Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2008, 13:08   #1
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

witam,

szukam potrzebnych informacji aby dobrze wybrać ubezpieczenie dla swojej Foczki.

Zastanawiam się jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać? Na co głównie zwrócić uwagę? Co jest ważne przy wyborze AC, bo jeszcze nigdy nie miałem AC?
Na co mam zwrócić uwagę poza ceną? Prosiłbym o rady kolegów

Poniżej to co się dowiedziałem odnośnie cen:

1) PZU - 2200zł - 1 rata (z pakietem OC+AC+Nw+ częsci orginalne)
2) WARTA - 1750zł
3) HESTIA - 1640zł - co sądzicie o Hestii ? Wydaje się dość korzystna oferta w stosunku do innych?? Można nawet dotać jeszcze zniżkę -20% przy zakupie pakietu H7 (jest to ubzpiecznie za 250zł na mieszkanie lub osobę)
Wówczas cena z takim pakietem to 1526zł
W tym jest OC+AC+NW + kradzież + holowanie)
Jak sądzicie? jakieś doświadczenia z tym ubezpieczycielem?
4) MTU - 1700zł

co byście radzili, proszę o wasze wszelkie uwagi o co mam pytań w towarzystwie ubezpieczeniowym, co jest najważniejsze??

dziękuje

barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 13:29   #2
pawel200
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Skąd: Oława
Postów: 38
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

odradzam MTU - kolega walczy juz 2 lata o odszkodowanie.

Co do pozostałych to pewnie jak to w ubezpieczlniach, jest dobrze jak płacisz, gorzej jak mają zapłacic Tobie. Ja w tej chwili mam Hestie wersja z czesciami oryginalnymi. Obym nie musiał sie przekonywac o solidności firmy.
pawel200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 13:35   #3
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

Cytat:
Napisał pawel200
odradzam MTU - kolega walczy juz 2 lata o odszkodowanie.

Co do pozostałych to pewnie jak to w ubezpieczlniach, jest dobrze jak płacisz, gorzej jak mają zapłacic Tobie. Ja w tej chwili mam Hestie wersja z czesciami oryginalnymi. Obym nie musiał sie przekonywac o solidności firmy.

możesz coś więcej na temat Hestii i ubezpieczenia powiedzieć?
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 13:53   #4
Elwira81
ford::beginner
 
Imię: Elwira
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

witam,

ja jestem w PZU i przy wczensiejszym autku nie robili zadnych problemow z odszkodowaniem. Gdy musialam skorzystac z polisy AC, bo ktos mnie stuknal pod blokiem i sobie pojechal, to bez problemu kaske zwracali (czesci oryginalne).
jak masz kogos w rodzinie kto juz nie jedzi autkiem a ma znizki (czyt. zaufanego), to zawsze mozesz go zrobic wspolwlascielem, wtedy jego skladki Ty "przejmujesz" i wychodzi jeszcze taniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam.
Elwira81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 14:05   #5
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

Cytat:
Napisał Elwira81
witam,

ja jestem w PZU i przy wczensiejszym autku nie robili zadnych problemow z odszkodowaniem. Gdy musialam skorzystac z polisy AC, bo ktos mnie stuknal pod blokiem i sobie pojechal, to bez problemu kaske zwracali (czesci oryginalne).
jak masz kogos w rodzinie kto juz nie jedzi autkiem a ma znizki (czyt. zaufanego), to zawsze mozesz go zrobic wspolwlascielem, wtedy jego skladki Ty "przejmujesz" i wychodzi jeszcze taniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam.
niestety nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. muszę sam walczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 15:57   #6
vorph
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

Witam. Ja ubezpieczyłem się w Commercial Union Direct przez telefon. OC+AC+NW+pełny Assistance kosztował mnie bodajże 1237 zł za rok. W tym, trzeba zaznaczyć jest moje 60% zniżki w OC, które częściowo (nie wiem dokładnie ile) przechodzi na AC (którego też nie miałem), 0% udziału własnego w AC, a assistance pokrywa nawet 2 nocki w hotelu jeśli będę daleko od domu... porównywałem chyba z 10 firm ubezpieczeniowych - CU był nie do pobicia...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 16:36   #7
pawel_pz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

