Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2010, 08:18   #1
CzarnyWroc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 90 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Wymiana turbiny Focus tdci

Panowie,
moje żale i problemy przewijają się już na w kilku wątkach na forum i posrtaram sie krótko:
Czy jesteście wstanie wskazać mi miejsce we Wrocławiu lub okolicach gdzie mogę raz i dobrze wymienić turbine (czyli zregenerowac lub kupic nową), dodatkowo oczywiście sprawdzic smarowanie, ciśnienie oleju, itd- podkreśalm, że turbina padła juz 3 raz, regenerowana była w Borowej jednak nie chcą uznac gwarancji bo nie miała prawidłowego smarowania - za każdym razem to samo było.Chcę to zrobic w jednym miejscu (warsztacie) lub u kogoś kto da gwarancje na wszystko - czyli i turbinę i wymianę.Pan Tomek z Wrocławia wymieniał mi tylko ale jak wiecie nie zajmuje sie regeneracją.Niestety trafiłem na Focusa 1.6 90km tdci i jest to koszmar, bo nikt nie jest wstanie mi jednoznacznie wskzać gdzie w tym samochodzie jest wada...
A tak swoją drogą cfzy mogę dochodzic roszczezń od osoby, która mi go sprzedała jeśli minęło pół roku? A auato ciągle się sypie?

CzarnyWroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 08:45   #2
kris83
ford::amateur
 
Avatar kris83
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Namysłów
Model: Ford Focus
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana turbiny Focus tdci

Wiem,że dobry zakład jest przy ulicy Sołtysowickiej 1 we Wrocławiu, nie daleko CH Korona. Tylko do nich dostarcza się juz zdemontowaną turbinę. Sama weryfikacja nie zależnie od tego czy klient decyduje się na naprawę czy nei kosztuje jakoś 100-150zł i te koszta należy pokryć. Montaż chyba tylko we własnym zakresie. Słuchalem opinii znajomych,którzy robili tam swoje turbinki i po ponad roku wszystko działa bez zarzutów. Warunkiem gwarancji była wymiana oleju i jeszcze kilku rzeczy, które wpływają bezpośrednio na działanie turbiny, przede wszystkim należy usunąć usterkę, która spowodowała uszkodzenie turbiny, jeśli taka w ogóle była. Do turbiny dawali szczegółową instrukcję montażu i warunki gwarancji ( na 12 miesięcy).

Gdyby ktoś potrzebował kontakt, proszę pisać.
kris83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 08:46   #3
kris83
ford::amateur
 
Avatar kris83
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Namysłów
Model: Ford Focus
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana turbiny Focus tdci

Aha... a koszta regeneracji jakoś w granicy 700-1200zł w zależności od tego, co konkretnie należy wymienić.
kris83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 09:40   #4
Sz4mciO
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wymiana turbiny Focus tdci

Mój teść w Focusie naprawiał turbinę w PKS Oława.
Sz4mciO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 18:15   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Wymiana turbiny Focus tdci

Cytat:
Napisał CzarnyWroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak swoją drogą cfzy mogę dochodzic roszczezń od osoby, która mi go sprzedała jeśli minęło pół roku? A auato ciągle się sypie?
rękojmia do 30 dni.poza tym jakbyś mu udowodnił,że sprzedał ci spaprane auto???przecież jak kupowałeś turbina działała---temat rzeka i nie warto go ciągnąć
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 13:39   #6
kris83
ford::amateur
 
Avatar kris83
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Namysłów
Model: Ford Focus
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana turbiny Focus tdci

Cytat:
Napisał Sz4mciO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój teść w Focusie naprawiał turbinę w PKS Oława.
Tam podobno dobrze robią. Też słyszałem dobre opinie. Ceny nieco wyższe niż na ogół, ale wg. tego co mówią znajomi warto.

Ważne żeby zakład miał dobry sprzęt do regulacji.
kris83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.