Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2010, 14:08   #11
Foti
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,00 TDDI 115 KM
Rocznik: 2000/2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Cytat:
Napisał Foti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
U mnie sytuacja jest podobna, ale im więcej zasięgam informacji tym bardziej nie jestem pewny tej pompki. Mianowicie auto mi odpala i pracuje na jałowym elegancko, podwyższam obroty ponad 2000 -3000 tys. zaczynają się cyrki. Trzymając pedał gazu w jednej pozycji zaczyna podwyższać i obniżać obroty. Wyjechanie nim na przejażdzke kończy się holowaniem przejedzie 2-3 km i zaczyna się dławić po czym gaśnie i już nie idzie go uruchomic.
Początkowo myślałem, że to filtr paliwa, ale po wymianie to samo. Po ostatnim holowaniu zdjąłem wąż przelewowy z filtra paliwa i okazało się że nie widać paliwa. Czy tak powinno być?? Czy jednak powinno być widać paliwo?? Proszę o opinie. Pozdrawiam
I jeszcze jedno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy wymianie filtra paliwa pękło zabezpieczenie przewodu przed wypadnięciem (taka biała zasuwka). Podobno nie można tego dokupić. Czy to prawda??


Ostatnio edytowane przez Foti ; 01-02-2010 o 14:12
Foti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 15:36   #12
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

co do tego zabezpieczenia to nie poradze....

Co sie jednak tyczy samego problemu z pompą. To u mnie sprawa wygladala podobnie. Mechanicy nie wiedzieli co jest przyczyna. mi takze wymieniono filtr paliwa. Auto odpalone przy warsztacie chodzilo 2 godziny, jak poczatkowo stwierdzili mechanicy - zamarzlo paliwo. Po czym gdy je odebralem, przejechalem podobnie, moze ze 2 km i znow skonczylo sie szarpaniem, przerywaniem, po czym auto gaslo i tyle go mozna bylo odpalic.

Podpowiem ze przed samym zgasnieciem samochodu, mialem problemy z jego odpaleniem - musialem dluzej kręcic. W moim przypadku także po odkreceniu filtra nie bylo w nim paliwa a podpiety do komputera nie wykazywal zadnych blędów.

NIektorzy pisza iż w syt kryzysowej - gdy auto gasnie, mozna popukac w popmkę czymkolwiek i wowczas odwiesza sie na moment i znow mozna przejechac jakis kawalek - moze to jest sposob na przetestowanie czy aby dziala Foti.

Dodam tylko ze pompka chorendalnie droga nie jest - ok 220zł wiec zanim pomyslisz o wiekszych inwestycjach, pomysl nad tym.

Jesli masz jakies pytania, pisz smialo na PW (mozemy sie tez zdzwonic)
Pozdr
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 15:22   #13
ŁUKASZ1978
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Giżycko
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Witam serdecznie.Mam model Forda dokładnie taki jak twój i od pewnego czasu objawy sa identyczne.Czy mógłbys napisac ( czy konieczny jest demontaz pompy aby sprawdzić
jej numery fabryczne i czy wymiana pompy wiąze sie z wizyta u następnego mechanika).
Jak do tej pory tez mówili że mam złe paliwo.
Z góry dzięki za pomoc
ŁUKASZ1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 07:46   #14
Foti
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,00 TDDI 115 KM
Rocznik: 2000/2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Zamierzam sam wymienić pompę w weekend. Zamówiłem pompkę z allegro tą którą polecali koledzy z forum. Numerów fabrycznych nie sprawdzałem. Zobaczymy czy wina leży w tej pompce, mam nadzieje ze tak, bo już mnie ten ford dobija Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Foti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 08:30   #15
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Cytat:
Napisał ŁUKASZ1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jej numery fabryczne i czy wymiana pompy wiąze sie z wizyta u następnego mechanika).
Jak do tej pory tez mówili że mam złe paliwo.
Ja kupiłem dokładnie taką pompę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a jej numery z tego co pamiętam to BOSH 0580464075 po tych numerach wlasnie znalazlem ten odpowiednik pompy. Nie ukrywam, ze mechanik na pierwszy rzut oka stwierdzil ze pompa sie rozni, ale cos tam odkrecil (czy zdjal jakas obudowe) i podobno weszla idealnie. NIe rozpisuje szczegolow bo dokladnie nie wiem co on tam nawyrabial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Foti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy czy wina leży w tej pompce, mam nadzieje ze tak, bo już mnie ten ford dobija
Foti nie przejmuj sie.W moim przypadku auto stalo prawie 3 tyg (okres swiateczny) w sumie w 2 roznych warsztatach. Przyznam, ze tez mialem rozne odczucia odnosnie tego auta i flustracja byla czasami ogromna, nie mniej jednak po wymianie problem znikl natychmiast i jak do tej pory autko chula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Grunt to pozytywne nastawienie!

Pozdrawiam i zycze szczescia....i dobrych fachowcow po drodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 19:43   #16
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

ja na pompie z linku od JarkaWRC jeżdżę ok pół roku już i bez kłopotu działa. Wymieniałem sam i zajęło mi to ok 2h ale nie miałem kanału ani podnośnika. Jedyne czym różni się od oryginału to wtyczka, ale tą można spokojnie przelutować i wszystko hula jak należy
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 11:18   #17
Foti
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,00 TDDI 115 KM
Rocznik: 2000/2001
Postów: 7
Thumbs up Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Wczoraj wymieniłem pompę. Przejechałem już 100 km i wszystko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Grunt to nie wierzyć ślepo mechanikom tylko czytać forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zakupiłem taką pompę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Foti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 18:18   #18
ŁUKASZ1978
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Giżycko
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Chłapki jeszcze jeden problem.Dziś wymieniłem pompe i jest znaczna poprawa ale to nie jest koniec usterki.Gdy silnik dojdzie do swojej temperatury coś częściowo jeszcze blokuje pompe wspomagająca bo nie podaje tyle paliwa ile trzeba.Auto sie toczy bo musi ale nie chodzi tak jak przed usterką.CZY WINA MOŻE LEŻEĆ PO STRONIE PRZEKAŹNIKA ODPOWIEDZIALNEGO ZA POMPE? Jak tak to dajcie cyne gdzie on jest, może macie inne wskazówki.
ŁUKASZ1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 21:32   #19
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Cytat:
Napisał ŁUKASZ1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy silnik dojdzie do swojej temperatury coś częściowo jeszcze blokuje pompe wspomagająca bo nie podaje tyle paliwa ile trzeba.
A co chlopaki powiecie o czujniku położenia wałka rozrządu. Gdzies juz sie spotkalem na forum z podobnymi sugestiami przy okazji poszukiwania inf. na temat usterki pompy
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 18:41   #20
ŁUKASZ1978
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Giżycko
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Dzieki za zainteresowanie moją sprawa.Usterka została usunieta we wtorek ,także narazie sobie jeżdże aż coś mnie znowu zaskoczy.
Jeszcze raz wyjęli pompe poprawili styki i sprawdzili napiecie dochodzace do tej nieszczesnej pompki.Usterka zniknęła a co wazniejsze samochód robili w warsztacie w którym zajmuja sie tylko benzyną.
INFO DLA LUDZI KTÓRZY BĘDĄ MIELI PODOBNĄ USTERKĘ:
czytajcie dużo forum i nie zamawiajcie części w ASO bo wam na chleb zabraknie.
ŁUKASZ1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.