Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 10:26   #71
DonRoza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Witam,
Dorzucę swoją opinię na ten temat. Posiadam z 1/2 roku taki rejestrator:
Goclever DVR Full HD Pro
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kilka opinii na temat:
1. Jeśli ktoś planuje korzystać z wbudowanej baterii to starcza mniej więcej na 1.5h nagrywania.
2. nagrywanie w FULL HD wymaga szybkiej i duuuuużej karty pamięci. [DOTYCZY WSZYSTKICH REJESTRATORÓW].
3. Jakość w nocy jest średnia (żeby nie pisać kiepska, sporo szumów), za dnia jest rewelacja.
4. Fanie, że można zdjąć ten rejestrator i nagrywać filmy/zdjęcia np nad jeziorem (ale każdy telefon to teraz potrafi - niekoniecznie w HD).
5. Jeśli jest bateria i urządzenie wpięte jest do ładowarki to nagrywanie włączy się automatycznie ale nie wyłączy jeśli odłączymy od zasilania.
6. Na CB nie raz słyszałem jak mówią że tajniacy w zielonym Mondeo (kolor mojego samochodu). jest z tego trochę śmiechu...
7. Dla wykorzystania inne niż jako rejestrator - testowałem urządzenie na nartach i wbudowany zoom działa kiepsko (gubi ostrość), lepiej nie korzystać.

Teraz jak bym kupował to z modułem GPS (z włączoną opcją widoczności prędkości na nagraniu).
Mam nadzieję, że moja opinia komuś pomorze w wyborze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam

DonRoza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 18:59   #72
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

DonRoza pochwal się jeszcze ile za tego GoClevera zapłaciłeś i czy Twoim zdaniem wart jest tej ceny.

Ja do tej pory korzystałem tylko ze swojego telefonu z aplikacją Daily Roads Voyager ewentualnie z dodatkiem do Torque jako rejestratorem jady.

Torque był fajny, bo mógł nakładać na obraz z półprzezroczystością mapę googla, a do góry można sobie było wcisnąć dowolne kontrolki z Torque, czyli na przykład prędkościomierz, obrotomierz, ciśnienie doładowania i akcelerometr. Wyglądało jak choinka na Boże Narodzenie, ale w razie czego czarna skrzynka na pełnym wypasie.

Daily Roads Voyager miał jedną rewelacyjną cechę - deklarowało mu się ile miejsca na karcie może sobie zająć i nagrywał filmiki do lokalizacji Temp, gdzie najstarszy był wymazywany kiedy kończyło się miejsce. Jeśli przypadkiem nasza kamerka nagrała jakieś zdarzenie, to jednym dotknięciem ekranu filmik był zakańczany i przenoszony do miejsca, gdzie filmiki już nie były kasowane. Nie trzeba się było zatrzymywać, cudować w menu itp.

Jakość w dzień bardzo dobra, jakość w nocy średnia, ale do zaakceptowania. Jak sobie nagram coś ciekawego w dzień i w nocy z obu aplikacji to podrzucę. Jeśli chodzi o gotowe rozwiązania, to najchętniej bym kupił samą kamerę lepszej jakości (większy niż ćwierć paznokcia przetwornik i coś co można nazwać małym obiektywem), którą dałoby się podłączyć najlepiej do Raspberry Pi.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 22-04-2013 o 19:11
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 23:08   #73
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Zakupiłem kamerkę "nakładkę" na lusterko - póki co jestem w fazie poznawania jej możliwości, ale ogólnie mi pasuje - nie rzuca się w oczy i nie ma kombinowania przy montażu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 24-04-2013 o 23:31
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 17:46   #74
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Panowie a co daje rejestrator z GPS ? Rozumiem że jest możliwe np. pokazywanie prędkości , a czy np autopompę też można do niego zapodać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waham się pomiędzy Roadrunner 511 a 520 z gps
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 17:54   #75
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Panowie a co daje rejestrator z GPS ? Rozumiem że jest możliwe np. pokazywanie prędkości , a czy np autopompę też można do niego zapodać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waham się pomiędzy Roadrunner 511 a 520 z gps
GPS w rejestratorze umożliwia pokazanie lokalizacji nagrania i prędkości.
Nie należy utożsamiać obecności odbiornika GPS z możliwością instalacji na tym urządzeniu oprogramowania.
Jeśli potrzebujesz nawigację i kamerę to polecam urządzenia w stylu GOCLEVER NAVIO 520 DVR - fajne bo przyzwoita kamera i nawigacja w jednym.
Informacja o urządzeniu -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mój film nagrany tym urządzeniem -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 18:55   #76
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Ale ja bym chciał jak najmniejszy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo to pójdzie koło lusterka wstecznego
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 19:20   #77
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Ale ja bym chciał jak najmniejszy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo to pójdzie koło lusterka wstecznego
Z mapą to poniżej 4-5" będzie mało użyteczne.
A może coś takiego ? --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 18:00   #78
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Z tym GPS to wg mnie nie warto, no chyba że nie wiele więcej kosztuje. Żadem z tego dowód na poczet przekraczania prędkości. Jeśli już prędkość miała by być weryfikowana to na podstawie ilości klatek, czasu i stałych elementów otoczenia. A lokalizacja, to jak w poprzednim zdaniu.
Po 2 latach jazdy z kamerką, poszukałbym coś z lepszym obrazem w nocy i z opcją startu nagrywania po wstrząsie ( o ile takie istnieją ).
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 19:05   #79
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Zamówiłem roadrunner 511 , jutro przyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 07:47   #80
butel
ford::advanced
 
Avatar butel
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MK4 Titek
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 377
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Zamówiłem roadrunner 511 , jutro przyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba słuszna decyzja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ja nie narzekam.
__________________


Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE prof. Jerzy Bralczyk


butel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.