Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2014, 07:44   #41
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Uzywka na forumowej giełdzie będzie taniej

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2014, 07:57   #42
ixx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: focus mk2 combi
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uzywka na forumowej giełdzie będzie taniej
Niekoniecznie bo np:

Cytat:
1 sztuka stan dobry , kompletny (transponder Texas 4D63) + nowy grot - 179 zł/szt. + koszty wysyłki (list polecony priorytetowy 8,50 lub pobranie 16,40)
a na aukcji sam pilot 140zl
ixx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2014, 22:23   #43
mati188
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-04-2011
Model: Focus MK2 Platinium X
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Hello. Dzisiaj wszystkie przyciski w pilocie nagle przestały mi działać. Imobilajzer działa i samochód odpala bez problemu. Auto zamykam i aktywuje alarm ręcznie kluczykiem. Wymieniłem baterię ale nic to nie dało dlatego chcę spróbować zaprogramować kluczyk (może się rozprogramował) ale mam dwa pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Nic mi się nie stanie z imobilajzerem jak zacznę kodować przyciski od centralnego w kluczyku?
2. W instrukcji kodowania jest mowa o nowych kluczykach a co z ponownym kodowaniem w używanym kluczyku, tak samo to zadziała?

Ostatnio edytowane przez mati188 ; 25-12-2014 o 22:27
mati188 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2014, 00:21   #44
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał mati188 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hello. mam dwa pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Nic się nie stanie, IMMO i RKE to są dwa niezależne układy.
2. Używany kluczyk (pilot) dopisujesz jako "nowy". Tak można robić w nieskończoność. Używany staje się nowym, bo zostały przypisane nowe kody ID RKE.

Jak nie działa po wymianie baterii, to można spróbować podoginać blaszki od niej. Jak to nie pomoże to elektronika do wymiany. Scyzoryk czy zwykły?
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2014, 10:02   #45
mati188
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-04-2011
Model: Focus MK2 Platinium X
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Nic się nie stanie, IMMO i RKE to są dwa niezależne układy.
2. Używany kluczyk (pilot) dopisujesz jako "nowy". Tak można robić w nieskończoność. Używany staje się nowym, bo zostały przypisane nowe kody ID RKE.

Jak nie działa po wymianie baterii, to można spróbować podoginać blaszki od niej. Jak to nie pomoże to elektronika do wymiany. Scyzoryk czy zwykły?

Dzięki za odpowiedzi, ponowne zaprogramowanie kluczyka pomogło i pilot już działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mati188 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 10:19   #46
slodki_82
ford::amateur
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 11-12-2012
Skąd: Manchester
Model: focus style
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

witam chcialbym odgrzazc kotleta na chwile,a mianowicie chodzi o doprogramowanie immo trzeciego kluczyka typu scyzoryk (dwa pierwsze to scyzoryk i drugi zwykly tylko z immo.) Korzystałem z metody odpalania kluczykiem jeden po drugim i faktycznie trzeci tez odpalil auto i pojechalem na jazde probna (podczas jazdy mrugala dioda) po powrocie i wylaczeniu silnika i probie ponownego odpalenia juz nic nie pamietal (c.z. bez problemu)
slodki_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 10:24   #47
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał slodki_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam chcialbym odgrzazc kotleta na chwile,a mianowicie chodzi o doprogramowanie immo trzeciego kluczyka typu scyzoryk (dwa pierwsze to scyzoryk i drugi zwykly tylko z immo.) Korzystałem z metody odpalania kluczykiem jeden po drugim i faktycznie trzeci tez odpalil auto i pojechalem na jazde probna (podczas jazdy mrugala dioda) po powrocie i wylaczeniu silnika i probie ponownego odpalenia juz nic nie pamietal (c.z. bez problemu)

Samochód odpalił bo inny zakodowany kluczyk znajdował się w pobliżu stacyjki. W mk2 nie ma możliwości zakodowania immobilisera za pomocą 2 oryginalnych kluczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W takim przypadku pozostaje aso lub ktoś z komputerem i podstawową wiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym programowanie pilota i immo to 2 zupełnie niezależne czynności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 10:38   #48
slodki_82
ford::amateur
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 11-12-2012
Skąd: Manchester
Model: focus style
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód odpalił bo inny zakodowany kluczyk znajdował się w pobliżu stacyjki. W mk2 nie ma możliwości zakodowania immobilisera za pomocą 2 oryginalnych kluczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W takim przypadku pozostaje aso lub ktoś z komputerem i podstawową wiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym programowanie pilota i immo to 2 zupełnie niezależne czynności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(c.z. jest poza tematem) zdziwilo mnie to poniewaz caly czas mialem wszystkie kluczyki przy sobie,ale co bys powiedzial jakbym zalozyl dwa kluczyki na jedno kolko ten zwykly i nowy scyzoryk? (tak naprawde potrzeebuje dwa dzialajace scyzoryki) czy mialo by to racje bytu?

Ostatnio edytowane przez slodki_82 ; 08-02-2015 o 10:40 Powód: centarlny zamek i alarm opozadzil by scyzoryk a immo. zwylky kluczyk :-) oczywiscie nie na zawsze
slodki_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 10:42   #49
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Myślę, że jeśli kluczyki mają działać bez wizyty w aso i programowania immo to najlepiej byłoby przełożyć zakodowaną pastylkę ze zwykłego kluczyka do kluczyka z pilotem. Jest to trudne, ale oczywiście wykonalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 19:15   #50
Pabgta
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2012
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Witam. Mój FF mk2 stał ponad miesiąc w bezruchu i padł całkowicie aku. Musiałem zakupić nowy, jednak po podłączeniu silnik nie kręci. Przy próbie zakodowania kluczyka (nie oryginalny) po sygnalizacji dźw. lapka kontrolna szybko miga a na wyśw. pojawiaja sie wyzerowany licznik. Wciskając przycisk na pilocie nie ma efektu. Centralny zamek działa bez problemu. Nadmienię, że taką samą sytuację miałem ze dwa lata temu i wtedy jakoś udało sie odpalić. Czy to jest kwestia z ciągle nie powiązanym immo z kluczykiem czy co? Pozdr.
Pabgta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
licznik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.