Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2013, 14:18   #1
Luqo
ford::beginner
 
Avatar Luqo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 99
Postów: 48
Domyślnie czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Tak jak w temacie. Po wcisnieciu pedalu gazu(mocniejszym np. podczas przyspieszania) samochod zaczyna szarpac. Wymienilem filtry, pompe paliwa(spalona), swiece ale nic to nie dalo. Dodatkowo czasem opada mi predkosciomierz. Na forum wyczytalem ze do wymiany czujnik vss. Moje pytanie: jesli on jest powodem szarpania to dlaczego? Jaki wplyw ma ten czujnik na jazde bez problemow(oczywiscie oprocz poprawnego wskazania predkosci)

Luqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 16:29   #2
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

W dieslu czujnik VSS nie powoduje takich problemów, przy benzynie często są cyrki z pracą silnika jak pada czujnik VSS.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 21:01   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Cytat:
Napisał Luqo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Moje pytanie: jesli on jest powodem szarpania to dlaczego? Jaki wplyw ma ten czujnik na jazde bez problemow(oczywiscie oprocz poprawnego wskazania predkosci)
Dość oczywisty wpływ - jeśli auto "myśli", że stoi (brak impulsów z VSS) a faktycznie jedzie to jest chyba jednak pewna różnica w zapotrzebowaniu na paliwo itp. itd.?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 09:29   #4
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Cytat:
Napisał Luqo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wcisnieciu pedalu gazu(mocniejszym np. podczas przyspieszania) samochod zaczyna szarpac. Wymienilem filtry, pompe paliwa(spalona), swiece ale nic to nie dalo.
szarpie tylko chwilke po wcisnieciu gazu(muli krotko) czy szarpie non stop przy mocnym przyspieszaniu (przerywa prawie cały czas podczas przyspieszania) ?

vss -moze miec znaczenie wieksze przy beznynie choc twoj problem raczej nie od usterki vss pochodzi-ale reki za to nie dam obciac.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 19:36   #5
slasik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2013
Model: Ford Focus
Silnik: 1,4
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

U mnie także opada wskazówka prędkościomierza i po pewnym czasie na wyświetlaczu kilometrów pojawiają się "---------". Na co dzień samochód użytkuje żona, także nie wiem w jakich warunkach to się pojawia. Ale kiedyś zauważyłem jak opadła wskazówka prędkościomierza to wyraźnie spadła moc (jazda na prostej, takie same warunki).
slasik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 21:06   #6
Luqo
ford::beginner
 
Avatar Luqo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 99
Postów: 48
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

@mjprzem: szarpie chwile po wcisnieciu pedalu gazu. Gdy 'wejdzie na obroty' to idzie gladko..
Co wiecej, na luzie, stojac i dodajac gazu, foka chwile pomysli, zamuli i dopiero rosna obroty - to na pewno nie przez czujnik..
Luqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 07:08   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

tak to napewno nie przez czujnik vss...

ale moze byc:
-wysokie napiecie-czyli wszystko co z tym powiazane,
-przeplywomierz i czuinik IAT fltr powietrza
-lewe powietrze , odma z silnika itp,
-przepustnica
-zastanawia mnie sonda-nie powinna ale wiem ze takie przypadki czasami wystepuja na cieplym a nie na zimnym silniku-niewiem jak jest u ciebie
-czujnik MAP
-cisnienie paliwa, pompka, filtr

i pewnie cos by jeszcze wymyslil... wiec moze byc jeden z tych problemw lub kilka po trochu ...wiec powodzenia moge tylko zyczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 08:06   #8
Luqo
ford::beginner
 
Avatar Luqo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 99
Postów: 48
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

Napiecia i prady wszystkie sa ok bo byly mierzone.
Przeplywomierz chcialem sprawdzic ale boje sie uszkodzenia, w kazdym razie przymierzam sie do czyszczenia. Filtr powietrza, pompa paliwa i filtr paliwa oraz swiece nowki. Ale zastanawia mnie to co powiedziales o sondzie lambda. Fakt ze czasem na zimnym silniku problem zniika. Chodsi mi o to ze np po odpaleniu gdy zalaczy sie ssanie i obroty sa troche wyzsze to foka rusza bez problemow i nie zamula. Ale nie wiem czy tak jest zawsze bo jednaak wole jak samochod troche pochodzi przed jazda po dlugiej nocy.

Ps. Dzis zauwazylem male rozszczelnienie miedzy jakimis plastikowymi elementami na silniku. Uszczelnie to i zobacze czy nie ciagnie lewego powietrza.

Ostatnio edytowane przez Luqo ; 28-11-2013 o 08:09
Luqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 11:02   #9
mjr
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Ford C-MAX Panther Black (Metallic)
Silnik: 1.8L Duratorq-DI HPCR Lynx
Rocznik: 2009
Postów: 142
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cześć, przeczytaj mój wątek.
Mogę Ci powiedzieć, że prawdopodobnie uszkodzony masz moduł pod zegarami!
mjr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 12:59   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: czy opadanie wskazowki predkosciomierza moze powodowac szarpanie samochodu?

mjr-w twoim watku-byl problem z elektryka-popalone kabelki-brak zasilania itp...

a kolega ma tylko wskazowke predkosciomierza-najprowdopodobniej czujnik vss-raczej nic z zegarami.
ale oprócz tego ma problem z przyduszaniem silnika czego powodem moga byc rozne usterki...
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.