Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2013, 19:08   #1
phuss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

Witam, pojawił się problem z kaczką, płyn się gotuje i wywala korkiem ze zbiornika. Sprawdziłem termostat na 100% jest sprawny, wentylator też sprawny, pompa wody czy uszczelka pod głowicą? Jak to sprawdzić. Dodatkowo nie dmucha ciepłe powietrze , kręcąc potencjometrem ciepło/zimno nie czuję żadnego oporu, czy tak powinno być?auto jest żony i nie wiem . Może obie te usterki są ze sobą powiązane. Proszę o pomoc od czego zacząć

phuss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 19:15   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

Na 90 procent uszczelka pod głowicą do wymiany. Nie chcę wróżyć, ale może być pęknięta głowica, o ile była dolewana woda lub płyn na bardzo gorącym silniku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 19:29   #3
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

jeżeli woda się gotuje, a w kabinie wieje zimnym powietrzem to albo zapowietrzony układ albo pompa wodna do wymiany.
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 19:30   #4
phuss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

Może macie oboje rację, jak to samemu zdiagnozować?

Ostatnio edytowane przez phuss ; 08-11-2013 o 19:38
phuss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 13:33   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

Uszczelkę zdjagnozujesz w taki sposób: na chłodnym silniku niepracującym, odkręć całkowicie korek wlewu płynu, zalej wodą lub płynem do maximum, uruchomnij silnik, niech chodzi na wolnych obrotach bez zakręconego korka, z włączonym ogrzewaniem na maksa, dmuchawę na 2 stopień, i obserwuj , czy podnosi sie płyn i wyrzuca na zewnątrz, czy grzeje ogrzewanie, i czy rośnie temperatura na wskażniku. Jeżeli dojdzie temperatura do gotowania, wyłącz silnik, poczekaj aż ostygnie. Jeżeli będzie w tym systemie grzało ogrzewanie, to jest wydmuchana uszczelka, wtedy jak jest zakręcony korek na maksa, przy pracującym silniku przedostająca się kompresja do układu chłodzenia uniemożliwia grzanie w kabinie, ponieważ jest duże ciśnienie powietrza w układzie. Wymienisz uszczelkę i wszystko wróci do normy, nie jestes pierwszy z taką usterką.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 15:17   #6
marcin.ka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: PODKARPACIE
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 32
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

phuss - piszesz ,że termostat sprawny na 100 %, ja też kupiłem nowy termostat i wymieniłem bo miałem problem z ogrzewaniem (leciało tylko letnie powietrze). Termostat nowy i nic się nie zmieniło. W tym samym dniu wróciłem do sklepu motoryzacyjnego i kupiłem jeszcze jeden termostat Wahler, dolałem płynu chłodniczego przejechałem ok 3 km i w kabinie było gorąco. Sprawdź to zanim zaczniesz wymieniać uszczelkę. Pozdrawiam.
marcin.ka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 16:23   #7
Kristopher 8946
ford::average
 
Avatar Kristopher 8946
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Chorzele
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 77
Domyślnie Re: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

Termostat 100%
Kristopher 8946 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 18:06   #8
phuss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 10
Smile Odp: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

Chyba doszedłem do ładu, nie dawało mi spokoju to , że nie grzeje w kabinie, ściągnąłem podszybie, wymontowałem elektrozawór, wężyki połączyłem na krótko rurkami odpaliłem autko i zonk. Wężyki nagrzewnicy zimne i suche. Zapowietrzyło się bydle, zalałem wężyki od nagrzewnicy wodą i ruszyło. Grzeje i nie wywala wody.
phuss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2014, 11:50   #9
darth
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Rybnik
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

Witam kolegów (i koleżanki) też mam podobny problem, ale żeby go do końca zdiagnozować to muszę rozebrać podszybie, jak się do tego zabrać ? te elementy w których jest spryskiwacz umiem zdjąć bez trudu, a co później ? Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
darth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 18:06   #10
marcin sielski
ford::beginner
 
Imię: MARCIN
Zarejestrowany: 24-02-2014
Skąd: RASZYN
Model: FORD KA
Silnik: 1,31998
Rocznik: 1998
Postów: 18
Unhappy Odp: Płyn chłodniczy się gotuje a w kabinie nie grzeje

Witam.wymienialem chlodnice,bo kupilem samochod rozbity,i mam problem uklad dobrze odpowietrzony weze gorace cieple leci w srodku.zagotowalem wode w chlodnicy nie wlącza sie wentylator kostka wsadzona dobrze bezpieczniki cale moze znacie przyczyne defektu?czy jak by byl popsuty termostat to jest on od zalączania chlodnicy czy jest jeszcze jakis inny czujnik gdzies w silniku od wł wentylatora prosze pomozcie mi bo juz sil nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: I dodam jeszcze ze wentylator sprawdzany na krotko tez dziala
marcin sielski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.