Cytat:
Napisał Elwira81
jak masz kogos w rodzinie kto juz nie jedzi autkiem a ma znizki (czyt. zaufanego), to zawsze mozesz go zrobic wspolwlascielem, wtedy jego skladki Ty "przejmujesz" i wychodzi jeszcze taniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypada dodać, że jeśli będziesz chciał skorzystać z polisy, to wówczas ta zaufana osoba także traci zniżki, więc jest to rozwiązanie, którego jedyną zaletą jest jego koszt. Niestety, wybierając ubezpieczenie trzeba najpierw zwrócić uwagę na zakres, a cena to jedno z ostatnich kryteriów, jakie należy brać pod uwagę. Z doświadczenia: direct (czyli "polisy na telefon"): niższa cena, lepszy pakiet, ale także więcej zachodu w przypadku zaistnienia zdarzenia, gorszy kontakt z ubezpieczycielem (call center i tysiąc osób obsługujących to samo zdarzenie). Ubezpieczenia "tradycyjne": większe koszty, sprawniejsza obsługa "pozdarzeniowa", większe doświadczenie na polskim rynku.
Konkurencja wymusza obniżanie składek, ale w ubezpieczeniach jest niestety tak, że im droższa składka, tym lepsza. Zależy oczywiście od preferencji klienta, ale to jest tak samo jak z autem: za 40 000 można kupić nowego i wypasionego logana, albo używane auto lepszej marki.

barkley1 - pytaj o udział własny i amortyzację. Najlepsza opcja dla Ciebie (i ogólnie dla ubezpieczonego) to zniesienie udziału własnego (jeśli masz zniesione udziały własne, to gdy masz szkodę na X złotych, dostajesz X złotych. Udziały własne w wysokości, np. Y oznaczają, że wypłata to X-Y. Amortyzacja to inaczej zużycie części. W niektórych przypadkach sięga kilkudziesięciu procent przy 5-letnim aucie. I tak, jeśli rozbijesz 5-letnie auto, to odszkodowanie dostaniesz w takiej wysokości, jakbyś naprawiał za pomocą używanych części.
Assistance i inne dodatki to przyjazne rzeczy, ale mają za zadanie uatrakcyjnienie oferty. Dobra polisa ma większość tych składników niejako w pakiecie. Zwróć także uwagę na to, czy po wystąpieniu szkody musisz doubezpieczyć auto. Odradzam Benefię, słyszałem dobre opinie o PZU i Alianz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 18:24   #8
pawel200
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Skąd: Oława
Postów: 38
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

Cytat:
Napisał barkley1
Cytat:
Napisał pawel200
odradzam MTU - kolega walczy juz 2 lata o odszkodowanie.

Co do pozostałych to pewnie jak to w ubezpieczlniach, jest dobrze jak płacisz, gorzej jak mają zapłacic Tobie. Ja w tej chwili mam Hestie wersja z czesciami oryginalnymi. Obym nie musiał sie przekonywac o solidności firmy.

możesz coś więcej na temat Hestii i ubezpieczenia powiedzieć?
No wiec mam ta opcje H7- wykupilem dodatkowo ubezpieczenie zonie NW za 250zł.

Ogolnie ale to co najwazniejsze w sumie- wersja bez udzialu wlasnego a w razie "bum" auto wstawiam do ASO i nic mnie nie interesuje. Mi to odpowiadaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do Hestii to ubezpieczałem u człowieka który w jednym biurze ma ubezpieczenia firm od A do Z. Ubezpieczam tam od wielu lat i zawsze cos dobrego poradzi. Jak na razie z Hestią nie miał problemów.
pawel200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2008, 06:59   #9
Stanisław P.
ford::average
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

Jeśli chodzi o AC (to tylko moja opinia niewiążąca) to jest tylko wyrzucanie pieniędzy. Ja płaciłem tak długo aż musiałem z tego AC skorzystać i wtedy okazał się cały "miodzio". Byłem ubezpieczony w Compensie :fcp27 (odradzam każdemu) i po dużej kolizji za auto wycenione na 11 tyś. zł. wypłacili mi tylko 1,9 tyś i to z łaską. Od tego czasu powiedziałem sobie, że nie będę dawał im zarabiać. Oczywiście teraz bardziej uważam na foczkę ale jak na razie to kosztuje mnie to taniej. A tak wogóle to sprawa indywidualna, musisz rozpatrzyć wszystkie za i przecie i wtedy wybrać co tobie najbardziej pasuje. Pozdrawiam. :fcp26
Stanisław P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2008, 07:46   #10
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Ubezpieczenie OC+AC - co wybrać

A ja miałem wcześniej fiata doblo ubezpieczonego w benefii. Po zgłoszeniu szkody z AC przez telefon wskazano mi ASO fiata gdzie mógłbym autko naprawić.
Pojechałem, wypełniłem formularz i poszedłem.
Po kilku dniach zadzwonili, że auto do odebrania i dali mi fakturę do podpisu.
Po jakimś czasie dostałem pismo z benefii, że przelali w moim imieniu kasę do ASO.
Tyle załatwiania.

Od tej pory ubezpieczam się w Benefii (forda też) i dzisiaj jadę zobaczyć ile w tym roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dużo, to może zmienię firmę ale niechętnie. Generalnie mam DAS, więc jak coś, niech oni walczą...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.