Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2012, 20:48   #1
zjanusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wroclaw
Model: focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie demontaż pompy ABS+ESP

Witam, po latach pojawił sie mi problem, zaświeciła sie kontrolka ESP(ABS jest ok).Badanie na kompie wykazało bład C1288 a to wskazuje na potrzebę demontażu pompy ABS.Chciałbym dokonać tego samodzielnie ale mam wątpliwości czy dam radę. Mam pytanie do kogoś kto to już robił, jaka jest kolejność demontażu ? Z tego co się zorientowałem ,trzeba odkręcać przewody hamulcowe i tu mam obawę czy nie będą się ukręcać ,no i czy sama pompa gładko się demontuje.Następne pytanie to ,czy da się zregenerować ten sterownik samemu czy jednak zostaje warsztat. Słyszałem już coś o zimnych lutach idt. ale w innych modelach aut.
Pozdrawiam

zjanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 22:15   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: demontaż pompy ABS+ESP

ja robilem to u siebie w MK1 . na 6 przewodow hamulcowych wychodzacych z pompy z 1 sie nameczylem, zniszczylem 2 klucze ale 3 poszlo jakos. podstawa to dobry penetrant i klucz 11" (bynajmniej w MK1) najlepiej specjalny taki do przewodow hamulcowych z wycieciem wzmacniany. najwazniejsze zeby Ci sie klucz nie obemknol, aby nie zniszczyc nakretki na przewodzie bo jak ja omielisz to zostaje ciecie i wstawianie nowego przewodu hamulcowego. na poczatku wykrec wszystko co bedzie przeszkadzalo przy demontarzu, zeebys mial w miare mozliwosci dobre, pewne podejscie kluczem, zeby sie dobrze mogl nalozyc na nakretke , wypnij kostke zasilajaca, potem odkrecaj po kolei przewody hamulcowe ( zrob zdj. lub je zaznacz zeby potem nie pomylic, nie wiem jak jest z ESP ale w normalnej pompie 2 zasilajace sa grubsze a pozostale 4 na poszczegolne kola ciensze, nie wolno ich potem pomylic ), potem wykrecasz pompe i wyciagasz z auta. a i jeszcze jedno na poczatku spusc plyn z ukladu hamulcowego
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 06:30   #3
bartek535
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: Barwałd Górny
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: demontaż pompy ABS+ESP

Miałem taki sam błąd, oddałem pompę do regeneracji do ZMserwis, zapłaciłem 800zł za regenerację i jak narazie dziala.
bartek535 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 20:57   #4
zjanusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wroclaw
Model: focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 26
Smile Odp: demontaż pompy ABS+ESP

Dzieki za porady,teraz jestem większym optymistą w temacie demontażu ale goście z Ozorkowa trochę mnie załamali ceną - 1000 zł to trochę sporo. Teraz przede mną decyzja kiedy wydać taką kasę - przed zimą to dobra pora.:-)
zjanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 21:07   #5
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: demontaż pompy ABS+ESP

a nie lepiej poszukac dobrej uzywki ? nie wyszlo by to taniej ?
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 22:26   #6
zjanusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wroclaw
Model: focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: demontaż pompy ABS+ESP

Myślałem też i o tym ,ceny są od 300 do 800 zł i może by było taniej ale jaka jest gwarancja że na drugi dzień nie będę miał pecha :-( i ta używka będzie też do naprawy ?
Nie napisałem że ten serwis z Ozorkowa daje 2 lata gwarancji. Mam trochę czasu na decyzje.
zjanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 23:29   #7
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: demontaż pompy ABS+ESP

no to faktycznie warto sie zastanowic przy takiej cenie uzywki. jak by tansze byly to warto ryzykowac a i mozna cos wykombinowac np podmienic sterowniki pomiedzy pompami
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 13:31   #8
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: demontaż pompy ABS+ESP

zjanusz
jak bys oddal do jakiegos dobrego elektronika pompe to mozliwe ze bardzo szybko by ci ja zrobil i powiedzial co bylo przyczyna.

Jest wiele takich usterek w samochodach gdzie za przylutowanie nozki od tranzystora fachowcy biora po kilkaset zlotych/godzine za prosta godzine roboty.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 17:28   #9
zjanusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wroclaw
Model: focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: demontaż pompy ABS+ESP

święta prawda mjprzem i dlatego nie mogę sie nadziwić że do dzisiaj nie ma we Wrocławiu serwisu który podejmowałby się takiego tematu ,nawet w regionie nie znalazłem a tyle tu różnych elektroników. :-( .Może ktoś słyszał o takowym w mojej okolicy ?
zjanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.