Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2010, 09:39   #41
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał nebuso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mą mk3 z 45L bakiem ? przejeżdzam ok 400km (+/-40km) i mam rezerwę.
Wskazanie średniej na komp. ok 8L/100km , tankuje ok 30l.
albo autko do przemytu z podwojnym dnem w baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo bak nie oryginalny - ja mialem miske olejowa mniejsza niz oryginalna w poprzednim aucie (3 wlasciciel)

ps a przy spalaniu w mondeo 8L to po 400km wskazowka od paliwa jest lekko przed 12

__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline  
Stary 20-04-2010, 23:19   #42
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Re: [MKIII] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał johnnyjp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to, ze nie nalezy tak robic to prawda.

ale mam 2 skontrastowane przyklady: w passacie juz 3 razy byla robiona pompa (1) bo gaz - sucho, 2) jazda na rezerwie), natomiast kolega ma lancera '92 i praktycznie w ogole nie ma w baku wiecej niz 10 litrow - bardzo czesto od zapalenia sie rezerwy jezdzi i po 50-80 km czyli do cna - teoretycznie silnik do wyrzucenia - praktycznie - nie wiem jak on to wytrzymuje, ale jezdzi bezawaryjnie! chyba jednak cos jest w tej japonskiej niezawodnosci...
Zgadzam się , osobiście w swoim passacie b5 również jeżdziłem bardzo często na rezerwie, tam miałem równe 8 l od momentu zapalenia się kontrolki rezerwy.I nigdy, przenigdy się nic nie stało z ukłądem paliwowym( mam na mysli pompe) Więc mity o syfie z baku ssanym przez pompe z rezerwy dotyczy chyba mondziakówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siwyxxx jest offline  
Stary 21-04-2010, 00:20   #43
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

ja ostatnio myłem zbiornik i po umyciu wlałem równo 10 litrów i strzałka wskaźnika oparła się lewą stroną o cyfrę zero, po 40 kilometrach wskazywała dokładnie kreskę zera a sądząc po spalaniu powinno być w zbiorniku jeszcze 7 litrów
jendrekmak jest offline  
Stary 18-05-2010, 19:54   #44
lutexs
ford::amateur
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 04-04-2010
Skąd: łódź
Model: ford mondeo mkIII
Silnik: tddi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Thumbs up Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał elmisior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że temat był poruszany tysiące razy ale ile jest faktycznie litrów w baku od zaświecenia się kontrolki rezerwy, wcześniejsze posty są dosyć rozbierzne podają od 6 do 10...
w moim fordze też rezerwa zapala się przy 80km
zbiornik ma około 60l.
lutexs jest offline  
Stary 19-05-2010, 23:57   #45
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

kolego wszystkim, którzy mają komputer w swoim aucie rezerwa zapala się przy 80 km do tankowania wg komputera ale kilku dojechało do zera i silnik nie gasł. jak czyściłem zbiornik i nalałem 10 litrów paliwa to komputer po tej operacji wskazywał 79 km do tankowania a ze spalania średniego wyszło mi, że mogę na tej ilości paliwa przejechać ok 130-140 km. oczywiście w dieslu pozostaje kwestia co zrobić jak zabraknie paliwa i zapowietrzy się układ paliwowy zwłaszcza CR ale to zupełnie inna kwestia
jendrekmak jest offline  
Stary 20-05-2010, 08:00   #46
froncek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (130 & 6 biegów)
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Hej,

przejrzałem wątek i wszystko pięknie, ale jak jest z tą kontrolką w autach bez komputera?

