Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2011, 16:10   #81
robiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Wawa
Model: C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Wiem,
Nie raz prosiłem o pomoc ale jakoś mi się nie spieszy bardzo tym razem...robiw

robiw jest offline  
Stary 29-03-2011, 17:15   #82
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Co do ustalonego terminu odbioru, to jest on bardzo ważny dla takich jak ja, którzy biora samochód na kredyt. Decyzję kredytową bank daje tylko na określony czas, potem trzeba ją przedłużać. I tu moga sie zmienić stawki oprocentowania itp. rzeczy, które po paru miesiącach już nie będą takie korzystne.
I jeszcze jedno, jak nie najważniejsze, to poważne podejście do klienta (czego chyba mam prawo żądać) a nie bawienie sie w ciuciubabkę. To nie przedszkole!

A jak się ma sprawa z wykasowaniem kolejki zamówień? Czy ktoś już wie dlaczego tak się stało i co z tym dealerzy zamierzają zrobić?

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 30-03-2011 o 07:08
De-Zet jest offline  
Stary 30-03-2011, 11:40   #83
dersan
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Peugeot 308
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2008
Postów: 53
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Cytat:
Napisał De-Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak się ma sprawa z wykasowaniem kolejki zamówień? Czy ktoś już wie dlaczego tak się stało i co z tym dealerzy zamierzają zrobić?
Ja się na razie nie awanturuję bo nie mam powodu, ale myślę że koledzy powinni uderzyć asap do dealerów.
I zakładam że tam nic się nie dowiedzą i trzeba będzie atakować Ford Polska...
dersan jest offline  
Stary 30-03-2011, 12:38   #84
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

"Mój" dealer twierdzi, że z moim zamówieniem nic się złego nie dzieje. System przyjął zamówienie i spokojnie sobie czeka na realizację. Ufff...
Przy okazji był bardzo zdziwiony, że taka sytuacja gdzieś się wydarzyła, gdyż wydaje mu się to nieprawdopodobne. Ale ma sie jeszcze dowiadywać swoimi kanałami, może ktoś wie coś więcej w temacie znikających zamówień.
De-Zet jest offline  
Stary 31-03-2011, 06:51   #85
seta21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Toruń
Model: Ford c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Good news ;-) - "pana Ford może być raczej wcześniej, niż później" - a więc mamy precyzyjniejszą datę, wow! Moja babcia zwykła mawiać "Będzie padać, albo i nie".....
seta21 jest offline  
Stary 31-03-2011, 17:25   #86
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

A jaki czas do odbioru macie wpisany w umowie?
U mnie do 4 miesięcy.

I jeszcze jedno pytanie. Chcę na zimę kupić felgi stalowe 16', ale nie wiem jakie będą pasować do nowego C-Maxa.
A że czasem można w różnych promocjach (np. w Norauto) kupić komplet zimówek na alusach niewiele w cenie odbiegający od zestawu na stalówkach, napiszcie jakie parametry muszę znać, aby felgi na pewno pasowały? Niestety nie znam się na tym, więc proszę o radę.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 31-03-2011 o 20:57
De-Zet jest offline  
Stary 01-04-2011, 06:18   #87
robiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Wawa
Model: C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Ja mam do końca Maja i ponoć nie będzie problemu...robiw

PS.
Ciekawe, że mi wielu sprzedawców odradzało Ecoboosta (w wielu salonach) z uwagi na koszty eksploatacji przy jeździe miejskiej ;-). A przecież woleliby bym kasy zostawił u nich więcej...
robiw jest offline  
Stary 01-04-2011, 06:43   #88
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Cytat:
Napisał robiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe, że mi wielu sprzedawców odradzało Ecoboosta (w wielu salonach) z uwagi na koszty eksploatacji przy jeździe miejskiej ;-). A przecież woleliby bym kasy zostawił u nich więcej...
Rzeczywiście, chcą żebyś zostawił u nich kasę. A najlepiej jeśli jeszcze wykupisz stary i zapewne powoli wycofywany typ silnika, który po wprowadzeniu EcoBoosta będzie dla klienta mało atrakcyjny.
I nie sądzę, żeby 1,6 EcoBoost w mieście palił znacząco więcej od zwykłago 1,6 125 KM.
A może do jazdy miejskiej polecają diesla z DPF?
Na takie gadki dealerów trzeba zawsze brać duuuuuużą poprawkę.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 01-04-2011 o 07:06
De-Zet jest offline  
Stary 01-04-2011, 08:26   #89
robiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Wawa
Model: C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Cytat:
Napisał De-Zet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wykupisz stary i zapewne powoli wycofywany typ silnika...
Jasne, wycofywany. Chyba żartujesz. Teraz jest moda na downsizing. Z resztą kasę większa zostawiłbym biorąc właśnie Ecoboosta - chyba nie znasz cennika - o 4350zł więcej. Spójrz dla przykładu na Austrię, Francję czy Niemcy. Tam silnik 125KM jest droższy od tego podstawowego 105KM o 2500 euro (a nawet więcej w innych krajach)! Mówisz, że to za wycofywany silnik ;-). Dla porównania różnica (tam) między 125KM i 150KM to już tylko 500 euro. Czy twierdzisz także, że do miejskiej eksploatacji z turbiną będzie lepszy? robiw
robiw jest offline  
Stary 01-04-2011, 09:06   #90
then
ford::beginner
 
Avatar then
 
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford C-Max
Silnik: EcoBoost 1.6 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Witam,
mam pytanie czy C-max z bi-ksenonami ma światła do jazdy dziennej?
Jak zamawiałem to sprzedawca mówił że nie..ale tak sobie oglądałem ksenony w grandzie i pomijając kierunkowskazy to są jeszcze dwie żarówki H1 i jedna W5W więc:
ksenony są "bi" więc mijania i drogowe, 1 x H1 do doświetlania zakrętów oraz druga do jazdy dziennej? P.S. mój ma być 15 kwietnia. Pozdrawiam
then jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.