Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2009, 20:35   #21
Pepik1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-08-2006
Skąd: świętokrzyskie (TKN)
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Świetnie. Czekamy na rezultat.

__________________
"Bogactwo nie jest ulgą w kłopotach - jest tylko zmianą kłopotów"
Pepik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 20:42   #22
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem dobrać zamiennik świec w kilkunastu hurtowniach i sklepach motoryzacyjnych-bezskutecznie. Skontaktowałem się z jedynym przedstawicielem firmy Beru. Też nic narazie nie znalazł, ale powiedział, że te świece są robione tylko dla producenta, natomiast nie na rynek wtórny. Punktem przełomowym okazał się kontakt z firmą Inter cars. Trafiłem na kogoś, kto nie tylko jeździ Fordem, ale wiedział gdzie szukać zamiennika tych świec - znalazł na rosyjskim forum Forda. A więc zamiennikiem do tych świec są świece Beru o symbolu GN 984 0 100 226 253 Zakupiłem jedną na próbę (ma takie same wymiary) i jutro spróbuję zamontować. Dam znać co z tego wyszło.
Ale żeś wtyki podłapał, jak usłyszałem "rosja" to już myślałem ze od mafii kupisz te świece haha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zastanawiam się czy to gra warta świeczki. Czy przy temperaturze np -15 te świeczki na prawde coś pomogą w znacznym stopniu...
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 00:48   #23
tomek22
ford::beginner
 
Avatar tomek22
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Kolego może sie zdziwisz ale pomagają one w ''znacznym'' stopniu . Temat przerabiałem w zeszłym roku tylko ze mi udało się kupic całą nagrzewnicę PTC sprawną z rozbitka. Sam byłem w szoku o ile szybciej silnik osiąga własciwą temperature pracy.
tomek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 01:03   #24
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Tak z ciekawości przy takiej zimie po jakim czasie poczuje ciepło z nawiewu z wpełni sprawnym dogrzewaczem? Normalnie musiałem pokonać dystans około 4-5km aby zaczeło ciepło lecieć.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 07:13   #25
tomek22
ford::beginner
 
Avatar tomek22
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Wrażenia mogą byc troche 'zatarte', jednak u mnie z całkowicie sprawnym układem chłodzenia odczuwałem ciepło niedalej jak po 1,5-2km.Pamientam że sam sie zdziwiłem aż taką róznicą.specjalnie dodałem że układ musi byc w pełni sprawny(mały i duży termostat). Tego roku przed sezonem zimowym napewno sprawdze działanie PTC bo naprawde warto
tomek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 18:23   #26
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale żeś wtyki podłapał, jak usłyszałem "rosja" to już myślałem ze od mafii kupisz te świece haha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zastanawiam się czy to gra warta świeczki. Czy przy temperaturze np -15 te świeczki na prawde coś pomogą w znacznym stopniu...
Podaję link do forum na którym można poczytać trochę o efektach działania podgrzewacza [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Najlepiej wpisać to w google'a i wybrać opcję tłumaczenie strony. Kaj nie znajdzie strony to wkleić do wyszukiwarki трех свечей подогрева по 250W каждая итого 750W, включаемых РСМ когда czyli fragment z opisu i wtedy już znajdzie i znowu skorzystać z opcji tłumaczenie strony. Tłumaczenie trochę po polskiemu niż po polsku, ale jest pomocne.

Teraz wracam do sedna: Świeca została dzisiaj zamontowana. Jeśli chodzi o wygląd to wszystko jest identyczne z wyjątkiem mało istotnej rzeczy - długość gwintu, gdzie jest przykręcana końcówka kabla zasilającego. Ale nakrętka nakręca się cała, więc nie ma problemu. Opór świecy 1,2 Ohma na oryginale i na zamienniku - czyli to samo. Pozostała tylko jedna rzecz na jakie napięcie są oryginalne świece, bo ta którą założyłem jest na 12V. Nie mam możliwości sprawdzić jaki napięciem są zasilane, bo ciepło jeszcze jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś ma schemat i jest w stanie odpowiedzieć jakie tam jest napięcie...
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 18:58   #27
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Andi możesz podać cenę za świecę ?
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 20:11   #28
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Cytat:
Napisał Zawika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andi możesz podać cenę za świecę ?
Cena standardowa to około 99 zł. Mi się udało kupić za 86 z groszami. Całe urządzenie z oryginalnymi świecami kosztuje 450 zł. W jednej firmie (nie pamiętam już jakiej) mają wyprzedaż za 350 zł. Więc jak ktoś ma spalone 3 świece to może się zastanowić.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 20:28   #29
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

jak sprawdzić czy świece są padnięte???
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 07:49   #30
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych w dogrzewaczu PTC silnika TDDI

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sprawdzić czy świece są padnięte???
Podłącz miernik rezystancji - jeden kabelek pod obudowę a drugi tam gdzie jest podłączany kabelek z zasilaniem świecy. Sprawdź czy na pewno jest dobry styk lub oczyść powierzchnię. Trzeba sprawdzić po kolei każdą świecę. Wartość którą powinien pokazać miernik to poniżej 2 Ohmów, jeśli pokazuje 0 to świeca jest spalona.
Świec nie trzeba odkręcać aby je sprawdzić.

Ostatnio edytowane przez Andi ; 10-09-2009 o 16:08
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.