Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2008, 11:14   #491
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

Cytat:
Napisał dawidos160
jeśli mam zegar gdzie pokazuje mi temperaturę oznacza to,że zegary są przystosowane do komputer
Tak są przystosowane. Można pojechać do Czeladzi albo kupić licznik który ma wgraną funkcje komputera paliwowego

p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2008, 13:51   #492
daryl67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Skąd: Piła Wlkp.
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 1.8 TD 90HP
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

Witam serdecznie wszystkich fanów Mondeo. Jestem właścicielem MK3 TDDI kombi z 2001roku. Bardzo zaciekawił mnie temat komputera, a że na dniach jadę do Katowic umówiłem się z gościem z Czeladzi na zaprogramowanie zegarów. Jako ciekawostkę podam fakt, że do funkcji przycisku INFO zaadoptowałem środkowy przycisk "MODE" od sterownika radia przy kierownicy. Cała operacja trwała 30minut i po naciśnięciu tego przycisku słychać charakterystyczne "piknięcie" brzęczyka systemowego. Przycisk MODE od radia i tak nie był zbyt często wykorzystywany przeze mnie, więc uznałem, że jego nowa funkcja będzie ok. Po powrocie z Katowic pochwalę się jak działa moja innowacja z zaprogramowanymi zegarami. Pozdrawiam Daryl67
__________________
Daryl67
daryl67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 09:40   #493
Magic1803
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

Witam ponownie

wczoraj odwiedzilem salon Forda (Bialystok)i powiedzieli mi ze nie ma takiej opcji ze zmienie tylko przelacznik kierunkowskazow i bedzie dzialal komputer trzeba jeszcze dodatkowe kabelki podciagnac itd. samo popiecie pod komputer nic nie da..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( czy ktos mi cos powie konkretnie mam Mondeo 2005 2.0tdci 115km,klima,ele.przod szyby.8xairbag,wskaznik temperatury.abs no i moze cos jeszcze ale nie wiem jest to moj pierwszy samochod czy na pewno sie da to zrobic dzieki i pozdrawiam
Magic1803 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 09:50   #494
Robberto32
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 128
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

W Mondeo MK3 (2001-2006) wystarczy wymienic licznik (predkosciomierz) na taki z komputerem lub swoj wyslac do zaprogramowania + wajcha kierunkowskazow z przelacznikiem INFO. ZADNYCH dodatkowych kabelkow nie potrzeba ciagnac.
Robberto32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 12:01   #495
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

Cytat:
Napisał Magic1803
Witam ponownie

wczoraj odwiedzilem salon Forda (Bialystok)i powiedzieli mi ze nie ma takiej opcji ze zmienie tylko przelacznik kierunkowskazow i bedzie dzialal komputer trzeba jeszcze dodatkowe kabelki podciagnac itd. samo popiecie pod komputer nic nie da..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( czy ktos mi cos powie konkretnie mam Mondeo 2005 2.0tdci 115km,klima,ele.przod szyby.8xairbag,wskaznik temperatury.abs no i moze cos jeszcze ale nie wiem jest to moj pierwszy samochod czy na pewno sie da to zrobic dzieki i pozdrawiam
Mnie w ASO też takie pierdoły opowiadali.
Pisałem o tym w tym wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wg VIN panowie z ASO twierdzili, że na 100% trzeba ciągnąć instalację i zabulić 4000zł.

W Czeladzi zaprogramowali mi komputer pokładowy bez problemu i mam nawet chwilowe spalanie.

Nie daj sobie wmawiać bzdetów przez ASO
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2008, 09:40   #496
Magic1803
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

Dzieki za informacje

Bede musial poczekac z ta wycieczka do wakacji bo specjalnie niema co jechac chyba ze ktos wie gdzie jeszcze mozna to zrobic oprocz Czeladzi i DG dzieki i pozdrowienia
Magic1803 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2008, 16:19   #497
daryl67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Skąd: Piła Wlkp.
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 1.8 TD 90HP
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

Witam ponownie. Właśnie wczoraj byłem w Czeladzi. Cała operacja trwała 30minut i wszystko śmiga aż miło. Jeśli chodzi o przeróbkę przełącznika mode, to nalezy po wyjęciu dżojstika od sterowania radia, delikatnie wydłubać z obudowy zewnętrzne przyciski:seek,mode,vol+i-,po czym wyjąć z obudowy płytkę drukowaną z mikroprzełącznikami. Następnie przerywamy ścieżki płytki drukowanej doprowadzone do przełącznika mode(to ten pionowy na płytce), a do jego styków przylutowujemy 2 kabelki, które podłączamy do styków 5 i 10 we wtyczce kierunkowskazów. Po zmontowaniu wszystkiego i włączeniu zapłonu naciskając 'mode' powinno być słychać dźwiękGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.iknięcie'.Jeśli tak jest, to wszystko jest OK i można wymienić lub programować w Czeladzi zegary. U mnie to działa. Pozostałe funkcje sterowania radia działają bez zmian. Pozdrawiam i życzę owocnej pracyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Daryl67
daryl67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2008, 03:13   #498
luker003
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: UK
Postów: 4
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

a czy może ktoś wie gdzie znajduje sie zakład oferujący takie usługi jak w Czeladzi tylko w lubuskim lub wielkopolskim, ewentualnie w pomorskich??Byłbym ogromnie wdzięczny za podanie adresów lub tel. dzięki pozdro
luker003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 12:11   #499
Magic1803
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

daryl67 czy sam to zrobiles czy trzeba jakiegos elektryka odwiedzic jak to dziala to tez tak zrobie
Magic1803 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2008, 20:47   #500
daryl67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Skąd: Piła Wlkp.
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 1.8 TD 90HP
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Re: [Mk3] komputer

Witam. Zrobiłem to sam tak jak opisałem w poprzednim poście. W sumie żadna filozofiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mając miernik, lutownicę i trochę chęci nie ma żadnego problemu. Żałuję, że nie porobiłem fotek, ale to naprawdę nic trudnego a frajda ogromna i kasa zostaje w kieszeniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Powodzenia
__________________
Daryl67
daryl67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie chwilowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.