Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2006, 18:24   #1
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie Wymiana rozrządu Focus 1,6 16V Zetec SE - koło pasowe

Poczas wymiany rozrządu ( świeżo kupiony Focus Kombi z 2002r, 78tyś km, postanowiłem wymienić, bo nie mam pewności czy ktoś nie przestawił licznika km) zaprzyjaźniony mechanik stwierdził że zapieczona jest śruba koła pasowego wału korbowego. Złamał dwa klucze (nasadowe) f-my Stanley. Dalej śruby nie można odkręcić..
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ją odkręcić? Może podgrzać miejscowo? Co może być powodem takiego zapieczenia śruby? Czy te śruby wkręca się oryginalnie na kleju, aby zapobiec odkręcaniu?
Proszę pilnie o help???????!!!

skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2006, 18:49   #2
Mikok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2006
Postów: 16
Domyślnie

Śruby te są mocno dokręcane (bez kleju) ponieważ na wale nie ma klina i koło może się łatwo obrócić.
Spróbować trzeba mocnym pneumatem ewentualnie rura i jakaś mocna nasadka.
W ostateczności młotek i przecinak ale to już przegięcie i właściwie to ja o tym nie mówiłem :fcp15
Mikok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2006, 00:45   #3
krism
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-10-2006
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie

witam
niech sobie mechanik zakupi lepsze klucze,
a teraz powaznie, sruba walu jest zakrecona duza sila i trzeba zablokowac wal i cisnac na sile az pusci pamietaj ze ta sruba jest jednorazowego uzytku i trzeba ja wymienic po kazdorazowym odkreceniu.
pozdrawiam
__________________
kris
krism jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2006, 17:10   #4
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie

Co do mechanika to mam do niego bardzo duze zaufanie. Jest nim mój znajmomy, który ma bardzo duże doświadczenie również w tego typu wymianach.
Śrubę koła pasowego wału korbowego w końcu udało się odkręcić. Jedynym rozwiązaniem było punktowe podgrzanie tej śruby palnikiem gazowym i dopiero wtedy udało się ją odkecić.
Mechanik miał specjalnie wykonany przyrząd aby zablokować koło pasowe i oczywiście przedłużenie klucza poprzez rurę i specjalnie wzmocniona nakładka.
Podczas wymiany odkryłem, że Ford stosuje napinacze Dayco. Kupiłem oryginał - opakowanie Ford, a w pudełku niespodzianka - napinacz z logo Dayco. Taki sam był zamontowany fabrycznie. Nie wiem po co przepłacałem, ponieważ za oryginał u Forda zapłaciłem 190PLN, który w rzeczywistości okazał się napinaczem firmy Dayco, który mogłem kupic za ok. 100PLN.
Zdziwiło mnie również, że na kole pasowym wału korbowego nie ma klina, lub jakichklwiek "cech", to samo z kołami wałków rozrządu, wg których można byłoby ustawić koła we właściwym położeniu.
Aby ustawić wał korbowy oraz wałki rozrządu we właściwym położeniu, trzeba było markerem zaznaczyć położenia tych kół względem siebie przed zdemontowaniem paska rozrządu, aby po wymianie ustawić koła w tym samym położeniu.
Uważam, że Ford nie popisał się na tym polu, co szkodziło nanieść np na jednym zębie koła wypustki, lub jakiekolwiek inne cechy, ułatwiające tę operację. To samo z kołem pasowym wału korbowego, powinno być mocowane na klinie, aby ustawić je zawsze w tym samym położeniu.
Naprawdę jestem ciekaw jak taką wymianę robią w ASO, pewnie w ten sam sposób, poprzez nanoszenie tymczasowych oznaczeń markerem.
Jeżeli ktoś ma doswiadczenia w tym temacie, proszę o wypowiedzenie się na forum.
skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2006, 09:41   #5
Mikok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2006
Postów: 16
Domyślnie

Jak widać z Twojej wypowiedzi to Twój znajomy mechanik jednak nie ma aż tak dużego doświadczenia (bez urazy), zawsze uczymy się czegoś nowego.
O braku klina na kole pisałem we wcześniejszym poście, i z tąd tak mocny moment dokręcania śrub.
Aby wszystko dokładnie ustawić trzeba zastosować specjalne blokady wałków rozrządu oraz wału korbowego i nie trzeba nic zaznaczać. Taki zestaw jest do kupienia na Allegro.
Pozdrawiam
Mikok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2007, 15:19   #6
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

Witam.Ten twoj mechanik :fcp18 moze nie wie ze wal blokuje sie klinem wkrecanym (nie daleko) polosi napedowej a walki blokuje sie listwa wiec nie ma prawa sie nic przekrecic a kola odkreca sie tzw.widelcem trzymajac kolo walka a kluczem odkrecajac. :fcp1 pozdrawiam a srube walu najlepij z klucza pneumatycznego chocaiaz i ztym czasami ciezko
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2007, 08:56   #7
slawas1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-07-2005
Skąd: gorzów
Model: pajero
Silnik: 3,2
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie

a co do napinacza - to niestety przepłaciłeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

motorcraft i dayco to te same napinacze - tylko w innych pudełkach i w innej cenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
www.ford-sklep.pl

pomoc w doborze części na gg: 1288130
slawas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 12:01   #8
Robert_78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Postów: 2
Domyślnie Re: Wymiana rozrządu Focus 1,6 16V Zetec SE - koło pasowe

Witam, na forum jestem nowy i chciałem zasięgnąć opinii Fachowców :fcp2 , czy jest taka możliwość żeby przy wymianie rozrządu, koło pasowe się rozwulkanizowało? Nie wiem, czy za słabo dokręciłem, czy koło od początku było walnięte, bo nigdy wcześniej nic podobnego mi się nie przytrafiło... :fcp9
Robert_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 12:25   #9
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Wymiana rozrządu Focus 1,6 16V Zetec SE - koło pasowe

Cytat:
Napisał Robert_78
Witam, na forum jestem nowy i chciałem zasięgnąć opinii Fachowców :fcp2 , czy jest taka możliwość żeby przy wymianie rozrządu, koło pasowe się rozwulkanizowało? Nie wiem, czy za słabo dokręciłem, czy koło od początku było walnięte, bo nigdy wcześniej nic podobnego mi się nie przytrafiło... :fcp9
Kilka osób zgłaszało na forum taki problem - rozsypujący się tłumik drgań.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 18:58   #10
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie Re: Wymiana rozrządu Focus 1,6 16V Zetec SE - koło pasowe

Moze i tak ale w dieslu!Bo w benzynie jest kolo jest lite pasowe wiec raczej nie za bardzo z tym kolem :fcp1
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.