Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2014, 12:05   #51
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Darek-77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stwierdził ze to wtryski i ze będzie trzeba je dać do regeneracji lub wymienić
najpierw może zalej do baku jakiś środek, ja polecam Forte Advanced....

__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 00:20   #52
Darek-77
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Leszno
Model: ford focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Witam
zbiornik był zalany dwa razy srodkiem do czyszczenia wtrysków TUNAMP sprawdzili mi w serwisie wtryski przelewowo i na wydruku jest ok kilka dni temu padł egr ,wymieniliśmy i już miałem nadzieje ez będzie dobrze ale po tym jak auto postało dwa dni wszystko jest tak samo, zaslepiłem egr ale na wyjściu i tez nic, pozostało mi tylko zdjąc kolektor dolotowy i go przeczyścić bo widziałe po zdjęciu rury od interkulera że jest tam syfi to dość tłusty ale nie wiem co to takiego przed kolektorem na dolocie powietrza ,wygląda jak przepływka ale ma przepustnice maże to się zacina lub fiksuje, aczkolwiek kolektor jae na 100% do wyczyszczenia
to na razie tylko przychodzi mi do głowy jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to piszcie , nie zaszkodzi spróbować
Darek-77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 06:38   #53
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Co to za srodek ten TUNAMP?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 11:26   #54
Darek-77
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Leszno
Model: ford focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Zle wpisałem miało być TUNAP
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Darek-77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 19:29   #55
Pawecki1984
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: Ford Mondeo Tytanium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

witam,

drodzy forumowicze. Ja już zgłupiałem. Miał być uszkodzony wtrysk. Na zimnym silniku sprawdzone za pomocą stetoskopu - słychać było na jednym ewidentnie stuki. Przed zamówieniem nowego oddałem go jeszcze do sprawdzenia na stół. Na "zimno" sprawdzenie nie wykazało odchyłki od normy. Przełożyłem miejscami wtrysk 1 z 4. Po podłączeniu komputera widać że na 4 (czyli ten niby uszkodzony z pozycji 1) podaje mniejszą ilość paliwa. Zobaczę co będzie jutro na zimnym silniku. Jeżeli dalej będzie stukał to wtrysk, jeżeli nie to chyba powyrywam sobie włosy z głowy. Co jeszcze może być przyczyną nierównej pracy silnika na zimno???

Prace wykonane do tej pory:

1) Wymiana świec żarowych
2) Sprawdzenie ładowania - jest OK
3) Brak jakichkolwiek błędów w komputerze
4) Wymieniony filtr paliwa
5) Wyczyszczony EGR oraz sprawdzona rura od EGR - u

czekam na jakieś propozycje, bo już kończą się powoli pomysły. Jutro dam znać co z wtryskiem.
Pawecki1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2015, 18:05   #56
Darek-77
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Leszno
Model: ford focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Witam
Dawno nie pisałem o moim problemie z Focusem ,a więc problem z dymieniem i nierówną pracą silnika nie znikną
wtryski sprawdzili w serwisie ale dla pewności pojechałem jeszcze do innego fachowca i potwierdził to co serwis forda ale problem nadal był więc postanowiłem ze rozbieramy silnik
i tak rozłożyliśmy go na tzw śrubki i nic zero zużycia cylindrów i pierścieni ,popychacze ok gniazda zaworowe czyste i szczelne rozrząd ok łańcuch w głowicy ok.Nie wiadomo co go boli ??
Dla pewności głowica została oddana do sprawdzenia i wymiany popychaczy itd. czyli pełna regeneracja , zalożylismy nowe pierścienie i zlozylismy wszystko z powrotem i co najlepsze ???
Auto nadal chodzi jak chodziło , nawet gorzej bo odpali i zgasnie
Teraz pozostało tylko kolejny raz sprawdzić elektronikę ,może wgrać od nowa oprogramowanie ????
Wyczerpałem już wszystkie możliwości i chyba finanse tez bo poszło już 8 tys.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł ??
Darek-77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2015, 18:15   #57
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Ha. Minely juz 2 lata odkad pisalem o problemie i wreszcie auto jest naprawione i to calkiem przypadkiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.: Przezwyczilem sie ze smutkiem ze auto rano dymi i szarpie ale zawsze po 2 minutach problem znikal i mimo przejechania tak 20000 km.nie bylo nic gorzej dlatego nie drazylem drogiego tematu pompy i wtryskow. Myslalem-jak bedzie gorzej to sie za to wezme. Miesiac temu wymienilem rozrzad bo stuknelo fokusinie 10 lat. I koniec dymienia i szarpaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od zapalenia silnik tez troche inaczej chodzi-a po kilku kilometrach tak aksamitnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak wczesniej w trasie po kilkuset.
Z wszystkich fachowcow u ktorych bylem i pytalem o diagnoze nikt nie wspomnial o przestawionym rozrzadzie lub jakims bledzie na lozyskach czy pompie wody- sam niewiem co to bylo. Mam nadzieje ze ten dobry final pomoze komus z tym problemem. Teraz wiem ze mozna posluchac silnika i porownac z dzwiekiem dobrego 2.0 tdci i bedzie roznica jesli to problem na rozrzadzie.
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 16:17   #58
matifotus
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-12-2015
Skąd: lublin
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie dymienie na zimnym

Witam mam problem z tym koromysłem a mianowicie samochod po odpaleniu dymi na bialo niebiesko i nie rowno pracuje. Dodam ze swiece zarowe wymienione, wtryski, egr sprawdzony... co to moze byc ????
tu macie link do filmiku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
matifotus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 17:39   #59
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: dymienie na zimnym

Olej i plyn chlodniczy przedostaje sie do komory spalania obstawiam uszczelke pod glowica jezeli tak jak piszez . Poczytaj tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Skontroluj plyn i olej

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 03-12-2015 o 17:50
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 17:40   #60
rostex
ford::average
 
Avatar rostex
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Płońsk
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 178
Domyślnie Odp: dymienie na zimnym

Ale traktor, o fuck. Ja jednak sprawdziłbym świece żarowe albo to uszczelniacze zaworowe.
rostex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.