Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2013, 06:37   #41
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

wrażliwa jest tylko kwota ,resztę jak nie ma nic na sumieniu powinni pokazać, ale Ok , widzę w innym wątku że możesz wpakować się w kłopoty, zalecam przemyślenie sprawy na spokojnie, to nie jest jedyne auto w UE

__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 08:55   #42
Mr.Pelisa
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-04-2013
Skąd: pow. grójecki
Model: Focus Mk1 X-TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak stare auta raczej nie biorą udziału w wałku na VAT ,tym bardziej krajowe. Tutaj inne sprawy mogą być np. przebieg, składak, itp. Może też być dobrym autem .
Akurat dałem link do krajowego ale pełno jest "opłacony, niezarejestrowany"
Np. ten: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nic nie pisze o wystawieniu faktury ale daje jakieś skany dokumentów niemieckich - jak do takiej oferty podejść jeśli chodzi o dokumenty i ten VAT?

Czyli jak komis/firma sprzedaje auto do max 20tys. i proponuje F-re VAT zw/marża to na 99% nie jest to przekrętem? A jak poproszę o F-re VAT 23% i odmówi to jakie wnioski, jak ustalić, że wszystko jest ok? Zapytać wprost czy był VAT odprowadzony? Jak sprawdzę dowód i w nim będzie osoba fizyczna jako właściciel, data wydania taka sama jak pierwszej rejestracji auta - to można być pewnym, że nie chce mnie oszukać z "tym" VATem?
Mr.Pelisa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 10:29   #43
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

W innym temacie Kolega mefkm napisał: ''w US babka powiedziała mi, ze nigdy nie szłyszała, aby niezapłaconym przez firmę słup podatkiem vat obarczono koncowego nabywce - który jest osoba prywatna i nabył to auto legalnie w Polsce od firmy (nie na helmuta)"

A ja odpisałem:

Amen.
Mój księgowy powiedział mi TO SAMO jakieś 2 miechy temu i ja to napisałem na forum,ale tutaj nadal w koło to samo...ehh
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 11:27   #44
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał Mr.Pelisa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat dałem link do krajowego ale pełno jest "opłacony, niezarejestrowany"
w tych rocznikach nie występuje już raczej wałek na VAT, dotyczy to aut poleasingowych , więc jest to okres ok. 5 lat od daty zakupu nowego auta, czyli na dzisiaj od rocznika ok. 2008 w górę .

Bump: w starszych bardziej trzeba się spodziewać jakiś ukrytych wad technicznych, blacharskich, korekt przebiegu
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 17-04-2013 o 11:30
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 23:03   #45
miller69
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-07-2011
Skąd: ostrowiec św
Model: mondeo
Silnik: 2.0 145 km benzyna/lpg
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W innym temacie Kolega mefkm napisał: ''w US babka powiedziała mi, ze nigdy nie szłyszała, aby niezapłaconym przez firmę słup podatkiem vat obarczono koncowego nabywce - który jest osoba prywatna i nabył to auto legalnie w Polsce od firmy (nie na helmuta)"

A ja odpisałem:

Amen.
Mój księgowy powiedział mi TO SAMO jakieś 2 miechy temu i ja to napisałem na forum,ale tutaj nadal w koło to samo...ehh
Witam.\
i w zasadzie wszystko jasne,moja koleżanka która jest inspektorem w US powiedziała , że można spać spokojnie.......alee.........., no właśnie
jako że żyjemy w tak wspaniałym Kraju gdzie nic nie jest proste i oczywiste , a już na pewno nie prawo podatkowe.
Jej przyjacielska rada była taka żeby dmuchać na zimne i odpuszczać sobie wszystkie niejasne transakcje!
Jak wiemy dla US wszyscy jesteśmy złodziejami i oszustami, którzy jeszcze nie dowiedli swojej niewinności , tak nas traktuje US ,gdy pojawiają się jakieś niejasności.
Jako przykład podała "aferę " sprzed kilku lat;gość na stacji paliw sprzedawał "lewe"paliwo( kupione bez akcyzy i vatu), klientom normalnie na paragon/fv , w końcu noga mu się powinęła i do tyłka dobrała mu się skarbówka do tej chwili wszystko zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, ale co najciekawsze smutni panowie zapukali tez do klientów tej stacji , w celu ściągnięcia niezapłaconych w paliwie podatków......... .
ps ufffff ale się rozpisałem
pps koledzy jeżeli tylko macie możliwość kupujcie auta samodzielnie ,w bardziej cywilizowanych krajach,u nas nawet u oficjalnego dealera można wylecieć na minie
pzdr.
miller69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 09:27   #46
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał miller69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moja koleżanka która jest inspektorem w US powiedziała , że można spać spokojnie
No w końcu ... już kilka osób to samo powiedziało i potwierdziło,po tylu miesiacach pisania i straszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał miller69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rada była taka żeby dmuchać na zimne i odpuszczać sobie wszystkie niejasne transakcje
To jest oczywista oczywistość.O tym też pisałem,bo nie tylko na Vacie można sie przejechać...

Myśle że na tym temat można by zakończyć...chyba że będzie ktoś kto zapłacił vat za nieuczciwego handlarzyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 18-04-2013 o 09:31
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 09:41   #47
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myśle że na tym temat można by zakończyć...chyba że będzie ktoś kto zapłacił vat za nieuczciwego handlarzyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się i myślę że na tym etapie temat powinien zostać zamknięty.
A informacje o wałkach VAT w temacie kupujemy auto ukrócone, bo to tylko spekulacje nie potwierdzone w żaden sposób. Nikt nie został na tym złapany i nikt nie płacił zaległego VAT`u za handlarza a ten proceder ma kilkanaście lat.
Jak ktoś taki się znajdzie temat wznowimy.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 15:42   #48
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

Ja już przestałem a tematy tych vatów pisać, bo palce bolą.

Co do odpowiedzi kolegi "miller69" cytat
"pps koledzy jeżeli tylko macie możliwość kupujcie auta samodzielnie ,w bardziej cywilizowanych krajach,u nas nawet u oficjalnego dealera można wylecieć na minie"

A czy ty myślisz że na zachodzie nie jest brak kombinatorów by nie płacić podatków od sprzedaży samochodami??? Na zachodzie jest bardzo dużo komisów i itp gdzie nie dostaniesz faktury tylko umowy na helmuta...
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 15:57   #49
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

nie znam takich komisow gdzie umowy sa na helmuta
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 20:25   #50
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z impotrtu !!!!!!

ani ja, choć moje doświadczenia skromniejsze niż czesława...

natomiast patrząc na rynek 5-6 letnich zafir B w okolicach berlina, diesli to same z przebiegami ok 100-110 tys km... co nie ktore miały rozrząd robiony przy 75kkm (wg ksiązki serwisowej to 150kkm)...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.