Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2008, 10:44   #1
adamc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Postów: 7
Domyślnie Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Witam

Od paru dni bardzo głośno pracuje mi układ wspomagania kierownicy; kiedy zajrzałem pod maskę zobaczyłem, że ze zbiorniczka płynu do wspomagania, wycieka płyn, przez korek wlewu (tak jakby zwiększał swoją objętość). Układ wspomagania działa, tzn. nie zauważułem zmian, jak np. cięższe skręcanie itp (tylko duży hałas przy skręcaniu). Sam płyn podczas sprawdzania był dość ciepły, brudził na czarno i nie był lepki.
Silnik to 2.0 TDCI.

Ponieważ niestety na nowoczesnych samochodach już się nie znam, więc proszę o opinie i sugestie, za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam

adamc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 20:10   #2
Daro1
ford::average
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 09-12-2006
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3, Mondeo mk5, Fiesta mk7
Silnik: 2,0 TDCI 163Brake Horse Power, 200 HP
Rocznik: 2005, 2017, 2011
Postów: 96
Domyślnie Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Jeśli w zbiorniczku płyn przybywa (powinien się pienić w tym przypadku) to oznacza nieszczelność pomiędzy zbiorniczkiem a pompą wspomagania. Wyciek nie będzie widoczny bo na tym odcinku wytwarza się podciśnienie i pompa ciągnie powietrze przez co przybywa płyn i głośno pracuje. Barwa płynu wskazuje na jego zużycie, nie będzie Ci łatwo uzyskać po wymianie na nowy koloru czerwonego bo nie będziesz w stanie dokładnie wypłukać całego układu.
__________________
DARO 2.5 V6,
Mondeo mk5 Ruby Red 2,0 TDCI 200 HP
Daro1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 14:44   #3
adamc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Włanie byłem u dwóch mechników, każdy z nich mówi, że to na pewno pompa wspomagania. Trochę się jednak waham, bo zasadniczo jeden badał na "słuch", a drugi odpompował trochę starego płynu, dolał nowego i nic nie pomogło, więc mówi - pompa.
Sprawdziłem koszt nowej, no to jest trochę znacząca pozycja - 1800PLN + wymiana, zastanawiam się czy te pompy się jakoś może jednak naprawia? Może ktoś już walczył z podobnym problemem?

poz
adamc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2008, 19:21   #4
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Cytat:
Sprawdziłem koszt nowej, no to jest trochę znacząca pozycja - 1800PLN + wymiana, zastanawiam się czy te pompy się jakoś może jednak naprawia? Może ktoś już walczył z podobnym problemem?
Też się zastanawiam czy da się uszczelnić pompę wspomagania bo mi leje :fcp11
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2008, 13:58   #5
adamc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Bardzo późno odpisuję, ale myślę, że warto, bo to nauka dla wszystkich. Pomimo kilku diagnoz różnych mechaników, że pompa na pewno do wymiany, postanowiłem to sprawdzić samemu. Zakasałem rękawy, pogrzebałem w silnku i okazało się, że śruby mocujące pompę do korpusu silnika były luźne... dokręciłem, przesmarowałem uszczelniaczem i od kwietnia do sierpnia jeżdzę bez problemów. Wspomaganie działa pięknie i cichutko. W ten sposób zaoszczędziłem ok. 2000zł, oddawania samochodu do warsztatu, nerwów z termianami itp.

Wniosek z tego taki, że warsztatom, mechanikom nie należy bezwzglednie ufać. Być może to rytuna, zła wola, albo niechęć do głębokiego zbadania problemu.
adamc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 14:56   #6
Arek4791
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 145
Domyślnie Odp: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Witam kolegów.
Mój problem polega na tym że podczas jazdy przy około 2 tyś obrotów pojawia sie dziwny metaliczny dzwięk, zacząłem szukać.Silnik pracuje i przy skręcaniu kierownicą jest nie pokojący dzwięk, prawdopodobnie pompa wspomagania, jade na jazde próbną i znowu przy około 2 tys.obrotów jest hałas po zatrzymaniu się kręce kierownicą i nic się nie dzieje ale tylko przez chwile bo po około 30 sec.znowu hałas przy kręceniu.W zbiorniczku płyn się podnosi i jest ciemny i dość ciepły, pod pompą jest delikatne pocenie ale nie zalewa jej.Co to może być?pompa uszkodzona, nie szczelnosc miedzy pompami czy też jakieś podcisnienie sie wytwarza?
__________________
Była fiesta 1.3
Opel signum 2.2DTI
Opel signum 3.0CDTI
Jest mondeo 2.0 TDCi
Arek4791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 18:03   #7
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Właśnie u siebie niedawno przerabiałem pompę wspomagania a konkretnie wymiana uszczelniaczy i łożyska. Koszt niewielki i trudne do zrobienia też nie jest tylko troszkę odwagi panowie.
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 10:05   #8
hwdpjp1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2011
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.o
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

A ja sie podlacze pod temat i zapytam tylko jaki plyn do wspomaganie ma byc bo bylem w sklepie i powiedzial mi gosciu ze do mk3 tylko w serwisie dostane bo ma on swoje wymagania i nie moze byc zwykly olej czy to prawda ?
hwdpjp1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2011, 20:26   #9
cincin
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

ten olej ma byc czerwony i kosztuje cos okolo 70 zl.cena moze sie wydawac wysoka ale jak sie niemyle to wymienia sie go co 8 lat chyba tak ze spoko.
cincin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2011, 23:52   #10
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

a ja leje hipol z orlenu i jest eleganckoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.