Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2010, 00:19   #51
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzucam filmiki z testów.
Test 1:
wszystko podpięte - brak efektu turbo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Test 2:
wszystko podpięte - turbo zadziałało w momencie kiedy linia obciążenia (load pct) spada do 0 i pozycja pedału gazu (TP) wynosi 0%
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Test 3:
Odpięta rurka podciśnienia od turbiny
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Test 4:
Rurka podciśnienia podpięta na stałe pod podciśnienie z pominięciem elektrozaworu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No nie wiem co ci powiedzieć, przeanalizowałem twoje wykresy i widze że przy każdym pomiarze masz inne obciążenie silnika związane z innym wduszeniem pedału gazu( TP) raz 45%, raz 55%, i raz 65% zamiast zawsze wciskać do dechy 100% i tak trzymać ,co by można bylo coś potem porównywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No ale widać że nic się nie załancza i że ciśnienie w doładowania jest adekwatne do wduszenia pedału gazu!!! przy TP = 65% komp daje pełen load = 100% i wtedy osiaga 240kPa doładowania przy 3000-3500obr. co jest prawidłowe !!! Czyli żaluzja nie pracuje tylko stoi w miejscu jak zamurowana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. że load czasem wskakuje na 0 to normalne, też tak mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No chyba że robiłeś te pomiary z gazem w podłodze, to wtedy wine ponosi wadliwy pedał gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2010, 06:59   #52
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Spróbowałem podregulować ogranicznik - bez wpływu, nie ma mowy, żeby dojść do 100kPa. Podczas zamykania i otwierania żaluzji słychać zmianę dźwięku silnika, czyli żaluzja działa, ale nie wpływa zbytnio na pracę turbiny na biegu jałowym.
Wrzucam filmik z działającą turbiną i wciśniętym do oporu pedałem gazu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Andi ; 05-11-2010 o 08:15
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2010, 08:15   #53
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

W trakcie jazdy do pracy stwierdzam, że chyba coś się zmieniło - jeśli np. przy 2000rpm na 3 biegu kilka razy wcisnę pedał gazu na około 1 lub 2 sekundy później puszczę i tak powtórzę parę razy to turbina załapuje i ciągnie.
Wydaje mi się (nie jestem na 100% pewien), że jest teraz o 1 obrót wykręcony ogranicznik w stosunku do pierwotnego położenia. Filmik z poprzedniego posta jest po zmianach w ustawieniu ogranicznika, ale wtedy jeszcze nie zauważyłem takich objawów.
Wizyta w serwisie przełożona na poniedziałek, wtedy będzie specjalista od turbin.
Spróbuję w sobotę popróbować przy różnych ustawieniach ogranicznika - czy będzie jakiś wpływ.
Mam wrażenie, że w trakcie regeneracji zostały założone niewłaściwe łopatki do turbiny. Skoro auto kopci, czasami nawet bardzo (wtedy jak turbo nie chce załapać) to znaczy, że turbina nie podaje tyle powietrza ile jest potrzebne. Czasami przy wolniejszych obrotach słychać lekkie stukanie zaworów, ale nie zawsze - czyżby kąt wtrysku przestawiony?
Zastanawiam się nad taką opcją po tych testach - zakup używanej nieregenerowanej turbiny w dobrym stanie, przekładka u gościa, który regenerował turbinę i próba. Jeśli będzie dobrze, to znaczy, że to wina regeneracji. Jeśli będzie tak samo, to albo kiepsko trafiłem z turbiną albo jest coś innego.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2010, 15:09   #54
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbowałem podregulować ogranicznik - bez wpływu, nie ma mowy, żeby dojść do 100kPa. Podczas zamykania i otwierania żaluzji słychać zmianę dźwięku silnika, czyli żaluzja działa, ale nie wpływa zbytnio na pracę turbiny na biegu jałowym.
Wrzucam filmik z działającą turbiną i wciśniętym do oporu pedałem gazu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Hymm, no to albo wsadzili mniejszy wirnik, albo jest wielki luz między wirnikiem a obudową, albo wsadzili węższe żaluzje ewentualnie je zeszlifowali i jest spory przelot boczny !!!

Albo podczas montarzu niezadbano o odpowiednie ustawienie rdzenia(kompletna część turbiny z wirnikami) względem kolektora wydechowego!!! Jest tam kołeczek naprowadzający ale to nic nie znaczy, i może rdzeń jest skręcony względem kolektora!!!

Maly filmik: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2010, 15:44   #55
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Turbina była oddawana do regeneracji bez kolektora (1 śruba skutecznie utrudniła jego demontaż).
Zmienna geometria nie była demontowana, ale chodziła płynnie.
Mimo to zastanawiam się nad jeszcze jednym demontażem, wyczyszczeniem łopatek i złożeniem.
Jeśli uda się osiągnąć taką nastawę, przy której turbina będzie dobrze pracować, to mażna uznać, że jest dobra czy też w oparciu o to, że ogranicznik musiał został wykręcony należy to reklamować?

Ostatnio edytowane przez Andi ; 06-11-2010 o 08:13
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2010, 19:47   #56
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

O ile sił i chęci nie braknie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Andi ; 09-11-2010 o 19:31
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 12:56   #57
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbina była oddawana do regeneracji bez kolektora (1 śruba skutecznie utrudniła jego demontaż).
Zmienna geometria nie była demontowana, ale chodziła płynnie.
Mimo to zastanawiam się nad jeszcze jednym demontażem, wyczyszczeniem łopatek i złożeniem.
Jeśli uda się osiągnąć taką nastawę, przy której turbina będzie dobrze pracować, to mażna uznać, że jest dobra czy też w oparciu o to, że ogranicznik musiał został wykręcony należy to reklamować?
Nieraz przekładałem rdzeń do innego kolektora i na odwrót !!! na sztandze i na ograniczniku są plomby i jak nie było kręcone wcześniej to zawsze wszystko działało jak powinno, pod warunkiem że wszystko zostało poprawnie zmontowane (kolektor vs rdzeń) !!! Nikt ci nie ustawi turbiny na oko, ona musi być przykręcona do pracującego silnika żeby ją prawidłowo ustawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A powiedz ile wystaje ogranicznik z wypustu w który jest wkręcony, u mnie 1-1,5mm po stronie dźwigni oczywiście !!!

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 06-11-2010 o 13:01
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 13:19   #58
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

U mnie też mniej więcej tyle wystaje (plomb nie zauważyłem)
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2010, 17:30   #59
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Dzisiaj kolejny raz wyjąłem turbinę i ...
Nie dość, że luz jest, to otwór pod oś wirnika nie jest wykonana na środku - różnica jest około 0,5 mm - to jest od strony kompresora. Luz plus przesunięcie ośki powoduje, że jest możliwość obcierania łopatek o obudowę. Co robić? Czy jest możliwość poprawienia takiej usterki? Pytam pod kątem reklamacji
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2010, 18:23   #60
vqsoft
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: warszawa
Model: mazda 3
Silnik: 1,6 dtci y6 109 HP
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

makabra
tak właśnie regenerują suszarki
vqsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.