Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2013, 17:16   #11
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Stanął na panewce a teraz nie odpala

Ale przyczepiliście się tego sprężania. Nawet jak by było dużo za niskie to ciepły powinien odpalić bez problemu!!! Raczej przyglądnął bym się układowi paliwowemu. Nie zapowietrza Ci się czasami, może zwróć jeszcze uwagę na połączenia przewodów paliwowych.

__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 13:12   #12
mali83
ford::amateur
 
Avatar mali83
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-12-2012
Skąd: Mątawy
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stanął na panewce a teraz nie odpala

Walcze nadal ;/ !!!!

Rozrząd oki, ciśnienie wszędzie 21 bar (każdy gar), paliwo do pompy i listwy ładnie widać jak idzie w igielitowym przeźroczystym wężyku, zero błędów na WDS-ie,

Jeszcze sprawdzę tylko przelewy jakoś bo wolnych nie ma ale choć porównam ilości

Jak to nie pomoże zostaje KOMP/sterownik, w sumie teraz przypomniało mi się że kabel masowy był nadtopiony zaraz jak go przywiozłem z niemczech a tego nie lubią te cukiereczki.
Miałem troche inny już przypadek w takim samym mk3 tylko tiptronik, gasł przy 3000 obr.min, ale przekrecałeś kluczyk i odpalał i dalej jechał aż do 3000 obr. min
I też nie miał żadnych błędów itd. i inkt nie wiedział co to może być.

Więc myśle sobie że jak przelewy wyjdą w miarę to zostaje tylko to.
Jak to kolega wspomniał "wróżę" że może jak tam przy 3000 gasł to może tu pogubił albo upalił ścieżkę odpowiedzialną za wtrysk początkowy który ma na rozruch i od wolnych obrotów.

Piszcie jak przyjdzie wam coś do głowy.
mali83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 13:20   #13
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Stanął na panewce a teraz nie odpala

Cytat:
Napisał mali83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciśnienie wszędzie 21 bar (każdy gar)
Nooo...to już nie bogato. Co nie zmienia faktu, że jak już zapali, to powinien 'chodzić'.
Możesz mieć rację z tą ścieżką.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 14:06   #14
mali83
ford::amateur
 
Avatar mali83
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-12-2012
Skąd: Mątawy
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stanął na panewce a teraz nie odpala

No a jakie fabryczne ciśnienie sprężania jest dla forda mondeo mk3 tdci tak w ogóle bo każdy inaczej pisze, wiem że diesel to i 30 powinien mieć ale piszą też że tdci jest odprężony i powinien mieć jakieś 23-25 bar nominalnie. (bo stopień sprężania to wyczytałem w instrukcji 18,9:1)

Najgorsze jest to że jak kręcisz nim to brakuje mu te pół centymetra aby zaczął chodzić, kręci ładnie jak by już miał wziąść i zaskoczyć sam.

A przelewy z braku wolnych obrotów robiłem przy 1500 obr.min i mi wyszło ok. 50-60 ml na 4min.

Jutro "oczywiście ze specjalistą" poprzekładam ze swoje drugiego tdci kompa wraz z imo itd i zobacze czy sam zagada. Jak trafie to trzeba będzie albo tego dać zrobić albo gdzieś wytargać drugiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mali83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 14:13   #15
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Stanął na panewce a teraz nie odpala

mali83, daj sobie spokój z wkładaniem kasy w niepotrzebne naprawy. Twój problem, to brak ciśnienia w cylindrach.W twoim silniku powinno być 33-34 atm, jest u ciebie 21 atm, czyli tylko kapitalny remont układu korbowo-tłokowego usunie twoje problemy, wiem co piszę.
Wymieniłeś i sprawdziłeś już tyle rzeczy, a poprawy żadnej .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 13:17   #16
mali83
ford::amateur
 
Avatar mali83
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-12-2012
Skąd: Mątawy
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stanął na panewce a teraz nie odpala

No witam,

Auto od wczoraj już śmiga jak ta lala.
Ogólnie było tak. Zanim jeszcze zacząłem przerzucać kompa itd z drugiego, wyciągnęłem kompa, oglądnęłem i popoprawiałem jeszcze raz wszystkie kable dosłownie od każdej wtyczki.
I odpalałem go znowu ale tym razem zaskoczył z plakiem bez gazu i chodził na wolnych, jednakże trochę go rzucało a po dodaniu gazu objaw taki sam jak wcześniej, jak puściłem gaz to on zgasł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i znowu bez plaka nie odpalał, ale zaczął na plaku sam chodzić.
Korzystając z okazji zrobiłem mu przelew jeszcze raz na wolnych i wyszło 27/26/28/27 nieźle jak na zatarty przy 350tyś km
Po próbie przelewowej jak go zgasiłem , odpalił już sam, zupełnie inaczej kręcił i dużo równiej chodził na wolnych, wcisnęłem mu gaz i nie zdechł tylko tak jak się należy obroty trzymał.
ALELUJA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i jeszcze jedno kolego salom, może i ciśnienie pewnie ciulowo zmierzyłem bo jak pisałem manometr własnej konstrukcji mam taki za 20 zł do 60bar i wkręcony z uszczelkami przewód zbrojony od podłączeń wody w sanitariatach za 10zł o końcówkach z jednej strony 3/8 cala a z drugiej M10x1 jak wiesz pewnie to gwint świecy, ale na drugim mundku którym jeżdze mi pokazuje 17-18 bar wiec ten też musiał chodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale dziękuje za fachową poradę moja wina że pro sprzęta nie mam do mierzenia ciśnienia.
Acha a cała naprawa wyszła mnie jakieś 500 żł, główny koszt panewki i uszczelka pod głowice reszta groszę


Temat do zamknięcia
Dzięki
mali83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.