Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2012, 17:27   #11
jarek1904
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Włocławek
Model: Focus II FL Gold
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

Ja wymieniałem w tym roku w ASO (oczywiście na AC) , a koszt to 2869,0 zł.

jarek1904 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2012, 23:05   #12
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

Miesiąc temu wymieniałem w ASO Auto-Boss
Oryginał Saint Gobain, podgrzewana.
Całość (szyba + robota) c.a 2600,-
Gratis - umyte autko :-)
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 04:55   #13
zgredzik
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 21-05-2012
Skąd: Poznań Jeżyce
Model: focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

edelman - za te pieniadze to warto[800pln] ale nie kombinowal bym z uzywka.szkoda czasu i zachodu.powodzenia
zgredzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 19:11   #14
edelman
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-03-2011
Skąd: Świdnik
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 45
Domyślnie Re: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

zgredzik

W życiu używki nie wstawię. Jutro jadę wstawiać Sekurit Saint Gobain, koszt z robotą 860zł.

Pytanie: Ta szyba jest montowana na pierwszy raz do Fordów.
Rozumiem, że dostanę taką samą, tyle, że bez znaczka, ale z 1500zł w kieszeni?

Saint Gobain przecież robi dla Forda i nie wierzę, aby walili dla ASO super zajebiste, a na części na sprzedaż buble.

Koleś z serwisu z szybami mówił, aby brać Sekurita, ciut lepsze mają właściwości od Pilkingtona, ciut, ale jednak. Cena taka sama.

pzdr.
edelman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 21:14   #15
focusmk2.5
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus Silver X
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Re: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

Cytat:
Napisał edelman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Saint Gobain przecież robi dla Forda i nie wierzę, aby walili dla ASO super zajebiste, a na części na sprzedaż buble.
Uwierz, bo tak to właśnie jest.
Jeśli Ford jest klientem Saint Gobain to każda oficjalna reklamacja od Forda sporo kosztuje. Natomiast Kowalski nie ma żadnej siły przebicia i dla takiego Saint Gobain jest płotką.
Generalnie na rynek części zamiennych, tym bardziej części zamiennych bez logo klienta, producent OEM daje części wybrakowane, których nie wysłałby do swojego klienta.
Takie zachowanie pozwala z jednej strony uchronić się przed reklamacją klienta i stratą pieniędzy oraz wizerunku, a z drugiej strony odzyskać koszty produkcyjne przy sprzedaży niepełnowartościowego produktu.
focusmk2.5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 21:26   #16
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

Uzywanych szyb sie nie montuje, bo w kazdym aucie przednia szyba troszke inaczej pracuje, bedzie pekac albo ucierpi sztywnosc nadwozia.
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 22:39   #17
K9Darek
Zablokowany
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: NRW
Model: VW Sharan
Silnik: 1.8T 150KM
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

Cholera, przerypane macie. Mieszkam w Niemczech i mam w ubezpieczeniu Teilcasco które mnie wynosi jakieś 12 Euro/m-c. Dzięki temu mogę co pół roku wymienić szybę za darmo gdzie normalnie by mnie wyniosło jakieś 400-500 Euro(nie wiem ile bo nie płacę).
K9Darek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2012, 06:27   #18
kamil_ostry
ford::average
 
Avatar kamil_ostry
 
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: NE / GD
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDDI 90PS
Rocznik: 2000
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

Ja w Nordglass-ie w Gdańsku płaciłem za szybę + wstawienie 700zł (szyba podgrzewana do MK1).

Wtedy akurat jechałem na uczelnię (PG) na zajęcia i w trasie dostałem kamieniami (powstały 2 odpryski na szybie). Po zajęciach podjechałem do Nordglass'u i zapytałem czy da rade wypełnić te ubytki. Serwisant po obejrzeniu powiedział, że da radę to zrobić, ale nie daje gwarancji, że podgrzewanie będzie działało (podejrzenie uszkodzenia ścieżki) i zaproponował wymianę na nową. Zapytałem o koszt to powiedział,że normalnie ~950 zł, a że wymiana za jego namową to dał rabat i za 700 zł wstawili nową. Wymiana zajęła ~0.5 godz. + 1 godz. postoju, żeby klej wysechł.

Cała ta sytuacja miała miejsce 2 dni po kupnie samochodu - Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wkurzyłem się wtedy jak Chopin po koncercie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Już 4 m-ce minęły od wymiany i z szybą wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie zauważyłem żadnej różnicy między oryginalną, a tą wstawioną - poza znaczkiem producenta. Nie wiem skąd te uprzedzenie do Nordglass.

Ostatnio edytowane przez kamil_ostry ; 14-09-2012 o 06:32
kamil_ostry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2012, 06:44   #19
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

Przed wymianą zrób zdjęcie szyby uszkodzonej z autem i zostaw w dokumentach auta papier z firmy która szybę wymieniała. To przyda się kiedyś przy odsprzedaży i potwierdzi że powodem wymiany szyby było tylko jej uszkodzenie.
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 11:24   #20
Rafael99
ford::amateur
 
Avatar Rafael99
 
Zarejestrowany: 03-09-2012
Model: Ford Focus Combi Mk2
Silnik: 1.6 TDCi (66 kW)
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej szyby podgrzewanej - ile?

Hej, podepnę się pod temat
Mam w moim fordzie zwykłą szybę przednią, ale zastanawiam się, czy można do niego założyć szybę podgrzewaną? Tak, aby w zimie nie bawić się w skrobanie szronu i lody, tylko włączyć podgrzewania i obserwować jak cały lód i śnieg spływa.
Czy jest to możliwe? Czy jest to bardzo skomplikowane? Czy oprócz szyby (i podejrzewam że jakiś podłączeń) jest coś jeszcze potrzebne, aby to działało? Czy to, że auto ma podgrzewaną szybę jest ustalane na taśmie produkcyjnej i potem nie można już zmienić na inny rodzaj szyby?
Na chwilę obecną kwestia kosztów jest sprawą drugorzędną, gdyż nie wiem czy jest to w ogóle możliwe, jednak jeśli macie jakieś informacje ile by to mogło kosztować w przybliżeniu, będę wdzięczny za cynka.
Z góry dzięki za odp
__________________
Mam niewielką wiedzę o samochodach, dlatego niektóre moje pytania/posty mogą wydawać się infantylne. Proszę o wyrozumiałość
Rafael99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.