Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2012, 10:38   #1
filser
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: kozienice
Model: galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Brak ciśnienia na wszystkich cylindrach (2.3)

witam kolegów mam problem z moim galaxem 2.3 mianowicie przestał odpalać zachowuje się tak jakby nie było ciśnienia na cylindrach.po zdjęciu dekla okazało się że popychacze są napompowane na max.i podparły zawory.stało się tak po zgaszeniu silnika i przy kolejnej próbie rozruchu.popychacze wymyłem pozbyłem się z nich oleju i odpalił.wyłączyłem silnik i znowu nie odpala .brak kompresji podparte zawory ,popychacze napompowane na maxa.bardzo proszę o pomoc

filser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 17:23   #2
Michal11041
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Ełk
Model: GALAXY mk3 / SHARAN
Silnik: 2.0 163PS / 1,9 TDI 116PS
Rocznik: 2012 / 2002
Postów: 259
Domyślnie Odp: brak ciśnienia na wszystkich cylindrach galaxy 2.3

Ja myśle ze powinieneś sprawdzic ciśnienie oleju, czy mozę nie masz za wysokiego. Druga rzecz to powrotne kanały olejowe czy są drożne. jeśli te dwie rzeczy będą okey to zostaje wymiana popychaczy (szklanek).
Pozdrawiam
Michal11041 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 19:00   #3
filser
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: kozienice
Model: galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: brak ciśnienia na wszystkich cylindrach galaxy 2.3

Cytat:
Napisał Michal11041 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja myśle ze powinieneś sprawdzic ciśnienie oleju, czy mozę nie masz za wysokiego. Druga rzecz to powrotne kanały olejowe czy są drożne. jeśli te dwie rzeczy będą okey to zostaje wymiana popychaczy (szklanek).
Pozdrawiam
dzięki za potpowiedź ale dlaczego dzieje sie tak po zgaszeniu silnika moze zacierają sie zawory i popychacz dobija na maksa bo wyczuwają luz.
filser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 14:40   #4
filser
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: kozienice
Model: galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: brak ciśnienia na wszystkich cylindrach galaxy 2.3

Cytat:
Napisał filser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki za potpowiedź ale dlaczego dzieje sie tak po zgaszeniu silnika moze zacierają sie zawory i popychacz dobija na maksa bo wyczuwają luz.
witam ponownie jestem już po zdemontowaniu głowicy okazało się że gniazdo na zaworze . czwartego cylindra wyleciało i zawory podwieszały się zastanawia mnie jaka mogła być przyczyna.do momentu awarii było ok .to jest zgasiłem silnik po próbie uruchomienia silnik jakby przygasł do 300obr i podniósł się na 900 ale już na 3 cyl. po ponownej próbie już nie chciał odpalić popychacze zaworowe podpierały zawory.jeszcze jedno czy jest sens wymiany tylko jednego zaworu i gniazda.
filser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 19:07   #5
Michal11041
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Ełk
Model: GALAXY mk3 / SHARAN
Silnik: 2.0 163PS / 1,9 TDI 116PS
Rocznik: 2012 / 2002
Postów: 259
Domyślnie Odp: brak ciśnienia na wszystkich cylindrach galaxy 2.3

Moim zdaniem nie ma sensu wymiany pojedyńczych sztuk. Oddaj ja do kapitalnego remontu i masz problem z głowy na długi czas
Michal11041 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 18:06   #6
filser
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: kozienice
Model: galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: brak ciśnienia na wszystkich cylindrach galaxy 2.3

Cytat:
Napisał Michal11041 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem nie ma sensu wymiany pojedyńczych sztuk. Oddaj ja do kapitalnego remontu i masz problem z głowy na długi czas
witam ponownie może ktoś podpowie jak ustawić łańcuch na pompie oleju i na wałkach w misce.
filser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 16:09   #7
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Re: brak ciśnienia na wszystkich cylindrach galaxy 2.3

Z tego co pamietam to na wałkach wyrównujących i zębatce na wale są znaki (kropki) co do pompy nie ma najmniejszego znaczenia wzajemne położenie
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 23:45   #8
filser
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: kozienice
Model: galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: Re: brak ciśnienia na wszystkich cylindrach galaxy 2.3

Cytat:
Napisał MarcusGawin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co pamietam to na wałkach wyrównujących i zębatce na wale są znaki (kropki) co do pompy nie ma najmniejszego znaczenia wzajemne położenie
witam okazało się że głowica nie nadaje się do naprawy ,mam pytanie czy będzie pasować od scorpio 2.0 16v wygląda tak samo i czym właściwie się różnią te silniki
filser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 10:31   #9
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: brak ciśnienia na wszystkich cylindrach galaxy 2.3

Od scorpio, ale od 2,3 to na bank będzie pasować. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W numeracji głowic nie mam ich połączonych, tzn. że 2,0 i 2,3 będą pasowały.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.