Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2015, 21:53   #1
t3ch
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odpalanie zimą za drugim razem

Witam,

Idzie zima, a więc mam następujący problem. Mam Focusa MK2 2.0D (2006) od wiosny 2013 i przy każdej zimie/jesieni mam identyczny problem - odpala mi za drugim razem. Gdy temperatury spadną poniżej 10 stopni to problem się pojawia i tak mam aż do wiosny kiedy to się nie zrobi cieplej - wtedy problem odchodzi aż do jesieni/zimy. Minęły dwie zimy i dwie zimy się przemęczyłem. Idzie trzecia i chciałbym to w końcu naprawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdy go kupowałem miał 130 kkm. Teraz ma 190 kkm.

To co udało mi się zaobserwować:
  • Nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny - czy z rana go odpalam czy na trasie po przejechaniu 500 km zgaszę silnik i za chwilę próbuję zapalić - pali za drugim razem
  • Problem występuje raz po raz. Zapalę silnik za drugim razem, zgaszę, i ponowne odpalenie to znowu za drugim razem, i tak w kółko. Kiedyś próbowałem go odpalić kilka razy pod rząd i dosłownie było: pali, nie pali, pali, nie pali - za którymś tam razem zrobił wyjątek i odpalił dwa razy z rzędu.
  • Kluczowy czynnik to temperatura (~10 C)
  • Nie ma znaczenia czy stoi na dworze czy w garażu
  • Próbowałem również podgrzewania dwa lub trzy razy świecy (przekręcałem kluczykiem kilka razy co by żółta sprężynka kilka razy zapaliła się i zgasła przed odpaleniem)

Filtry i olej wymieniam jak się zaleca.
Czy wiecie może co może być przyczyną?


Ostatnio edytowane przez t3ch ; 11-09-2015 o 21:59
t3ch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 13:19   #2
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Odpalanie zimą za drugim razem

Po 1 sprawdź sobie świece żarowe . po 2 dobry akumulator diesel ma to do siebie ,że musi szybko zakręcić by odpalić jak akumulator ok to rozrusznik sprawdź . To są 3 podstawy w aucie. sprawdź je skuteczność akumulatora spada z tem. Wiec jak zimno sie robi może wolniej kręcić. A jak to jest ok to sprawdził bym kompresje jaką ma najgorszy scenariusz czyli wyeksploatowana jednostka bo jak nie ma ciśnienia to nie bd odpalał na 1 strzał nigdy no i co z tym idzie to układ wtryskowy tak samo wystarczy ,że uszkodzony jest jakiś wtrysk i problemy z odpalaniem już występują. Ja zaczął bym od tych podstaw. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 20:06   #3
t3ch
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Odpalanie zimą za drugim razem

Akumulator wymieniłem wczesną wiosną na nowy, mocny (Bosch S5 jak dobrze pamiętam) i też miałem nadzieję że pomoże, ale nie pomogło.

Dodam jeszcze od siebie, że palenie za drugim razem oznacza, że za pierwszym razem można "chychłać" a i tak nie odpali, a przekrecę kluczyk drugi raz i od razu pali. Acha i im dłużej kręcę za pierwszym razem, tym więcej czarnego dymu leci z rury gdy odpalę za drugim razem.

Dzięki wielkie za pomoc, są to pomocne dla mnie wskazówki na co powinienem zwrócić uwagę i na pewno będę sprawdzać i węszyć awarię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
t3ch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 22:00   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Odpalanie zimą za drugim razem

Powinna być jeszcze przepustnica od gaszenia silnika. Może ona nie zdąży odpuścić zanim próbujesz drugi raz odpalić. Może się zacina albo sterownik jej nie otwiera ponownie.

Jak kopci na czarno, to teoretycznie paliwo do cylindra jakieś trafiło, bo kopci przy zbyt bogatej mieszance (za mało powietrza albo za dużo paliwa).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2015, 07:37   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Odpalanie zimą za drugim razem

ewidentny blad od elektryki - a nawet niewiadomo jaki blad sie pojawia. niema co szukac dziury w caly tylko zrobic diagnostyke a nie pisac o niczym-bo rownie dobrze moze to byc winna immobilisera lub niewiadomo jeszcze czego.

A co mają do tego swiece silnik olej filtr itp? napewno nic.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.