Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2008, 11:34   #1
marcin121292
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Postów: 5
Domyślnie [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback

Proszę o pomoc mam problem z zamknięciem tylnej klapy. Zamek się nie zatrzaskuje i klapa jest w ciąż otwarta. To chyba jest elektrozamek, czy ma on jakiś obręby bezpiecznik? zaznaczam że cała elektryka wraz centralnym zamkiem jest ok. Może ktoś się spotkał z takim problemem.

marcin121292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 11:53   #2
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Domyślnie Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback

Witaj ! Spróbuj wcisnąć rygiel przy zamku srubokrętem musi dwa razy pstryknąć i wtedy sprawdzisz czy trzyma. Ja musze zamykać z wysokości ok 20 cm bo jak mocno trzasne to też jest problem, może wystarczy regulacja tego bolca na dole. Jeżeli chodzi o zamek to zamykanie jest mechaniczne a do otwierania jest siłownik elektryczny , w twojej wersji już chyba nie ma możliwości otwierania kluczykiem .
janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2009, 19:09   #3
havefun
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Model: a
Silnik: b
Rocznik: 1900
Postów: 3
Domyślnie Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback

Hej

Taki sam problem mialem w moim Mondziaku tyle ze kombi. Problemem byl silownik zamka ktory sie "zawiesil" i trzymal zamek w pozycji otwartej. Generalnie wystarczylo wymontowac zamek, wyjac z niego silownik (reszta i tak jest nierozbieralna :/) i nasmarowac go w srodku gdzie sie dalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Problemem moze byc rozebranie samego silownika bo jest posklejany ale noz do tapet i odrobina stanowczosci daja rade. W tej chwili smiga jak nowka.

pzdr,
havefun
havefun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2009, 20:02   #4
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback

nad tablicą rejestracyjną masz zamek poruszaj kluczykiem,jeśli to niepomoże to ściągnij osłone tylnej klapy i poruszaj cięgnem siłownika ,lubi sie zawieszać,powinno pomóc
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2009, 23:57   #5
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback

Cytat:
Napisał mondeo70235
nad tablicą rejestracyjną masz zamek poruszaj kluczykiem,jeśli to niepomoże to ściągnij osłone tylnej klapy i poruszaj cięgnem siłownika ,lubi sie zawieszać,powinno pomóc

Zamek to jest tylko w Sedanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 07:04   #6
tomdom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Re: [mk3] zamek tylnej klapy - hatchback

Widzę, że nie tylko ja mam ten problem. U mnie również zawiesza (zacina) się ten siłownik, mechanicznie wszystko w jak najlepszym stanie. Rozklejałem go i smarowałem ale to nic nie dało. W dodatku zacina się tylko po tym jak dostanie sygnał elektryczny. Diagnoza w ASO do wymiany. Już zamówiłem używany zamek klapy z Allegro. Mam nadzieję, że wymiana rozwiąże problem raz na zawsze. Pozdrawiam.
__________________
GHIA X full wypas + wentylowana skóra i masa dodatków Czego chcieć więcej
tomdom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.