Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Windstar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2008, 18:13   #1
mikesils
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2007
Skąd: Gniezno-Frankfurt/M
Model: Ford Explorer
Silnik: 4.0 LPG
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Zawory silnik 3.0

Witam. Mam pytanie czy ktoś wie gdzie moge kupić zawory do silnika 3.0 rok 99 bo prawdopodobnie mam powypalane niektóre i pierscienie tez chyba sa nie ciekawe. dzieki za jaka kolwiek pomoc

mikesils jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2008, 08:21   #2
aracle
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2008
Skąd: Skwierzyna
Model: windstar
Silnik: 3.8
Rocznik: 2000
Postów: 171
Domyślnie Re: Zawory silnik 3.0

Witam. Kuż kiedyś odpowiadałem na Twoje pytanie odnośnie problemów z silnikiem. Na jakiej podstawie stwierdzasz że masz uszkodzone i pierścienie i zawory? Czy rozebrałeś już silnik? Jeżeli nie to wstrzymaj się do rozbiórki, bo może się okazać:
- zawory nie są do wymiany a wystarzczy je przeszlifować i dotrzeć
- może trzeba będzie wymienić gniazda zaworowe a nie zawory (rzadkość ale się zdarza)
- wymiana samych pierścieni może niewiele pomóc jeżeli będą "zjechane" tuleje cylindrów (trzeba robić szlify co wiąże się z zakupem nowych tłoków, choć tańszym rozwiązaniem jest wykonać tulejowanie pod stary tłok, należy te operacje wykonać na wszystkich tulejach a nie tylko na tych zajechanych), chyba że szykujesz samochód na sprzedaż
Zmierzam do tego aby nie kupować na darmo części bo nie są tanie a jeżeli już kupować to po dokładnych oględzinach żeby nie tracić czasu na podwójne zamawianie, a kupując więcej u jednego sprzedawcy możesz negocjować cenę tych części.
Piszę tak na podstawie własnych doświadczeń.
Pozdrawiam.
aracle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2008, 22:05   #3
mikesils
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2007
Skąd: Gniezno-Frankfurt/M
Model: Ford Explorer
Silnik: 4.0 LPG
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Re: Zawory silnik 3.0

witam. To ze moge miec wypalone zawory to stwierdzil mechanik ktory wiekszosc czasu spedza przy naprawach silnikow.Z pierscieniami to nie jestem pewien. jestem umowiony na 29 wrzesnia na naprawe to sie okaze co jest dokladnie do zrobienia. Kupilem juz komplet naprawczy do silnika tzn. wszystkie mozliwe uszczelki ,gumki i tam podobne co sie wymienia .Taki zestaw.Dzieki za odpowiedz
mikesils jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.