Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2011, 20:46   #321
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Tak, to Lunar Sky. Na hatchback jak dla mnie nie pasuje wogole. C-Max wyglada bosko w czarnym kolorze (FFIII katastrofa) i dal bym sie skusic na Mars pomaranczowy.

 
Stary 15-05-2011, 23:44   #322
then
ford::beginner
 
Avatar then
 
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford C-Max
Silnik: EcoBoost 1.6 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Jakie masz wyposażenie?
Mam Titanium plus X1, Winter, Techno, Komfortowa regulacja siedzeń, alarm logic

Czy masz ksenony> Jeśli nie, to jak sprawuja się zwykłe światła?
Mam ksenony, na razie świecą zaledwie poprawnie ale potrzeba jeszcze ze 3 mc na tzw. rozświecenie...

Jakie są do jazdy dziennej?
I tutaj lipa. Jako dzienne świecą ksenony (bez doświetlania zakrętów) Osobiście uważam że przekombinowali bo ksenony są "bi" więc wraz z nimi niepotrzebnie jako drogowe załączają się żarówki H1!!! Mogli wykorzystać to miejsce w lampie na światła dzienne na bazie zwykłej żarówki halogenowej...

Jak działa nawiew na tył? Czy w przypadku ustawionej klimy w opcji "dual" bierze temperaturę średnią z obu nastawionych czy tylko od np. pasażera?
Niestety tego nie wiem, postaram się sprawdzić..

Czy silnik szybko się nagrzewa?
Silnik wyjątkowa bardzo szybko się nagrzewa, już po ok 2-3 min ma 90 st.C

Jak oceniasz widoczność?
No cóż, przy jeździe na wprost rewelacja ale skręt w lewo mocno ograniczają widok masywne słupki. Dodatkowe okienka nie pozwalają zobaczyć wiele więcej. Widoczność do ok. Generalnie trzeba się oswoić z samochodem - 300 km to na pewno za mało.

Jak sprawują sie czujniki parkowania. Można im wierzyć?
Niestety nie mam fabrycznych. Na pewno zdecyduję się doposażyć w akcesoryjne z wyświetlaczem wstecznym. Moja żona ma zamontowane w A3 i są bardzo precyzyjne.

Czy w serwisie zalecano wcześniejszą wymianę oleju, np. po 1500 km?
Nie zalecano a pytałem o to. Ford Polska nie zaleca a np w Belgii już tak.. No i olej.W instrukcji jest 5W20 (niskooporowy) a pytałem już w dwóch ASO i wszyscy mają w manualach serwisowych Formule F 5W30.

Gdzie jest 9-ty głośnik?Jest zamontowany w desce rozdzielczej, centralnie za wyświetlaczem audio.

Jaki jest prześwit, bo nigdzie nie moge uzyskać takiej informacji?
Zmierzę to napiszę. Na oko to mniejszy niż w mondeo.

Jak ogólne wrażenia z jazdy w ruchu miejskim?
Wygodnie, cicho, bardzo dobra widoczność w lusterkach, wydajna klimatyzacja i wentylacja całej kabiny, bardzo wygodne wsiadanie i wysiadanie, super skrzynia biegów, elastyczny silnik, dobrze "wyczuwalne" hamulce tylko to spalanie...

Czy nie zauważyłeś tendencji do "piaskowania" nadkoli i czy wg. Ciebie warto zainwestować w chlapacze lub folię na dół błotników?
Zdecydowanie warto! Ja wyjechałem od dealera już z chlapaczami.. Miałem focusa i jak była ostra zima to urwałem lewy przedni. Jeździłem tak ponad rok i dół błotnika plus odcinek progu przy nim był do malowania/konserwacji...

