Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2017, 13:20   #1051
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Problem w tym że w kamerach które testowałem przestawienie z 30fps na 60fps powodowało wzrost bitrate o max 20-30% ... a powinien teoretycznie wzrosnąć 2x Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oznacza to że pojedyncza klatka w trybach 60fps jest zapisywana z większą kompresją niż przy ustawieniu 30fps.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 14:45   #1052
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podpowiedzcie koledzy czy warto interesować się 2 soczewkami ?
bo chce kupic
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nie chce monitora w kamerce zbędna rzecz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamierzam potem dołączyć to w/w zestawu tylną kamerę
Bardzo fajnie wypada Rock Autobot Eye. Na ali od 60 paru $. Tylko nie wersja C bo jest okrojona. Wersja G ma monitor, który Cię nie interesuje.

Cytat:
Napisał Zdzich K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako, że nie znalazłem niczego o Xblitz P200, pozwolę sobie zapytać o Wasze zdanie na temat tego urządzenia: co myślicie o zakupie tego cacka, by mieć w miarę sensowny rejestrator?
Czy w kwocie do 450,- złotych /bo tyle z dostawą płaciłbym za powyższe/ dostałbym inne - może lepsze w niektórych parametrach?

Z góry dzięki za ocenę i ew podpowiedzi.
Xblitz P200 nagrywa bdb w dzień, ale w nocy kuleje. Lepiej Anytek A3, która w dzień radzi sobie wcale nie jakoś znacznie gorzej ale za to w nocy wypada super
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do 450zł cieżko o coś lepszego w kraju od tych dwóch.
Anytek A3 to to samo co P100 Xblitza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niedługo ma się pojawić G1W-S na IMX323, który będzie w teorii lepiej sobie raził od A3 ze względu na rozwiązany problem z kondensacją pary na soczewkach. Ja kupiłem B40 właśnie na IMX323 za 50$.

Na autowrzuta masz sporo o P200, Anytek a3 i kamerkach
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 25-01-2017 o 14:57
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 16:27   #1053
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał Petru23;2735401

...
Xblitz P200 nagrywa bdb w dzień, ale w nocy kuleje. Lepiej Anytek A3, która w dzień radzi sobie wcale nie jakoś znacznie gorzej ale za to w nocy wypada super
[url
http://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-anytek-a3-fullhd-sony-imx322[/url]
Do 450zł cieżko o coś lepszego w kraju od tych dwóch.
Anytek A3 to to samo co P100 Xblitza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

...
Na autowrzuta masz sporo o P200, Anytek a3 i kamerkach
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki piękne za linki i Twoje zdanie o tym sprzęcie.
Po obejrzeniu filmików chyba się zdecyduję na tę 'Pe-dwusetkę' tym bardziej, że mogę ją nabyć przez ING za 4 setki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
Zdzich.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 17:12   #1054
lukasz.zst
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2011
Model: Ibiza
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Firam HP i MIo to jest ta sama firma.
Robia kamery na jednej lini produkcyjnej. Hp f310 jest po 220zl z gps a ta sama kamera z mio kosztuje obecnie 700zl
Lepiej oprogramowanie z MIO pasuje do HP. Kamera z HP ma najnowszą baze fotoradarów z 2017 , ma wbudowana funkcje czytania znaków drogowych i ostrzegania o ograniczeniu predkości , włancza sie nawet jak ktos bardzo zbliży sie do auta
Kupiłem taką kamere za 220zł w sklpeie sekgros

Mało kto wie ale w sklepie selgros można kupić tą kamere nie tylko na firme lecz na osobę prywtna. Podchodzi sie do informacji i mówi sie że prosi sie o wyrobienie karty dla osób fizycznych. Dostajesz taka kartę. W selgrosie niema tak jak w Makro że wszytko jest pakowane po kilka sztuk , tu jest pojedynczo i w dobrych cenach
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lukasz.zst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 18:46   #1055
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

[QUOTE=Petru23;2735401]Bardzo fajnie wypada Rock Autobot Eye. Na ali od 60 paru $. Tylko nie wersja C bo jest okrojona. Wersja G ma monitor, który Cię nie interesuje.



o tą kamerkę ci chodzi? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ona ma brak GPS i nie czyta znaków ?
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 07:21   #1056
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

o taki chodzi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

GPSa nie ma. Rozpatruję kamery głównie ze względu na jakość nagrywania dzień/noc bo to jest najważniejsze. GPS, WiFI itp to dodatki. A i od tego mam smartfona.
No ale to ja
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 07:48   #1057
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

dzięki za podpowiedź więc będę się zastanawiać nad tym modelem co podałeś a miałem inny już opatrzony
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 20:33   #1058
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,375
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem w tym że w kamerach które testowałem przestawienie z 30fps na 60fps powodowało wzrost bitrate o max 20-30% ... a powinien teoretycznie wzrosnąć 2x Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba wiem skad takie wyobrazenie ale IMO jestes w bledzie.
Przez analogie nie prawda jest, ze skompresowany do JPG plik graficzny o rozdzielczosci 4096x4096 jest 16x wiekszy niz tej samej ilustracji w rozdz. 1024x1024. Malo tego, wielkosci moga byc podobne.

Chodzi oczywiscie metode/metody stosowane do kompresji ruchomego obrazu video. Dzieki nim objetosc danych nie musi rosnac liniowo w stosunku do wzrostu rozdzielczosci czy ilosci klatek na sekunde.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 26-01-2017 o 21:17
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 09:55   #1059
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ... mniej więcej wiem jak działa kompresja przy użyciu kodeków ... napisałem 2x faktycznie używając tzw "skrótu myślowego" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W praktyce jest tak że edytując filmy nakręcone tym samym urządzeniem w 30, 60 czy 120 fps wyraźnie widać degradację jakości pojedynczej klatki wraz ze wzrostem fps.
Myślę że jest to związane nie tylko z samym sposobem użycia kodeka ale z ograniczeniami mocy obliczeniowej tychże urządzeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście ruchome obiekty nagrane z wyższym fps będą "ostrzejsze" co w praktyce w kamerach samochodowych kompensuje z nawiązką degradację jakości pojedynczej klatki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 14:01   #1060
Robert45
ford::amateur
 
Avatar Robert45
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Koledzy szanowni, chciałbym kupić rejestrator z czujnikiem ruchu tak by nagrywał np jak wykryje ruch wokół auta na parkingu. Zupełnie nie znam się i nie wiem czego konkretnie szukać. Nie podam też konkretnego budżetu bo nie wiem ile trza dać za porządny sprzęt ale myślę że w okolicach 600-700 zł chyba starczy.
Jeszcze pytanko, te rejestratory mają jakieś połączenie z GPS i pokazują np prędkość?
Robert45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.