Pozdrawiam.
froncek7 jest offline  
Stary 01-11-2010, 21:33   #47
martinrafal
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Witam! Ja osobiście leje ropę zawsze pod korek, należy poczekać kilkanaście sekund aby zbiornik się odpowietrzył i dolewać tak jeszcze kilka razy oczywiście powoli. Mnie udalo się wlać maksymalnie 59,2 litra, a komp pokazywał, że jeszcze na 23 km jest paliwa. Ostatnio byłem na południu Europy i zrobiłem 6400 km. Prędkości jak i drogi-różne. Były duże miasta, Barcelona, Rzym i inne, górskie odcinki w Alpach. Korzystałem tylko z bezpłatnych odcinków autostrad. Normalne korzystanie z silnika (jazda a nie oszczędzanie) i spaliłem łącznie 335 litrów co daje średnie spalanie 5,2 l/100km, komp pokazał 4,4. Gdy zatankuję komp pokazuje zasięg 1192km zawsze. Gdy jeżdzę w kraju (trójmiasto) spalanie na kompie w okolicach 5,5 a rzeczywiste trochę ponad 6, więc dziwi mnie gdy piszecie, że robicie na zbiorniku ok. 800 km. 2.0 TDCi 130km 2004r. 141000 km
martinrafal jest offline  
Stary 02-11-2010, 00:18   #48
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał martinrafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy zatankuję komp pokazuje zasięg 1192km zawsze
zawsze? niezależnie czy po mieście czy w trasie?
Cytat:
Napisał martinrafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy jeżdzę w kraju (trójmiasto) spalanie na kompie w okolicach 5,5 a rzeczywiste trochę ponad 6, więc dziwi mnie gdy piszecie, że robicie na zbiorniku ok. 800 km.
no to czekamy na następnego rekordzistę, który zejdzie poniżej 6,0 w mieście. kolega ma chyba zawsze z górki. poza tym różnica między trasą a miastem na poziomie 0,8-1,0 litra to trochę absurd no ale w trójmieście widocznie nie ma korków.
przy w miarę małym spalaniu po mieście czyli ok. 7,0 litrów można właśnie przejechać ok. 800 km.

Cytat:
Napisał froncek7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przejrzałem wątek i wszystko pięknie, ale jak jest z tą kontrolką w autach bez komputera?
tak samo jak w autach z komputerem tylko nie masz informacji o średnim spalaniu etc. dane same w sobie są cały czas analizowane przez ECU czy inne draństwo tylko ty nie masz do nich dostępu (bo nie masz manetki z przyciskiem INFO i aktywowanego wyświetlania danych w zegarach)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 02-11-2010 o 00:22
jendrekmak jest offline  
Stary 02-11-2010, 00:48   #49
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

No nareszcie temat dla mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wypaliłem mojego Mondka do zera(zgasł) i weszło 66L ( autko podczas tankowani stało z górki i dolewałem aż było pod sam korek)

Po podobnym wypaleniu ale tankowaniu na płaskim weszło 63L !!!

Tankując gdy komp pokaże zero wchodzi na płaskim 60L !!! czyli w baku jest jeszcze 3-4L paliwa !!!

A rezerwa pozwalająca na przejechanie 80km to zależnie od średniego spalania jakieś 5-8L ( od momętu zapalenia się kontrolki do momętu pokazania 0 )

Czyli od momętu zapalenia się rezerwy w baku jest jeszcze 8-10L paliwa !!!

Mondek średnio pali 7,5L/100km, czyli 800km na baku( zarówno w mieście jaki i w trasie jak ktoś normalnie jeżdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale jak się człowiek trochę postara to w trasie zejdzie poniżej 5LGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a jak się jeszcze bardziej postara to w mieście spali 10L !!!

A na pełnym baku to sie da nawet 1500km przejechać jadąc 90km/h za tirem po autostradzie !!! Tylko po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER jest offline  
Stary 02-11-2010, 10:35   #50
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

INVERTER z tobą dyskusja na temat tankowania nie ma sensu (bez urazy) ale zastanów się dlaczego tylko tobie udaje się tyle zatankować. normalne tankowania u większości oscylują w granicy max 58-60 litrów więc chyba w twojej okolicy coś nie tak z dystrybutorami. czyżby w UK bardziej kombinowali niż u nas? pomijam fakt, że w tdci nie powinno się wyjeżdżać paliwa do dna bo jest wtedy szansa na zassanie ze zbiornika syfu, który gromadzi się wraz z wlewanym paliwem co zwłaszcza zimą może mieć znaczenie dla naszego "czułego" układu paliwowego. dla zasady zawsze tankuję w momencie pojawienia się rezerwy i wtedy bez "dobijania" wchodzą 50-52 litry paliwa.
jendrekmak jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.