Pozdrawiam.
then jest offline  
Stary 16-05-2011, 00:28   #323
sebx11
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: W-wa
Model: C-MAX Mars Red
Silnik: 1.6 benzyna 105KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Witam wszystkich . Jestem tu nowy z dziewiczym niemal C-MaX w kolorze Mars Red :-) Wyposazenie mam skromne ale już lubi cała rodzina nowy wozik .
Czy ktoś dostał swojego C-MAXa szybciej niż ja od zamówienia w tydzień mam samochód ? :-)
sebx11 jest offline  
Stary 16-05-2011, 06:48   #324
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Cytat:
Napisał sebx11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś dostał swojego C-MAXa szybciej niż ja od zamówienia w tydzień mam samochód ? :-)
Lubisz denerwować ludzi, co?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
De-Zet jest offline  
Stary 16-05-2011, 07:14   #325
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

sebx11, kupiles stockowe auto i sie chwalisz jak szybko ci go dostarzyli? no bez przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 16-05-2011, 07:30   #326
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Cytat:
Napisał then Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy nie zauważyłeś tendencji do "piaskowania" nadkoli i czy wg. Ciebie warto zainwestować w chlapacze lub folię na dół błotników?
Zdecydowanie warto! Ja wyjechałem od dealera już z chlapaczami.. Miałem focusa i jak była ostra zima to urwałem lewy przedni. Jeździłem tak ponad rok i dół błotnika plus odcinek progu przy nim był do malowania/konserwacji...
Czy możesz podać, jaki jest koszt zamontowania fabrycznych chlapaczy przez dealera?

Ja zamówiłem sobie dodatkowo tylko plastikowo-gumowe korytko (polski producent) na wymiar do bagażnika, pod model C-Maxa. Ceny jeszcze nie znam.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 16-05-2011 o 07:32
De-Zet jest offline  
Stary 16-05-2011, 07:58   #327
then
ford::beginner
 
Avatar then
 
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford C-Max
Silnik: EcoBoost 1.6 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Koszt chlapaczy to ok 300 zł. Dokładnie nie wiem bo moje dostałem w gratisie razem z alarmem i gumowymi wycieraczkami.
Korytko do bagażnika to bardzo dobry pomysł - miałem ostatnio we fieście i sprawdziło się doskonale.
Pozdrawiam.
then jest offline  
Stary 16-05-2011, 09:18   #328
mr_swistak
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-07-2007
Skąd: Szczecin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Cytat:
Napisał then Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie jest 9-ty głośnik?Jest zamontowany w desce rozdzielczej, centralnie za wyświetlaczem audio.
- w desce? w takim razie to chyba nie sub bo trząsł by wskazówkami...
myslalem że w podłodze za przednimi fotelami...
-a jeżeli to nie sub to jaka rolę pełni? - centralnego jak w kinie domowym tylko co za sens w aucie?
mr_swistak jest offline  
Stary 16-05-2011, 09:21   #329
sebx11
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: W-wa
Model: C-MAX Mars Red
Silnik: 1.6 benzyna 105KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebx11, kupiles stockowe auto i sie chwalisz jak szybko ci go dostarzyli? no bez przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Różni poprostu są dealerzy ja w W-wie obskoczyłem wszystkich jedni straszą ,że 3-4 msc czekania , problemy z Japonią itp. a innymi idzie się dogadać i coś utargować :-). Jak chcecie mieć większy wybór kolorów to szukajcie dealera gdzie sprzedawcą jest kobieta , u mężczyzn lecą tylko szarości , czarne i srebrne wozy .

Czy nie uważacie ,że fordowska instrukcja obsługi jest słabiutka ... groch z kapustą po prostu .

Ostatnio edytowane przez sebx11 ; 16-05-2011 o 09:29
sebx11 jest offline  
Stary 16-05-2011, 10:10   #330
sebx11
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: W-wa
Model: C-MAX Mars Red
Silnik: 1.6 benzyna 105KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: MK3 Czy ktoś juz posiada?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, to Lunar Sky. Na hatchback jak dla mnie nie pasuje wogole. C-Max wyglada bosko w czarnym kolorze (FFIII katastrofa) i dal bym sie skusic na Mars pomaranczowy.
Mam Mars Red - wygląda inaczej niż w katalogach czy na www ale jest cool - miałem brać czarnego ale rodzina mi zrobiła scenę z płaczem itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i wzieliśmy Mars Red - jest cool !!!
sebx11 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.