Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2011, 14:46   #1
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

Na VAGu wyszedł mi błąd "Siłownik klapy powietrza świeżego".
Poruszyłem temat na ogólnym temacie dot VAGa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu, ale wolę moją walkę kontynuować tu.

W ww, wątku od kolegi sStefano usłyszałem?:

Silniczek klapy chyba V154, jest przy filtrze kabinowym, przy szybie naprzeciw siedzenia pasarzera.
Aby do niego sie dostać, trzeba drzeć cały kokpit, poczynajac od panelu dolnego ze schowkiem, z radiem, klimatronikiem, ten opuszczamny, a później góra, licznik, głośniki, deska, później caly rozdzielacz nawiewów i dopiero jest pod tym wszystkim wspomniana klapa z silniczkiem. Ach to cie czeka roboty....

i dodatkowo

Nic nie trzeba wymieniać, naprawa uszkodzenia trwa nie wiecej niż minutę, jest tam zimny lut na silniczku klapy, ten fabryczny feler przesladuje nasze auta SGA rocznik 2000 - 2002.
Tylko dużo roboty kosztuje to rozbieranie i później składanie.



a od kolegi waldor4
dostałem linka do niemieckiego forum
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuję im za to niezmiernie

Jednak mam dodatkowe pytania (dlatego nie chciałem już tam kontynuować).

1) czy naprawa sprowadza się smarknięcia cyną na zaznaczone miejsce na scalaku (3 zdjęcie od dołu)?
2) jak wymontować licznik
3) jak wymontować włącznik świateł
4) jak wymontować wysuwane "trzymaki" na napoje (gdzieś kiedyś widziałem opis, ale nie mogę znaleźć - wiem, że trzeba uważać, żeby nie pogubić ważnych części)
5) jak wymontować radio (w ww. linku są wsadzone jakieś gwoździe - nie bardzo mi się to uśmiecha)
6) na co uważać przy demontażu poduszki powietrznej

no i na koniec

7) co dodatkowo sprawdzić jak już mam wszystko wybebeszone. Czy np. zajrzeć do nagrzewnicy? przeczyścić kanały powietrza itp?

Być może odpowiedzi na powyższe pytania są na forum, ale ja nie znalazłem.

Za wszystkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny

deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2011, 17:23   #2
toronto
ford::average
 
Imię: Andre
Zarejestrowany: 20-04-2011
Skąd: RP
Model: Seat Alhambra
Silnik: 2 litry benzyna+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

Ad3/ wciśnij przełącznik, przekręć w lewo i wyciągnij;
Ad4/ wysuń uchwyt i przy pomocy karty takiej jak do bankomatu np. punkty z shella, czy
BP podważ małe zatrzaski widoczne w obudowie i wysuń go do siebie
Ad5/ radio powinno mieć w wyposażeniu /trzymane osobno/ takie blaszki-chwytaki, które
wsadza się w szczeliny z lewej i z prawej strony radia odblokowując zaczepy, a
następnie wysuwa się radio
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez toronto ; 31-10-2011 o 17:27
toronto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2011, 18:42   #3
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

Ad 1. smarkniecie cyną to już zrobiono fabrycznie, natomiast ty masz to porządnie połączyć i nie jest tam scalak, tyko połączenie do silniczka klapy, zalecam profilaktycznie poprawić i drugi biegun.
2. dwie srubki od dołu, długi torx T20, podważasz z góry i twój.
3. Odkręcasz osłonę modułu komfortu, wyłącznik jest w niej, wypinasz wtyczkę, bo masz juz teraz dostęp, naciskając dwa przyciski po bokach, wtyczka zostaje , a przełącznik z obudową odstawiasz na przygotowane wczesniej miejsce, duzo miejsca!!! na te manele.
4. trzeba wsunąć pod klapkę cienki śrubokręt, sa tam dwa zaczepy.
5. to nie są gwozdzie, to są wyjmaki.
6. na twarz, bo może wystrzelić, najlepiej zrobic sobie masę do nadgarstka.
7. możesz popsikac preparatem grzybobójczym, ale w masce.
Trzeba jeszcze przy demotażu, a nie wiem czy to włąsnie nie najwazniejsze, popuścić dwie srubki M5, klucz 8 mm, które przez scianę grodziową trzymaja cały ten górny bajzel, czyli rozdzielacz powietrza. Srubki są; jedna pod filtrem kabinowym, jego obudową, a druga koło silniczka wycieraczek, trzeba namacać okienko w filcowym wytłumieniu.
Jak tego nie popuscisz to mozesz połamać dwie łapy pod szybą trzymajace ten bajzel.
Najlepiej zrób to z kimś kto juz to to kiedys rozprawiczył.
Jeszcze jedno, obudowa radia i przycisków wokół, ma z tyłu za radiem srubę mocującą ten panel, a dolna część kokpitu ma nas dole za popielniczką po lewej stronie, dość potężną srubę mocującą, nie pamietam M6, czy nawet M8.
To udanej roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 31-10-2011 o 18:47
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2011, 21:17   #4
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

