Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2011, 21:07   #1
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

Witam. Mam pytanie takie jak w temacie - jak można przywrócić "blask" i pierwotny wygląd nakrętkom do felg aluminiowych? Naturalnie, jeszcze mnie nie pokręciło i nie chcę się bawić z całymi łącznie z gwintem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zależałoby mi, żeby ta widoczna część była ładna i żeby w miarę możliwości nakrętki nie różniły się od nowych, bo nie uśmiecha mi się wyrzucanie kasy na nowe (6-10 zł za jedną nakrętkę :|) - wystarczy, że i tak muszę kupić nowe nakrętki zabezpieczające, bo dwóch się już raczej "nie uratuje". Zdjęcia poniżej:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać, felgi są po piaskowaniu i lakierowaniu, więc zależy mi, żeby w "komplecie" nie było matowych lub gorzej, zardzewiałych nakrętek i dekielków z zaciekami.

Dekielki mam już nowe, nakrętki zabezpieczające niedługo będę zamawiać - pozostaje kwestia, czy zwykłe nakrętki da radę jakoś "odświeżyć".

Kumpel wspominał coś o papierach ściernych (kilka pod rząd, potem jeszcze wodny, potem zabezpieczenie specjalnym lakierem bezbarwnym do metalu), ale może jest jakaś metoda mniej czaso- i pracochłonna? Z góry dzięki za odpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 05-01-2011 o 15:32
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 16:55   #2
kris1980
ford::advanced
 
Avatar kris1980
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: birmingham
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 221
Domyślnie Odp: Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

pasta polerska(zielona),lub kup nowe srubyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 20:20   #3
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

Jak napisał przedmówca, najlepiej pastą polerską - do tego trzpień z filcem na wiertarkę oraz szmatka bawełniana do usuwania "urobku".

Używam też taki wynalazek - ma konsystencję mleczka. Zabieg polerowania będzie trwał dłużej, ale sądzę, że efekt wynagrodzi poświęcony czas. Cena, ok 10-15 PLN.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 21:07   #4
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

Próbowałem coś porobić z jedną nakrętką ale szczerze mówiąc, zniechęciłem się, bo roboty sporo a efekt marny - a nie chcę przy okazji doprowadzić nakrętek do ruiny. Czy nie orientuje się ktoś może, ile mogą być warte takie używane nakrętki, "sprawne" poza tym że wyglądają niespecjalnie? Bo chyba pasowałaby mi opcja sprzedaży tych i kupna nowych...

I jeszcze pytanie poboczne - czy te nakrętki pasują też do innych modeli Forda czy tylko do Mondeo? Bo jako że miałem też 4 nakrętki zabezpieczające, to zwykłych mam tylko 16 a nie 20.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 17:04   #5
nomi9
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Szczecin
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2003
Postów: 154
Domyślnie Odp: Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

Kolego kapturki od buteleczek z perfumami od zaprzyjażnionej sprzedawczyni w sklepie kosmetycznym w kolorze srebrnym . weź śrubę dopasuj rozmiar (poliż) żartuję.wyglądają jak by były montowane fabrycznie , rewelacja . nie spadają w czasie jazdy nawet na wybojach nie trzeba polerować są wykonane z aluminium. Można przyciąć na długość lub nie ale wtedy wystają nieco poza obrys alu felgi.To nie żart zaktóry przepraszam jeśli uraziłem .
pozdrawiam
nomi9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 17:37   #6
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

Temat tak czy owak już nieaktualny, bo kupiłem w zeszłym roku nowe nakrętki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 21:25   #7
pisii35
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2012
Model: Skoda
Silnik: 1800
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

i tak zrobiłeś to co było najlepszym rozwiązaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pisii35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 14:36   #8
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

Nieskromnie powiem, że też tak uważam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nakrętki kupiłem takie (firmy TPI, zarówno zwykłe jak i zabezpieczające):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 23:10   #9
johnny5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Legnica
Model: Fiesta
Silnik: 1,1
Rocznik: 1993
Postów: 41
Domyślnie Odp: Polerowanie nakrętek do felg aluminiowych - jak przywrócić im ładny wygląd?

Oj tam od razu kupować... Wrzucić na dwie godziny do rozpuszczalnika, potem przejechać miękkim druciakiem i też będą jakoś wyglądać! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 26-05-2012 o 18:16
johnny5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , nakrętka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.