Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2009, 20:47   #1
skautek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion MK6
Silnik: TDCI 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie TDCI - jestem trochę rozczarowany

Witam!
Jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa TDDI i od niedawna również Fiesty TDCI (mniej szczęśliwy). W czym problem? Otóż kupując samochód z nowoczesnym silnikiem oczekiwałem , że będzie on (silnik) przynajmniej tak dobrze pracował jak „stary” TDDI w moim Fokusie, który jest cichy i spokojnie jedzie nieważne jaki bieg wrzucę.

Do rzeczy:
1. Silnik Fiesty jest głośniejszy
2. Mniej elastyczny
3. Turbo gwiżdże przy ok. 2000 obr.
4. Przy niskiej prędkości obrotowej silnika, łapie taką „telepawkę”, że szarpie całym samochodem.
A teraz najważniejsze, dzisiaj byłem w mechanika, podłączył do kompa, przejechał się i stwierdził, że według niego wszystko jest OK.! Czy inni też tak mają?

Oczywiście silnik ma również swoje plusy:

1. Jest bardzo żwawy
2. Pali na „dotyk”
3. Zużywa ropy tyle co kot napłakał

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

skautek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 19:32   #2
automati
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 123
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

jeździłem focusem TDDI i tam turbo gwiżdże praktycznie zawsze. We fieście jest mało słyszalne, nawet przy 2000, trzeba się mocno wsłuchać. Co do elastyczności to na 5 bez oporów idzie od 50 km/h do 165 km/h bez klekotania zaworami. Coprawda jest trochę głośniejszy, może ze względu na klasę auta i wyciszenia.
Nie wiem co rozumiesz pisząc, żę przy niskiej prędkości obrotowej łapie telepawkę. Bo zwalniając, hamując silnikiem przy 40hm/h wrzucając 2 bieg, spokojnie schodzi do 15km/h i tak się może toczyć bez końca bez dodawania gazu.
Szarpać będzie jak wrzucisz za wysoki bieg, ale to normalne, że z czwórki nie pójdzie od 20.
To, że pali na dotyk to fakt, nie trzeba mocno go męczyć żeby wyprzedzić, a spala mi od 3,9 w trasie 400km prędkość w okolicy 90, do 5,5 przy krótkich dystansach zimą.

apropos, zalej go shell v-power diesel, może będziesz miał lepsze odczucia.
automati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 19:35   #3
automati
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 123
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

chętnie wymienię się opiniami, bo niewielu nas tu mk szóstkowców tdci, z tego co widzę.
automati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 19:57   #4
skautek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion MK6
Silnik: TDCI 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

Na początku dziękuje za opinię.
U mnie jest odwrotnie tzn. turbo w Focusie nie słyszę wcale (chociaz czuję) w Fieście ok. 2000 obr. słysze gwizd-wycie. Miechanik (ma taką samą Fiestę) twierdzi że to turbo i nie ma sie czym przejmować.

Focus nie szarpie wcale mogę wrzucić 4 przy 20 km/h i będzie jechał (oczywiście bez mocy). Fiesta, jak wrzucę zbyt niski bieg szczególnie przy niższych biegach dostaje takiej "telepawki" tzn. szarpie przez jakiś czas. Nie jest to problem na trasie, ale w mieście czasami trudno tego uniknąć. Jeżdzię na Verwie ( do Shela mam daleko).
skautek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 20:01   #5
skautek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion MK6
Silnik: TDCI 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

Może moje turbo jest zużyte!?
Gdybym był pewien, że to ono wydaje taki dźwięk to może bym zdecydował się na wymianę (raczej na jakieś używane). Szkoda by było tylko gdyby się okazało, żę nowe słychać tak samo i po prostu ten typ tak ma.


Czy w Twojej Fieście zawieszenie jest również takie miękkie? U mnie jak jedna osoba siądzie z tyłu to wystarczy, że wjadę w niewielki dołek i czuje takie "dobicie". Nie wiem co by sie działo jakby siadły 3 osoby. Mechanik organoleptycznie stwierdził, że zawieszenie jest OK.

Ostatnio edytowane przez skautek ; 15-03-2009 o 20:22
skautek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 20:38   #6
automati
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 123
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

w naszych warunkach nikt nie może być pewny przebiegu, kupując używane auto. Ja kupując pół roku temu miałem 57 000, sprzedający dawał sobie rękę uciąć, że nie kręcone. Dzisiaj mam 81 000 i turbinka w ogóle nie daje znaku, że jest. Nie wiem czy to źle czy dobrze, że jej nie słychać-nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Fajnie przyspiesza i tyle.
Co do zawieszenia, to mam porównanie z mondeo, jeżdżę na zmianę z fiestą i wydaje mi się bardzo twarde, ale tak to jest jak przesiądzie się z "pontonu" do "wozu drabiniastego". We fieście nic mi nie dobija. Trochę się pospieszyłem i już zmieniłem na letnie i super trzyma się drogi na zakrętach. W serwisie test amortyzatorów pokazał prawa strona 27 % zużycia, lewa 19 % zużycia.
automati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 22:48   #7
skautek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion MK6
Silnik: TDCI 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

Wydaje mi się, że mój przebieg jest coś ok. 90 tyś.
Jezdni trzyma się bardzo dobrze, ale badania technicznego nie robiłem. Poszukam takiej Fiesty w Lublinie (może w komisie) i porównam. To chyba dobry pomysł.
skautek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 22:56   #8
Levik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Było ST220
Silnik: 3,0
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

Mam propozycje zmień dezla na benzynę Ja tak zrobiłem, jestem szczęśliwy i śpię spokojnie!!
Levik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 23:00   #9
skautek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion MK6
Silnik: TDCI 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

Dziękuję za radę ale tego nie zrobię. Ci co jeżdżą dieslami wiedzą dlaczego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skautek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 09:07   #10
automati
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 123
Domyślnie Odp: TDCI - jestem trochę rozczarowany

może dlatego, że wlewasz za 100 zł, przejeżdżasz jakieś 700 km i przypominasz sobie, że może warto by odwiedzić ponownie stację... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
automati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.