Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2013, 13:35   #1
misiek8206
ford::average
 
Imię: Iwo
Zarejestrowany: 06-01-2013
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 100
Domyślnie jaki płyn chłodniczy

Hej.Mam pytanko...Wałśnie zauważyłem,że mam pustki w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzenia.Jest coś tam na dnie w kolorze różowym(kumpel spróbował i jest gorzkawy).I tutaj moje pytanie...jaki płyn zalaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Kuzyn jest mechanikiem i tez ma Mondziaka mk3 benzynka i poradził mi,żeby dolać Petrygo różowe.Napiszcie czy taki może być,bo szczerze pisząc to przeraziłem się czytając posty na temat co może się stać po zmieszaniu różnych płynów.
Pozdrawiam

misiek8206 jest offline  
Stary 07-01-2013, 13:40   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

Kup sobie litr koncentratu fordowskiego i dolej.
Generalnie wsio co różowe się nada.
Jakub jest offline  
Stary 07-01-2013, 13:54   #3
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

gdzieś słyszałem, żeby Borygo nie lać
Juzek jest offline  
Stary 07-01-2013, 14:10   #4
misiek8206
ford::average
 
Imię: Iwo
Zarejestrowany: 06-01-2013
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 100
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

Za Borygo to ja też nie jestem,trochę się cykam go dolać.Kupię raczej koncentrat fordowski.Chociaż najlepiej to zlać to wszystko co jest i zalać cały układ na nowo.Wtedy nie będę miał obaw,że coś będzie nie halo.Za dużo chyba naczytałem się o mieszalności i niemieszalności płynów chłodzących.
misiek8206 jest offline  
Stary 08-01-2013, 01:23   #5
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał misiek8206 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupię raczej koncentrat fordowski.Chociaż najlepiej to zlać to wszystko co jest i zalać cały układ na nowo.Wtedy nie będę miał obaw,że coś będzie nie halo.Za dużo chyba naczytałem się o mieszalności i niemieszalności płynów chłodzących.
Wlewasz byle jaki,tylko aby byl mieszalny i zdogny z zalecanym kolorem.
Koncentrat fordowski ? A czym on naprawde sie rozni od tych innych nie markowych ? Bo wg mnie tylko i wylacznie cena,w srodku taka sama chemia i wspolczynniki.
Ja jezdze na mieszalnym z innymi kolorami i zadnego problemu nie mam.
I jeszcze co do fordowskiego,to zalezy ile tego ubytku masz,bo nie zapominaj,ze jak zlejesz caly uklad to musisz zalac okolo 10/11 litrow ........... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline  
Stary 08-01-2013, 08:26   #6
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlewasz byle jaki,tylko aby byl mieszalny i zdogny z zalecanym kolorem.
Za taką wypowiedź powinieneś dostać "Srebrne usta".
Jeżeli już doradzasz wlanie "byle jakiego" płynu to nie pisz parę słów dalej o jakiś ograniczeniachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline  
Stary 08-01-2013, 21:19   #7
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za taką wypowiedź powinieneś dostać "Srebrne usta".
Jeżeli już doradzasz wlanie "byle jakiego" płynu to nie pisz parę słów dalej o jakiś ograniczeniachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba nie zrozumiales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byle jaki w sensie koloru jak najbardziej.Nigdy do konca nie uda sie spuscic calego plynu.Jesli zostanie namiastka np zielonego to uwazasz ,ze kolega ma dolac czerwony ?
Dlatego wlasnie napisalem aby kolor i mieszalny byl zgodny a nie jego marka...........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline  
Stary 08-01-2013, 21:25   #8
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

.... zaraz będziecie się obrzucać kartami charakterystyk różnych płynów i kłócić się o zawartość glikolu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiadomo, że najbezpieczniej jest wlać koncentrat fordowski zmieszany z wodą zdemineralizowaną. Dopuszczalny jest marketowy 'firmowy' płyn. Niedopuszczalny jest wyciąg z kiwi i woda z kranu
Juzek jest offline  
Stary 08-01-2013, 22:09   #9
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

polecam zakupic płyn DYNAGEL, drogi ale bardzo dobry, miesza się z kazdym innym. Pozdrawiam
dmisieekk jest offline  
Stary 09-01-2013, 07:07   #10
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: jaki płyn chłodniczy

Ja tam mam zmieszane od kilku lat różne kolory płynów i w sumie trzy rodzaje. Wszystko jak do tej pory wszystko gra. Tak, że nie bądźmy świętsi od papierzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.