Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2015, 15:21   #1
sebolh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2015
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Niska temperatura silnika

Witam,

ostatnio zauważyłem w moim focusie, że temperatura silnika strasznie powoli wzrasta otóż dopiero po około 30km dochodzi do 90'C. Dziś próbowałem sprawdzić czy jak odepnę czujnik temperatury silnika, to coś się stanie. Problem w tym, że nie mam pojęcia gdzie on się znajduje.
Na zdjęciu w załączniku bo nie wiem jak dodać do tekstu zaznaczyłem na czerwono termostat (o ile się nie mylę, jak tak to poprawcie mnie).
Mógłby mi ktoś nakreślić gdzie znajdę ten czujnik?
Ewentualnie może wie ktoś co jest przyczyną mojego problemu.
Dodatkowo gdy po próbie znalezienia czujnika znów założyłem intercooler i odpaliłem auto to po jakiś 1 km temperatura wzrosła do 77'C a potem powoli opadała i rosła ostatecznie na postoju miałem już 69'C.
Moje auto to Ford Focus 2003 1.8 TDCi

Z góry dzięki
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG-20151020-WA0006.jpg (97.6 KB, 91 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez sebolh ; 20-10-2015 o 17:25
sebolh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 22:19   #2
mookie
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2 HB
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Niska temperatura silnika

Cytat:
Napisał sebolh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

ostatnio zauważyłem w moim focusie, że temperatura silnika strasznie powoli wzrasta otóż dopiero po około 30km dochodzi do 90'C. Dziś próbowałem sprawdzić czy jak odepnę czujnik temperatury silnika, to coś się stanie. Problem w tym, że nie mam pojęcia gdzie on się znajduje.
Na zdjęciu w załączniku bo nie wiem jak dodać do tekstu zaznaczyłem na czerwono termostat (o ile się nie mylę, jak tak to poprawcie mnie).
Mógłby mi ktoś nakreślić gdzie znajdę ten czujnik?
Ewentualnie może wie ktoś co jest przyczyną mojego problemu.
Dodatkowo gdy po próbie znalezienia czujnika znów założyłem intercooler i odpaliłem auto to po jakiś 1 km temperatura wzrosła do 77'C a potem powoli opadała i rosła ostatecznie na postoju miałem już 69'C.
Moje auto to Ford Focus 2003 1.8 TDCi

Z góry dzięki
Poszukaj, podobny temat już był poruszany. Wszystko wskazuje na padnięty termostat, przez co non-stop jest duży obieg chłodzenia.
mookie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 01:06   #3
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Niska temperatura silnika

temat jest posty, jak jedziesz i spada, a na postoju bez wlaczonego ogrzewania wzrasta to termostat jest uszkodzony.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 09:06   #4
sebolh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2015
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Niska temperatura silnika

A moze mi ktos nakreslic gdzie jest ten czujnik?? Czytalem inne tematy i zaden mi nie pomogl dlatego zalozylem nowy.
sebolh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 11:04   #5
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Niska temperatura silnika

w tddi i zapewne w tdci byl chyba z tylu albo z boku glowicy tak jak masz foto po prawej stronie silnika.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 12:52   #6
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Jeśli jest jak w tddi, to czujnik masz z boku głowicy, widać go lepiej po zdemontowanii filtra powietrza wraz z obudową.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 14:20   #7
woznica67
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fokus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Niska temperatura silnika

Ja się podłącze , termostat wymieniłem przed zimą, mój 1.8 TDDi grzeje się wolno ( miałem przedtem Lagunę 2.0 benzyna , grzała się szybciej), pierwszy mój diesel, wiec sie nie dziwię, większy płaszcz wodny, wolniejsze obroty, denerwuje mnie , że schładza się gy jadę długo z góry, bez dodawania "gazu", więc osłona chłodnicy z przodu widzę chyba niezbędna. Może ktoś coś podpowie? Najlepszego w Nowym Roku
woznica67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 14:38   #8
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Niska temperatura silnika

TDDi okropnie dlugo sie grzeje, nawet na sprawnym termostacie, musi zagrzac 5,5 litra oleju + 6 litrow plynu i caly zeliwny silnik a to trwa, do tego ma duza sprawnosc i jak bedziesz mial ogrzewanie wlaczone i stal w korku lub jechal z gory to temp bedzie spadac. W takie mrozy jak sie delikatnie jedzie to trzeba 10-15 km poza terenem zabudowanym aby zlapal te 90*. Polecam zaslonic dolna kratke w zderzaku, mozesz tez pol gornej tylko nie tam gdzie jest IC, jest troszke lepiej, bo zimne powietrze nie owiewa tak motoru.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 14:40   #9
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Dziwne, u mnie się nie chłodzi. Jak złapie 90(przy obecnych temperaturach około -9stopni potrzeba mu ok. 10km jazdy 100km/h), to trzyma, nie ważne, czy stoję, dodaje gazu, jadę na luzie. Termostat mam oryginalny. Masz osłonę pod silnikiem i wygłuszenie maski?

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 15:49   #10
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Niska temperatura silnika

jak zlapie te 90* to juz jest bajki, ale nim nie zlapie, tylko przykladowo jest pomiedzy 90* a bialym polem to sie wychladza, a moga tez byc spalone swiece dogrzewające plyn
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.