Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2018, 18:56   #1
jaro_slaw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Zablokowana stcyjka i pożar rozrusznika

Witam.
Mam kolejny problem z moim Mondeo MK 3 TDDI 2.0. Kilka dni temu zauważyłem, że stacyjka ciężko przechodzi do ostatniego etapu III i nie wraca do pozycji II. Pomyślałem, że po świętach się tym zajmę. Niestety wczoraj córka wracała od rodziny, mówiła, że silnik coś inaczej chodził. Zatrzymała się na przejeździe kolejowym i pojawił się gęsty biały dym spod maski. Trzeba było użyć gaśnicy po otwarciu maski. Kiedy dojechałem i pooglądałem silnik okazało się, że bendiks na rozruszniku - cewka jest bardzo gorąca i okopcona cała obudowa. I teraz moje pytanie: czy stacyjka mogła się zablokować w pozycji III i ciągle podawać napięcie na cewkę bendiksa i stąd pożar? Na szczęście nic się więcej nie stało, dzisiaj rozkręciłem obudowę kierownicy i chciałem wymontować stacyjkę, ale nie mam imbusa z dziurką więc dokończę jutro. I drugie pytanie: czy muszę kupić cały rozrusznik czy wystarczy wymienić cewkę bendiksa?

P. S.
Jak już piszę to może ktoś mi powie co to za przeróbka? Zauważyłem kiedy się dorwałem do listwy przy progu kierowcy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0317a.jpg (96.5 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0318.jpg (83.3 KB, 54 wyświetleń)

jaro_slaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 21:22   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Zablokowana stcyjka i pożar rozrusznika

Pewnie rozrusznik do wymontowania i pewnie do wyrzucenia , jak skleił się bendix to rozrusznik obracał się z prędkością silnika przez to ten dziwny dźwięk silnika , jeżeli chodzi o tą dziwną przeróbkę to niezłe druciarstwo podłączone pewnie pod wyłącznik zderzeniowy ale ten bialy kabel od czajnika to już zagadka leć po nim do źródła. Stacyjka do sprawdzenia a raczej sama wkadka która ulega uszkodzeniu.

Ostatnio edytowane przez Garbojad ; 03-04-2018 o 21:25
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 21:15   #3
jaro_slaw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zablokowana stcyjka i pożar rozrusznika

Dziękuję za odpowiedź. Wymienię rozrusznik i sprawdzę stacyjke. Co do tej przeróbki to biały kabel kończył się kawałek dalej i był zaizolowany. Jaki cel jest takiej przeróbki? Coś może nie działać prawidłowo?

Ostatnio edytowane przez jaro_slaw ; 04-04-2018 o 21:18
jaro_slaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bendiks , rozrusznik , stacyjka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.