Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2008, 12:52   #1
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie linka hamulca ręcznego

Cześć, byłem dziś na przeglądzie technicznym i gość znalazł mi, że na lewym tylnym kole nie trzyma ręczny hamulec. Chciałem to kupić ale w sklepie mówią, że muszę podać długość linki i tu klops, a niby skąd ja mam to wiedzieć. Często korzystałem z waszej pomocy więc i tym razem proszę o ratunek. jest to linka hamulca ręcznego do lewego koła Focus I kombi 2002 r. (tył hamulce tarczowe). Za pomoc z góry dziękuję. :fcp19

Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 13:29   #2
pawel_pz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: linka hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał Stanisław P.
Cześć, byłem dziś na przeglądzie technicznym i gość znalazł mi, że na lewym tylnym kole nie trzyma ręczny hamulec. Chciałem to kupić ale w sklepie mówią, że muszę podać długość linki i tu klops, a niby skąd ja mam to wiedzieć. Często korzystałem z waszej pomocy więc i tym razem proszę o ratunek. jest to linka hamulca ręcznego do lewego koła Focus I kombi 2002 r. (tył hamulce tarczowe). Za pomoc z góry dziękuję. :fcp19
Nie wiem, czy kupisz tylko krótką. Wydaje mi się, że sprzedają tylko w komplecie, czyli 3 sztuki: długa i dwie krótkie. A czy ktoś sprawdził, czy to linka? W innym wątku wspominałem Ci o kłopotach z zaciskiem - lepiej sprawdź, czy chodzi o linkę...Potrzebujesz takiej, jak na tej aukcji.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 13:33   #3
Mannieek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI 115PS
Rocznik: 2003
Postów: 451
Domyślnie Re: linka hamulca ręcznego

na stronie forda są 2 zależy jaki masz tym hamulca
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bębnowe
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tarczowe
__________________
Moc jest Bogiem szybkość nałogiem, nitro zabawą a foka podstawą
Mannieek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 20:08   #4
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Re: linka hamulca ręcznego

Sprawdź sobie dokładnie stan tarcz i klocków - może masz poważnie zjechane , bo ja mam takiego samego jak Ty z 2002 140 000 i nie było jeszcze kłopotów z linką ani z hamulcem ręcznym. Nigdy nie musiałem nic tam regulować ani wymieniać ( no z wyjątkiem klocków ) Zobacz bo może masz też coś zapieczone w samym mechanizmie i nie działa jak należy , bo te tylne hamulce się regulują do ręcznego - po kilkukrotnym zaciągnięciu ręcznego po przez ten mechanizm tłoczek sie trwale wysuwa i wraca tylko tyle aby koło się lekko kręciło - dlatego zawsze ( przynajmniej u mnie ) dobrze trzyma ręczny ( zawsze już na pierwszym lub drugim ząbku ) . A przy wymianie klocków ten tłoczek należy wkręcać - a nie tak jak z przodu wpychać . Powinieneś dać rady czymś poruszyć tą dźwigienkę do której idzie linka przy kole. Oglądnij też uchwyty i osłonę linki - może gdzieś zahaczyłeś i skrzywiłeś lub zgniotłeś i nie chodzi na tyle lekko.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 07:29   #5
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Re: linka hamulca ręcznego

Do oisom . Dzięki za info, później sprawdzę to o czym piszesz, ale jak kupiłem moją foczkę to miałem zjechane tarcze z tyłu i je wymieniłem. Poza tym tył hamulców działa poprawnie i równo biorą (to pewne bo pokazywał mi serwismen na aparaturze). Problem jest tylko z tym ręcznym po lewej stronie. Z opisów wcześniejszych wnioskuję, że może u mnie ten problem jest od dawna (może te zjechane tarcze to skutek nieodbitej sprężynki) a teraz dopiero został zauważony. Dziś muszę wjechać gdzieś na kanał i dokładnie popatrzeć, bo jutro mam przegląd i nie wiem jak to będzie, a dopiero na poniedziałek mój zaprzyjaźniony warsztat ma mi tę linkę wymienić. Wszystkim, którzy dotychczas coś podpowiedzieli dziękuję, a o finale na pewno napiszę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 07:18   #6
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Re: linka hamulca ręcznego

Wczoraj w warsztacie wymienili mi tę nieszczęsną linkę. Wymianie podlegał cały układ linek bo jednej się nie da zrobić. Ale myślę, że wyszło niedrogo (linka 170 zł + robocizna). Niestety nie udało mi się zdiagnozować przyczyny czemu ta lewa strona nie chodziła. Oglądałem tylko z zewnątrz pancerz (cały zardzewiały) i w dwóch miejscach był wyraźnie dziabnięty. Ale jak mówili w warsztacie to jest to wina soli w zimie. Myślę, że to już koniec tego tematu. Za wszystkie podpowiedzi dziękuję. :fcp29
Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.