Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2010, 23:27   #861
templer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2009
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta Trend Gold X
Silnik: 1.4 benz.
Rocznik: 2008/2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Witam,
Do tej pory czytałem tylko Wasze wypowiedzi i cieszyłem się z mojej fiesty (od stycznia 2009).
Nastał jednak gorszy czas dla mej radości. Widzę ciemnośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Padła mi żarówka mijania (po 27 tyś km). Wiecie może, czy w ramach gwarancji mi wymienią? Jeszcze na szczęście ją mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli gwarancja tego nie obejmuje to jaki to może być koszt?
Kolejna rzecz jaka mnie irytuje, w tym fajnym aucie, to skrzypienie w okolicach przednich drzwi pasażera. Gdyby nie to, jazda byłaby wręcz idealna.


Ostatnio edytowane przez templer ; 29-05-2010 o 23:35
templer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 12:16   #862
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Nie licz na to, ze wymienią Ci na gwarancji. Żarówka to chyba najmniej trwała część eksploatacyjna.

Podejrzewam, że koszt to ok. 40-50 zł. Na Twoim miejscu zrobiłbym to sam, żadna filozofia.

Mnie też coś czasem na wybojach z tego samego miejsca skrzypi, ale nie przejmuję się na razie mimo, ze do niedawna była zupełna cisza. Bardziej mnie wkurza dźwięk przypominający szmer obijającego się o karoserię pisaku dochodzący od strony tylnej klapy, ale tylko gdy auto jest nagrzane. Dziwne to :-)
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 14:21   #863
zaford
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Ja słyszałem w aso, że na żarówki jest rok gwarancji.
zaford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 14:36   #864
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Faktycznie, masz rację. Żarówki mają rok gwarancji lub do pierwszego przeglądu:

"Elementy eksploatacyjne
Elementy wymienione poniżej mają ograniczony okres eksploatacji lub są narażone na uszkodzenia. Elementy te objęte są Gwarancją podstawową Forda przez okres do jednego roku lub do pierwszego planowego przeglądu pojazdu, zależnie od tego, co nastąpi najpierw:
- Pióra wycieraczek
- Żarówki (żarówki reflektorów ksenonowych, oświetlenia tablicy rozdzielczej oraz zestawu wskaźników objęte są gwarancją przez cały okres obowiązywania Gwarancji podstawowej Forda)
- Ustawienia / wyważenie kół
- Baterie pilota zdalnego sterowania
- Regulacje, np.: reflektorów i paneli na zawiasach, dokręcanie elementów zawieszenia, geometria układu kierowniczego i regulacje linki hamulca ręcznego."
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 15:15   #865
templer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2009
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta Trend Gold X
Silnik: 1.4 benz.
Rocznik: 2008/2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Dzięki za info.
Pozostaje mi tylko kupić żarówkę i wymienićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinienem dać rady, chociaż w poprzedniej Ibizie nie należalo to do najprostszych czynności, a trzeba było to robić częstoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martwię się, że w Fieście będzie podobna historiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Założyłem się z siostrą (ma też od nowości 207), że Fiesta dłużej wytrzyma bez jakichkolwiek napraw. Trzymajcie kciuki za mnie i FordaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie może przecież Peugeot wygraćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chociaż jest zagrożenie, bo ostatnio spotkałem się przy ruszaniu na jedynce i dwójce z piskiem z silnika. Coś jakby pasek klinowy. Zajadę do aso niech to sprawdzą.
templer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 21:11   #866
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Ja mam fabryczne czujniki i nie chcą być inne niż czarne. Może właśnie lakierowane to niefabryczne. Bo z fabryki są czarne. No i dotyczy to tylko bocznych czujników, bo te w środku i tak są montowane na nielakierowanej części zderzaka.
A co przeglądu, to wyszło trochę więcej - 570zł. Dostałem wyniki pomiaru sprawności amorków i wyszło 25-30% zużycia już po roku. Ech nasze drogi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze zapomnieli mi po akcji serwisowej podpiąć wtyczkę do lampy lewej, przez co musiałem się wrócić, bo zauważyłem oczywiście tylko niedziałający migacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie przypuszczałem, że lampy nie podłączyli.
Ludzie żarówkę chcecie na gwarancji wymieniać? Może jeszcze klocki?
Sama wymiana wymaga oczywiście wyjęcia całej lampy. Chyba, że uda się wymienić żarówkę bez wyjmowania. Akurat mijania się może jeszcze udać, ale reszty już nie, bo dostęp jest przez odkręcaną pokrywę, która jest na spodzie lampy.
Gostek z serwisu powiedział, że to auto ma wyglądać, a nie być przyjazne podczas napraw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 30-05-2010 o 21:16
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 22:44   #867
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Dzięki za odpowiedź nt. czujników, choć takiej się obawiałem - nie są w kolorze nadwozia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurde 30% zużycia amortów po roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
A podobno zawieszenie jest tu takie wytrzymałe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nic, trza będzie jeździć jeszcze uważniej i po prostu wolniej po dziurawych czy pełnych łat drogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczście wokół mnie jest lub buduje się sporo nowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 06:00   #868
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

