Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2008, 11:36   #21
Meka
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2007
Model: BMW
Silnik: 525d
Rocznik: 05
Postów: 68
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

ma to samo w aso za otwarcie silnika chca 100zl, chyba bede musial do nich jechac a zamek sam wymienie

Meka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 10:38   #22
marcinscania1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 3
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

Witam
Mam problem z otwarciem maski silnika w mondeo. Problem polega na tym że są dwie fazy otwarcia przekręcam kluczyk w lewo zwalnia się maska a gdy przekręcam w prawo w drugiej fazie maska się nie odblokowuje. Próbowałem na różne sposoby kluczykiem i nic nie skutkuje. Czy ktoś potrafi mi doradzić, pomóc jak uporać się z tym problemem? Jeśli się da chciałbym uniknąć wizyty w servisie bo wiem że popadnę w potężne koszty. Dzięki pozdrawiam
marcinscania1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 18:08   #23
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

marcinscania1, polecam wcisnac kluczyk mocniej do srodka przy fazie 2 ... pozdrO
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 19:08   #24
marcinscania1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 3
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

Cytat:
Napisał BolFrank
marcinscania1, polecam wcisnac kluczyk mocniej do srodka przy fazie 2 ... pozdrO
Witam ponownie.
Wcześniej gdy zacinał się zamek to właśnie przy dociśnięciu kluczyka w drugiej fazie pomagało a teraz zamek nie reaguje nawet gdy użyłem trochę więcej siły niż zwykle. Także nadal maska zamknięta. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł aby rozwikłać ten problem? dzięki
marcinscania1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 11:54   #25
lelekdanielek
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Kielce
Model: Sharan
Silnik: 1,9 ASZ
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

Witam panowie czy mógł by ktoś przybliżyć procedure rozwiercenia zamka maski.O co w tym wogóle chodzi?Jakie wiertło jak głeboko wiercić?Z góry dziękuje za odpowiedź.
lelekdanielek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 19:25   #26
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

Kolego lelekdanielek- ja otworzyłem maskę bez niszczenia atrapy wiercąc otwór ale nie w zamku a w tej czarnej trapezowej obudowie , z prawej jej strony patrząc od przodu samochodu . Można to zrobić długim wiertłem przez otwory w atrapie . Jak będziesz miał w tym plastiku wystarczająco duży otwór to musisz usunąć ten plastikowy łącznik i potem bez problemu otworzysz zamek . Wymaga to trochę gimnastyki, bo trzeba manewrować poprzez otwory w atrapie, ale jest to jak najbardziej wykonalne.
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2009, 09:11   #27
lelekdanielek
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Kielce
Model: Sharan
Silnik: 1,9 ASZ
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

Dzięki Tomek2907 za rade napewno skorzystam narazie muszę przeczekać pogodę bo nie mam garażu a mokro i śnieg pada.
Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś doświadczenia z tym związane niecz śmiało pisze , każda rada jest ważna i może mi pomóc
bądź komuś kto ma podobny problem.Pozdrawiam
lelekdanielek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 20:07   #28
ryszard_g
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Postów: 1
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

pawelq222,
Witaj Pawle!!!!
Podobno masz sposób na otwarcie maski silnika. Jestem za granicą i świeci mi się kontrolka oleju!!!!
Nie mogę otworzyć maski mimo, że kluczyk bez problemu obracam w lewo i w prawo. NIe mam pojęcia co się stało. Mój kolega chciał zniszczyć "grila" i później coś próbować ale się ściemniło i zimno- chcę popróbować jutro. Pomyślałem, że może nie jestem sam z takim problemem. I rzeczywiście.........
Jeśli możesz podpowiedzieć coś sensowniejszego- byłbym bardzo wdzięczny ......... :fcp18 ponieważ ma jutro wracać do domu- mam 1000 km i po prostu zajechałbym silnik.
Jeszcze raz proszę o pilną pomoc.
Ryszard
ryszard_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2009, 21:08   #29
cierbiki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Postów: 1
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

Też mam problem z otwarciem maski.Przekręcam kluczyk w lewo a maska nawet nie drgnie.Może ktoś wyśle mi wskazówki jak się z tym uporać : :566:
cierbiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2009, 22:10   #30
kowcio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Model: Mondeo MKIII kombi Ghia
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Re: zamek maski silnika zacina się

jakaś klątwa,mam to samo! w ASO w Lublinie nawet gość nie zajrzał i od razu z durnym uśmieszkiem - 800 zł!!!!!to nie do pomyślenia żeby w ASO musieli dostawać się przez rozcinanie atrapy. Naciągacze pie....ni. Tak tu piszemy, każdy jakiś sposób opisuje a kurcze nikt nie ma zdjęć żadnych jak co po kolei zrobić?
kowcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.