Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2014, 17:01   #21
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

jak sie ma praske to wymiana tulei to nic wielkiego , ale bez niej , robienie fazy na tulejce szlifierka zeby ladnie weszla, ustawienie jej dobre , mlotkowanie, szlifowanie i rozwiercanie nitow... kupa zachodu a ceny lepszej tulei czy swoznia wysokie wiec sie nie kalkuluje.

Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 09:35   #22
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

byle wahacze dobre, bo lepsze dobre tuleje i sworzeń niz tandetny wahacz cały.

A roznice w zbiezności po wymianie sworznia, beda na tyle niewielkie, ze nie wyczuje sie tego na kierownicy, co nie znaczy ze ich nie bedzie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 10:05   #23
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

Czołem
Jeżeli chodzi o tańsze zamienniki sworzni ,to różnie bywa ,ze swojego doświadczenia powiem
,że kiedy przychodzi czas na wymianę ,dobrze wymienić także tuleje .
Robiłem już dwa komplety ,raz rozwiercanie do którego trzeba się wyposażyć w ostre nowe wiertło i i flex może być używany he he ,gdyż nity fabryczne są ze stali twardej jak diabli .Drugi raz na śruby ,poszło zdecydowanie szybciej ,jednak nie tak łatwo ,gdyż wszystkie 3 rdzewieją w tym miejscu bardzo mocno (ja je po prostu zerwałem mocnym kluczem )
Druga sprawa to ustawienie sworznia ,gdyż bardzo ważne jest odpowiednie ułożenie na otworach ,ma to wpływ na wyprzedzenie i pochylenie sworznia zwrotnicy
W moim przypadku za pierwszym razem ,gdy osadziłem sworzeń zbyt głęboko i krzywo(jest spory luz na śrubach) koło stanęło prawie na 0 ,powinno być około -32 do -1 potem ściąga i drze opony .Jednak co ważniejsze sworzeń powinien być ustawiony z maksymalnym możliwym wyprzedzeniem plusowym ,foki lepiej się prowadzą w z większym plusowym wyprzedzeniem sworznia +2,59 i więcej do +3,00 wyżej nie polecam (problemy z kręceniem parkingowym)
Jeżeli będzie w granicach +2,20 i mniej auto myszkuje przy jeździe na wprost ,oraz kierownica lubi nie wrócić po skręcie
To takie moje wywody ,mające na celu uświadomienie .że dokładny i solidny montaż sworznia ma znaczący wpływ na komfort i bezpieczeństwo prowadzenia auta ,szczególnie jeżeli chodzi o mk 1
Na rynku ciężko trafić na oryginalny sworzeń ,jednak bywają. Producent motorcraft wyposażył je w specjalne wypusty ,uniemożliwiające błędny montaż
Ja robiłem na TRW polecam i rts Nie polecam, po roku straciły parametry
Doradzam także sprawdzenie geometrii po wymianie ,wszystko będzie jasne na wydruku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 4910775293_1.jpg (20.1 KB, 74 wyświetleń)
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 10:22   #24
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

to wszystko mnie przekonuje, że jak stanę przed takim dylemate, kupię poprostu nowe, faryczne wahacze trw i mam spokój na kolejne 10 lat
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 16:02   #25
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wymiana sworznia wahacza

te swoznie oryginalne to fajne z ogranicznikami , wklada sie i powinno byc okej , ale te bez to faktycznie ciezko ustawic aby bylo dobrze. Najlepiej dac jakies dobre cale nowe wahacze. Najszybciej.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 21:42   #26
Pawełsz
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Polska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 95
Domyślnie Sworzeń wahacza jak to jest mocowane ?

Witam wszystkich.
Mam prośbę bo nie pamiętam wymieniałem sworzeń wahacza jakiś czas temu z jednej strony i nie wiem czy śruba która jest pod półosią w poziomie jest wykręcana czy ją się wybija,z jednej strony nakrętka a śruba ma łepek torx.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 25-05-2016 o 16:11
Pawełsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 22:47   #27
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: swożeń wahacza

Śruba o której mówisz to śruba, która wkręcona jest w zwrotnicę. Jest ona gwintowana tylko na końcu, reszta jest gładka, więc należy ją wybijać i wymienić na nową wraz z nakrętką. Radziłbym również poprawić tytuł tematu - niewiele z niego wynika.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2016, 08:16   #28
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: swożeń wahacza

Ostatnio musiałem zdemontować zwrotnicę i śruba sworznia była bardzo zapieczona w gnieździe. Solidny młotek pomógł, śruba jednak do wyrzucenia. Kupiłem nowe Febi, twardość coś ok. 8,9.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 06-12-2016 o 18:09
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2016, 10:11   #29
MaciekŚ
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: wygooglane
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: swożeń wahacza

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, dotychczas raczej byłem czytelnikiem. Ale obecnie trafiłem na problem i jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to awaria sworznia. Może ktoś mi coś doradzi, ale najpierw opiszę dokładnie problem.

Mam od lutego mondeo mk4 kombi, 2.0 tdci automat. Miesiąc po zakupie zauwazyłem ze jest dziwny stuk w przednim lewym kole jak się wjezdza w dziurę, taką jak studzienka obniżona względem jezdni o parę centymetrów.
Na nierównościach wystających ponad powierzchnię jezdni wszystko ok.

teraz kolejno, co robiłem. Pierwszy warsztat swierdził, że maglownica stuka, konieczna regeneracja - 1500 zł poszło. Nic się nie zmieniło, więc zareklamowałem, na co oni mówią, że ten stuk to brak poduszki amortyzatora. Spradziłem to gdzie indziej, nie brakowało jej, ale była mocno zużyta. Skoro amorki były stare, wymieniłem wszystko - poduszki, amorki i łożyska amortyzatora. Jest dużo lepiej, ale dalej na wyraźnych dziurach to słychać. Wyczytałem na innym forum, że to może być sworzeń wahacza.

Ale samochód był na przeglądzie, na badaniu w stacji kontroli pojazdów - czy jest możliwe, że dotychczas nikt na to nie wpadł? Dodatkowy objaw taki, że jak się wolno manewruje, np na parkingu to kierownica się nie odkręca sama. Przy wyższych prędkościach odkręca się bezbłędnie.

pomocy! nie mam już więcej kasy a po obejrzeniu zdjęć jak się kończy awaria sworznia boję się nim jeździć.
MaciekŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2016, 13:15   #30
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: swożeń wahacza

Do: "MaciekŚ" - jeśli to sworzeń wahacza to możesz to zrobić sam bez zbędnego kłopotu w "domowych" warunkach, choć przyznam, "ciut" rozkręcania masz ... :/
A sprawdziłeś łączniki stabilizatora, a może 'simenblocki" na wahaczu (obstawiam, że zamocowanie przegubu i samego wahacza + końcówka dr.kier. są sprawdzone i sprawne ... ) ???
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.