóch stref 750 g czynnika, to ciśnienie LP powinno być w okolicach 2 barów. Inna sprawa to wydajność chłodnicza przy takiej ilości czynnika.
U Ciebie klasyczny przypadek Sandenów SD7V16. Padający zawór regulujący pojemność skokową czyli wydatek. Wkręcony jest w płytę zaworową.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 09-04-2014 o 07:11
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 20:57   #65
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

dwusterfowa to parownik w tylnym prawym boczku.. (stad wieksza pojemnosc ukaldu).. i nawiewy chlodnego powietrza w suficie na tylne rzedy...

raczej masz jednosterfowa, bo bys wiedzial o tym.

750 wystarczy do sprawnego działania - chłodzenia, chociaż bodajze 900 -950 dla pełnej wydajnosci.

Sprężarka Ci nie spręża.. lub gdzieś jest duża dziura. Układ szczelny ?
Cisenienie wysokie moze znacznie przewyższć 20 barów (chyba w barach to sie podaje, czy atmosferach cholera wie, zawsze to myle)
Mój układ badaliśmy na szczelność azotem - 35 barów. Trzymał godzinę równe 35. po takim teście uważam że jest szczelnie.
Próżnia nie zawsze daje pełny obraz, poniewaz zasysa uszczelniacze gumowe i może chwilowo uszczelniać połączenia.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 20:57   #66
marcus93
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2014
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Nie mam, kratek w podsufitce na 2 rząd siedzeń, więc wychodzi na to, że to klima jednostrefowa, muszę poczytać o tym zaworze w kompresorze klimy, co to za ustrojstwo, myślisz że to on jest sprawcą tych moich problemów?
marcus93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 21:19   #67
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dwusterfowa to parownik w tylnym prawym boczku.. (stad wieksza pojemnosc ukaldu).. i nawiewy chlodnego powietrza w suficie na tylne rzedy...

raczej masz jednosterfowa, bo bys wiedzial o tym.

750 wystarczy do sprawnego działania - chłodzenia, chociaż bodajze 900 -950 dla pełnej wydajnosci.

Sprężarka Ci nie spręża.. lub gdzieś jest duża dziura. Układ szczelny ?
Cisenienie wysokie moze znacznie przewyższć 20 barów (chyba w barach to sie podaje, czy atmosferach cholera wie, zawsze to myle)
Mój układ badaliśmy na szczelność azotem - 35 barów. Trzymał godzinę równe 35. po takim teście uważam że jest szczelnie.
Próżnia nie zawsze daje pełny obraz, poniewaz zasysa uszczelniacze gumowe i może chwilowo uszczelniać połączenia.
Kolego bartixr:
Parownik dodatkowy jest w tylnym lewym boczku.
To, że sprężarka nie spręża to racja.
Nie ma gdzieś dziury bo by się sprężarka nie uruchamiała.
Ciśnienie wysokie nie przewyższa znacznie 20 barów.
Jak badaliście układ przy 35 barach to co na to parownik???, a poza tym zawór bezpieczeństwa w sprężarce otwiera się przy 30 barach.
Sprawdzanie szczelności klimy przez godzinę to jak kulą w płot. Należy sprawdzać min 12 h w jednostajnej temperaturze. Dopuszczalny spadek ciś to 0,1% na godzinę.
To,że próżnie nie daje pełnego obrazu to się z Tobą jak najbardziej zgodzę.Pójdę dalej i powiem, że nadaje się jedynie do sprawdzenia dławicy na sprężarce.
Kolego marcus93:
Jestem pewien na 200%. Pomijam kwestie zacierania się układu. Ale to się okaże po otwarciu. Kolor oleju, te sprawy.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 09:28   #68
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Cytat:
Napisał plusz730 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Parownik dodatkowy jest w tylnym lewym boczku.
....
..
Sprawdzanie szczelności klimy przez godzinę to jak kulą w płot.
...
Napewno parownik? a nie nagrzewnica ?
Ile rurek idzie pod podłoga do tyłu ? 2 czy 4 ?
Poza tym powinieneś widzieć trójniki przy zaworze rozprężnym przedniego parownika, z których ida rurki aluminiowe na tylny parownik.

Uważam, że i przed godzinę wystarczy przy takim ciśnieniu (celowo wysokie aby skrócić czas testów). Manometr na butli ani drgnął, wiec jest szczelne.. bo i działa już ponad rok.
Może to 35 było umowne, bo zegar z duża toleracją, ale chodzi o sprawdzenie szczelności a nie testy kiedy wystrzeli jakaś uszczelka.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 09-04-2014 o 14:42 Powód: powinieneś
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 10:36   #69
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Parownik i nagrzewnica jest po lewej stronie z tyłu w SGA. Jeżeli jest druga strefa to przy TZR odchodzą dwie dodatkowe rurki do tyłu.

Przy tym ciśnieniu co sprawdzałeś to po godzinie było ok, bo po prostu układ jest szczelny skoro po roku dalej jest czynnik w wymaganej ilości.
Przypadek z dziś. Megane III 2010r. W zeszłym roku układ gdzieś napełniany. Po roku 100 g w układzie z 480g wymaganych. Wczoraj wieczorem próżnia, napełnienie azotem do 17 barów. Dziś 8 rano nie ma 0,5 bara. Więc po około 12 godz max co mogło by się ewakuować to około 0,2 bara. Nia ma 0,5 bara i dziura już namierzona.
Także sam widzisz. W tym przypadku,który Ci przytoczyłem po godzinie nic by nie drgnęło na manometrach, a układ dziurawy.
Poza tym nikt tu nie pisał o "testach na wystrzeliwanie jakiś uszczelek". Napisałem po prostu, że przy 30 barach otwiera się zawór bezpieczeństwa w sprężarce, więc 35 barów nie mogło tam być no chyba, że zawór niesprawny.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 09-04-2014 o 11:49
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 14:44   #70
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Przy teście ciśnieniowym na szczelność oprócz obserwoawania wskazówki manometru warto sprawdzić "bombelkowanie".
Nie pamiętam jaki środek naniosiliśmy, jakiś "wurth".. jakby choć trochę puszczało były by bąble i to od razu... i nie ma potrzeby czekania 12 h. Nikt ni ma tyle czasu, ani właściciel auta ani warsztat.

Dodatkowo dodany kontrast, na przyszłość.

Widzę, że ty naprawisz klimatyzacje prawdopodobnie, wiec nie wiem po co się staram i ci coś tłumaczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co to jest TZR nie wiem.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.