Generalnie w obie strony masz ok 6-8 godzin roboty. I jeszcze jedno jak będziesz zdejmował parapet musisz zdjąć plastiki ze słupków przednich wyjąć nadmuchy na szybki trójkątne po prostu są wciśnięte troszkę pokombinujesz i masz na wierzchu. Rzecz ważna deska jest dosyć ciężka i niewygodna uwaga na tapicerkę dachu łatwo się rozrywa. Przy składaniu skręcaniu nie za mocno bo połamiesz zaczepy i będzie wszystko latało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeśli dobrze pamiętam musisz rozebrać całość czyli schowek i tunel środkowy bo tam były jakieś śruby.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 10:19   #5
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

"Trzeba jeszcze przy demotażu, a nie wiem czy to włąsnie nie najwazniejsze, popuścić dwie srubki M5, klucz 8 mm, które przez scianę grodziową trzymaja cały ten górny bajzel, czyli rozdzielacz powietrza. Srubki są; jedna pod filtrem kabinowym, jego obudową, a druga koło silniczka wycieraczek, trzeba namacać okienko w filcowym wytłumieniu."...............

to moze dlatego czasem trzeszczy przedni kokpit w okolicy podszybia ,że one sie poluzowane po czasie?
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 10:52   #6
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

Jest to możliwe, bo te dwie srubki co idą przez grodź, trzymają cała dechę, własciwie dól deski, ten poziom co jest nim rozdzielane powietrze właśnie od strony szyby. Na drugiej stronie tej srubki jest blaszka w którą wsunieta jest plastykowa łapa deski. Jesli te uchwyty nie sa dostatecznie skręcone, to wiadomo, blaszki nie dociskają łap deski do sciany grodziowej i to moze powodować trzaski.
Strasznie to jakoś dziwnie pomyślane i teraz luknąłem na niemiecką stronkę i nie bardzo widzę tych łap, a przeciez są. Jak się ich nie popusci to przecież musza sie urwać przy wyjmowaniu.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-11-2011 o 10:55
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 12:11   #7
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

No widzisz Stefano,cenna informacja,musze u siebie dokręcic te śrubki i zoabczymy,bo juz kombinuje i podkładam, zeby mi nie trzeszczało,a wczwsniej tego nie miałem,wiec to moze byc przyczyną.Powiedz ,czy aby je dokręcic ,przynajmniej tą jedną ,to musze demontowac mechnizm wycieraczek,czy tylko rynne odkręcam i mam dostęp?
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 17:23   #8
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

Wielkie dzięki za odpowiedzi i sugestie. Trochę mięknie mi rura jak tak opowiadacie. Czekam teraz na trochę wolnego czasu - jak piszecie 6-8h to mi to pewnie zajmie 12-16, bo zawsze się bujam z jakąś pierdółką.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 17:50   #9
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

Całkiem ładnie i szybko to idzie,( sam się zdziwiłem sporo czasu dodatkowo zabierają pierduły poduszki radio kable wzmacniacze jak masz i tym podobne przydasie). Musisz zadbać jeszcze o dość pokaźne pudełko na wkręty i śrubki najlepsze wg. mojej oceny jest po orzeszkach ziemnych ładnie pasuje koło lewarka ręcznego ja wrzuciłem jeszcze magnes dla pewności że nic nie pójdzie w lucerkę.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 18:58   #10
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej - całego pulpitu przedniego

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No widzisz Stefano,cenna informacja,musze u siebie dokręcic te śrubki i zoabczymy,bo juz kombinuje i podkładam, zeby mi nie trzeszczało,a wczwsniej tego nie miałem,wiec to moze byc przyczyną.Powiedz ,czy aby je dokręcic ,przynajmniej tą jedną ,to musze demontowac mechnizm wycieraczek,czy tylko rynne odkręcam i mam dostęp?
Nie zdejmujesz mechanizmu wycieraczek, stojąć przodem do silnika to tą z prawej znajdziesz, gorzej z tą lewej bo jest o zgrozo pod obudową filtra pylkowego. Obudowa filtra trzyma się na dwóch czy trzech srubkach, wiec nie wyjmujesz tego, tylko luzujesz tą obudowę, aby ci weszły palce pod nią z kluczem oczko 8 mm.

Dodałem fotkę zapożyczoną z SGA.de bo zobaczułem jednak teraz te srubki z blachami do mocowania rozdzialacza nawiewów, / czerwone strzałki /, natomiast kokpit wierzch jest mocowany od strony szyby na wsuwane zaczepy / zielone strzałki / w których powinny być gumowe dystanse. To moze u ciebie jest tez brak tych gum, bo ja ścigałem to juz wiele razy i nie we wszyskich autach były te gumki, widocznie ktoś się z tym nie piescił i jak mu spadłą to juz nie załozył.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg KOKPIT SGA.JPG (49.9 KB, 711 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-11-2011 o 19:37
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.