boncio - Pytanie skąd ktoś wziął te 30% zużycia. Podejrzewam, że zrobiono badanie jak na stacji diagnostycznej (kontroli pojazdów) czyli wprawiając koła w drgania o wysokiej częstotliwości. Jeśli tak to zużycie 20-25% oznacza nowy amortyzator, więc nie jest to stricte "zużycie". Sprawność 60-70% oznacza, że amorek jest w bdb stanie. Sprawność rzędu 100% w takim badaniu oznaczałoby, że zamiast amortyzatora zamontowany jest sztywny pręt - zero tłumienia.

Tu źródło:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mancat ; 31-05-2010 o 19:36
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 20:04   #869
templer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2009
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta Trend Gold X
Silnik: 1.4 benz.
Rocznik: 2008/2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Witam,
Operacja wymiany żarówki zakończona.
Zadzwoniłem do aso: tam żarówka 35 PLN i wymiana 37 PLN.
Cena wymiany większa od żarówki nie podobała mi sie wcale.
Gdyby była taka sama to bym dał im zarobić, ale zajechałem do zaprzyjaźnionego sklepu motoryzacyjnego, kupiłem Hella za 15 PLN i postanowiłem sam zabawić się w serwisantaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze strony Forda ściągnełem instrukcję do nowej Fi, bo przy zakupie dostałem starą. Wg instrukcji i w rzeczywistości trzeba bylo odkręcić dwie śrubki plus jedną nakładkę zdjąć i wyjąć klosz świateł. Potem zdjąć pokrywę i jeszcze dwie śróbki krzyżakiem odkęcić i już można zmienić żarówkę.
Operacja trwała ze 2-3 minuty, ale do najprostrzych nie należy i gdyby w drodze żarówka padła to wymiana raczej nie jest możliwa. Chyba, że ktoś wozi w nowym samochodzie śrubokręty.
Specjalnie chyba utrudniają proste czynności. bo auto ma wyglądać a nie być przyjazne w trakcie napraw - jak to Bonciowi powiedział gostek z serwisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tęsknotą wspomniałem malucha, gdzie w klika sekund było po wszystkimGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez templer ; 31-05-2010 o 20:20
templer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 20:39   #870
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio - Pytanie skąd ktoś wziął te 30% zużycia. Podejrzewam, że zrobiono badanie jak na stacji diagnostycznej (kontroli pojazdów) czyli wprawiając koła w drgania o wysokiej częstotliwości. Jeśli tak to zużycie 20-25% oznacza nowy amortyzator, więc nie jest to stricte "zużycie". Sprawność 60-70% oznacza, że amorek jest w bdb stanie. Sprawność rzędu 100% w takim badaniu oznaczałoby, że zamiast amortyzatora zamontowany jest sztywny pręt - zero tłumienia.

Tu źródło:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W takim razie spieszę uspokoić wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem automatykiem, a nie mechanikiem i nie znam się na tym.
Dostałem wydruk badania. Sprawność przodu to 73%, tyłu 68% - w poprzednim też szybciej tył padał. Wartość graniczna dla Forda to 40%.
Cytat:
Napisał templer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Operacja wymiany żarówki zakończona.
Zadzwoniłem do aso: tam żarówka 35 PLN i wymiana 37 PLN.
Cena wymiany większa od żarówki nie podobała mi sie wcale.
Gdyby była taka sama to bym dał im zarobić, ale zajechałem do zaprzyjaźnionego sklepu motoryzacyjnego, kupiłem Hella za 15 PLN i postanowiłem sam zabawić się w serwisantaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Operacja trwała ze 2-3 minuty, ale do najprostrzych nie należy i gdyby w drodze żarówka padła to wymiana raczej nie jest możliwa. Chyba, że ktoś wozi w nowym samochodzie śrubokręty.
Specjalnie chyba utrudniają proste czynności. bo auto ma wyglądać a nie być przyjazne w trakcie napraw - jak to Bonciowi powiedział gostek z serwisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tęsknotą wspomniałem malucha, gdzie w klika sekund było po wszystkimGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najgorsze jest to wyjmowanie dość sztywno osadzonej lampy. Ale czemu używałeś śrubokręta? Lepiej torxa, choć fakt śrubki do reflektorów jako jedyne są uniwersalne. Ja Helli nie polecam, jednak osram lub philips.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.