Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2016, 22:51   #21
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Witajcie. Ponieważ stoję przed dylematem co robić, poproszę was o pomoc, a może jakieś namiary. Ale do rzeczy - moja pompa wspomagania działa dobrze, lecz nie dam sobie ręki uciąć czy nie zaczyna lekko podciekać (w zbiorniczku mialem MIN, a wiem że wcześniej było więcej). Ale najgorsze jest to że chyba hałasuje w niej łożysko i to dość głośno, rzęzi, wyje itp, szczególnie na zimnym (inne urządzenia na pasku są nowe lub prawie nowe i sprawdzane, łożyska nowe wszędzie), jestem tego pewien w 99% gdyż tylko pompa wspomagania nigdy nie była ruszana. I teraz pytanie, ile roboty jest z demontażem, jak pozbyć się starego oleju, no i czy jest sens dawać mechanikowi na wymianę łożyska i uszczelniacza, czy dopaść jakąś używkę, a może kupić nową? Na logikę myśląc to chyba pompa z TDDi i TDCi są takie same i obie pasują? Wnioskuję po tematach które czytałem że wymiana łożyska i uszczelniacza to nie taka prosta sprawa... I ostatnia rzecz - jaki olej wlać? Czerwony czy zielony? Z tego co pamiętam miałem czerwony, a kolega mechanik straszyl mnie bym nie lal zielonego jak byl czerwony bo może mi się przekładnia rozszczelnić. Kolega mojmistrz pisał że ma dostęp do sprawdzonych używek, czy te kontakty są dalej aktualne? Z allegro to jednak loteria...


Ostatnio edytowane przez zmulim ; 13-11-2016 o 22:54
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 23:41   #22
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Zmulim, mam dojście do dobrego szrotu, ale oni nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej. Jest jeszcze jeden gość, który ma czesci dobre, ale często lubi sobie policzyć za nie dużo więcej niż średnia na allegro. Chcesz kontakt, to podam. Ogólnie co do kwestii opłacalności naprawy pompy: mi wszyscy mówili, że się nie opłaca, bo za używkę dam 50-100zl, dodając do tego robotę i koszt płynu, wyjdzie mniej niż kompleksowa regeneracja.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 00:10   #23
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na logikę myśląc to chyba pompa z TDDi i TDCi są takie same i obie pasują?
Jakby cię interesowało to mam 3 pompy z tdci i jedna z tddi, są takie same, w przedziale cenowym jak kolega wyżej napisał, oczywiście sprawne i w dobrym stanie. Jak co to info na pw.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20160602_210313.jpg (99.1 KB, 55 wyświetleń)
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 10:05   #24
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Dzięki wam za szybką odpowiedź. Co do pompy to średnio mi się uśmiecha płacić ponad 600zł za nową, bo niby są za 300-400 na allegro nowe ale no-name albo maxgear, a jakos nie mam przekonania do tej firmy. W tym miesiącu już mnie fundusze nie puszczą ale w grudniu jeśli kolega J@colo ma w dobrym stanie pompę do TDDi to chętnie bym wziął. Co do demontażu to chyba sobie sam poradzę? Są tam jakieś pułapki po drodze? Napinacz paska trzeba demontować? Płyn miałem czerwony więc chyba najlepiej będzie takim zalać, prawda? Odpowietrzyć to wiem jak, tylko ile tego oleju tam wchodzi?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 12:27   #25
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Jak nie odkręcasz przewodów od maglownicy, tylko od pompy, to 1 litr wystarczy, jeszcze trochę zostanie.
A odpowietrzanie, to tylko kręcenie kierownicą od oporu, do oporu przy pracującym silniku, z otwartym zbiorniczkiem płynu, jak Ci ktos mówił że inaczej, sam sprawdż.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 17:54   #26
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Właśnie byłem pooglądać pompę i skubana jest sucha - nie ma wycieków, ale co do dźwięków z łożyska to jestem tak jak pisałem w 99% pewny że to ona, reszta osprzętu praktycznie nowa. Czyli wystarczy poodkręcać filtr paliwa, zbiorniczki i te węże od pompy, potem śruby, pasek zrzucić i pompę mam w ręce? Wygląda na dość prostą robotę. Rozumiem że jak był czerwony płyn to lać czerwony?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 19:04   #27
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Możesz mieć problem z odkręceniem górnej rurki, jest przeważnie nieźle zapieczona, jak nie da kluczem to w żabki i musi puścić. Co do koloru płynu to w 2003 r ford przeszedł na zielony, ludzie mimo wszystko zalewają czerwonym bo jest tańszy, ale jak już miałeś czerwony to zalej taki sam.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 20:34   #28
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Ja mam Focusa z 2004 roku i z tego co pamiętam to miałem od początku czerwony płyn, dziwna sprawa. Po awarii maglownicy (stalowy przewód ciśnieniowy zgnił i pękł) stary płyn się wylał i zalano również czerwonym. Może wcześniej popsikać tą śrube rurki jakimś penetratorem? J@colo, w jakim stanie masz te pompy? I te z TDDi i TDCi są takie same? Nie ma tam żadnych dodatkowych modułów, wtyczek itp?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 22:37   #29
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Zawsze warto popsikać dla ułatwienia, ale jak miałeś to już ruszane to nie powinno być źle. Pompy są identyczne, możesz je nawet założyć do benzyny i będzie wszystko ok. Wtyczki sa tylko w benzynach do czujnika. Masz fotki, jedna z innym króćcem to trw ale ta będzie trochę droższa, a pozostałe dwie to tdci i tddi, wszystkie bez luzu i wycieków itp.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20161114_224606.jpg (93.4 KB, 61 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20161114_224621.jpg (94.4 KB, 49 wyświetleń)
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 18:24   #30
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wspomagania

Powiedzcie mi jeszcze czy gdyby był problem z wykręceniem tej rurki metalowej to czy nie trzeba dokupić czegoś takiego jak nakrętka samozatrzaskowa: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy normalnie przykręcić tą starą (generalnie to nie mam bladego pojęcia jak niby by się ją dało wymienić bo tam chyba jest metalowa rurka która jakoś musi się trzymać na tej nakrętce... więc jak ewentualnie zdjąć starą a nałożyć nową nakrętkę??)?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.