Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2022, 14:33   #1
pyrsonek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2022
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.

Cześć problem z silnikiem 1.6 ecoboost przebieg 125k

Na zimnym silniku falują obroty.
Po rozgrzaniu jako tako wracają do normy i się stabilizują.

Auto jeździ normalnie i praktycznie nic mu nie dolega, oprócz tego kopcenia na biało.

Auto wpada czasami w obroty silnika dławi się i wypuszcza z rury wydechowej biały gęsty dym. Spaliny pachną takim paliwem wymieszanym z olejem?

W aucie byla regenerowana turbina wtryskiwacze czyszczone odma zmieniana głowica robiona jest sprawna na to wygląda. Świece są nowe.

Błędy jakie wyskakiwały to że jest wypadanie zapłonów, ale po wymianie wtrysków i wyszyszczeniu ich auto pali na 4 gary i zapłony z tego co widzę nie wypadają już.

Sonda lambda za katalizatorem jest martwa, po prostu przestała dawkować. stoi ciągle zblokowana na 100%, tak pokazuje komputer diagnostyczny.

Kolejny błąd to niskie ciśnienie paliwa.
I słaba kompresja na 1 garze bo jest z tego co mi mechanik mówił 9 barów.

Nie wiem co może być z tym że auto po prostu zaczyna kopcić podczas jazdy.

pyrsonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2022, 23:55   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.

Cytat:
Napisał pyrsonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I słaba kompresja na 1 garze bo jest z tego co mi mechanik mówił 9 barów.
Tu może być problem ja w swoim mam 11,5-12bar równo.

Płyn chłodniczy nie znika?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 20:32   #3
pyrsonek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2022
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu może być problem ja w swoim mam 11,5-12bar równo.

Płyn chłodniczy nie znika?
No właśnie nie znika. Jeżeli była by dziura w bloku albo gdziekolwiek to po 1000 km by wciągnęło mi zbiorniczek a nie podeszło nawet do minimum.

Wczoraj jechłaem to dymił mi na tyle że lusterka mi zaszły takim tłustym nalotem więc raczej wskazywało by to na olej. Ale pierścienie i nowe tłoki były remontowane dosłownie chwile temu i turbina trochę wcześniej więc nie wiem. Warto do niej zaglądać w ogóle? Bo coś musi blokować kompresje na cylindrze
pyrsonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 20:44   #4
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.

Pytanie czy dobrze poskładane, pasowania, przerwa na pierścieniu, czy honowane było, czy dotarte. Dużo niewiadomych, na moje to skopany remont
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 21:06   #5
pyrsonek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2022
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy dobrze poskładane, pasowania, przerwa na pierścieniu, czy honowane było, czy dotarte. Dużo niewiadomych, na moje to skopany remont
Wiesz co 1 silnik mi się zgrzał, i po tym zgrzaniu zaczęły się dziać takie akcje z tym dymieniem.

Ale wymieniłem blok i głowicę, splanowałem i były sprawne i powiedzieli że mogę wsadzać na auto. Tłoki pierścienie nowe i pytanie teraz czy to dalej leży problem w gdzieś w tych częściach czy jest to totalnie coś innego i mam problem z dawkowaniem paliwa albo jakiś inny problem, bo po tym remoncie dalej występuje te dymienie. Czy przez przegrzanie na poprzednim silniku mogły dostać jakieś inne części?
pyrsonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 21:09   #6
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.

Zmierzona owalność cylindrów? Gładź honowana? Może złe pasowanie pierścienia, może jajo z cylindra, może kupiłeś uszkodzony blok, czy nowy z aso?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 22:33   #7
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.

Cytat:
Napisał pyrsonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto jeździ normalnie i praktycznie nic mu nie dolega, oprócz tego kopcenia na biało.
Pamiętam pierwsze auto kupione w komisie - Opel Astra I 1.6+LPG. Po rozgrzaniu zaczęła kopcić ostro białym dymem, znajomy kazał wracać do komisu i oddać, tak też zrobiłem - on miał niestety tego typu objaw we wcześniejszym aucie, to sie okazało, że blok silnika pęknięty. Właściciel komisu zarzekał się, że płynu chłodniczego nie ubywa, a podobno wcześniej autem zrobil kilkaset km.



Cytat:
Napisał pyrsonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale po wymianie wtrysków i wyczyszczeniu ich

Dopytam: ostatecznie wymienione czy czyszczone ? Bo to też może mieć przełożenie na temat.


Cytat:
Napisał pyrsonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wymieniłem blok i głowicę,
Tutaj możemy mieć np. potencjalnie do czynienia z pękniętym blokiem lub jego błędną geometrią, podobnie jak wskazał kolega [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (może przegrzany w przeszłości).
Znajoma miała autko z "lekko" przegrzanym silnikiem to od początku do końca posiadani miała z tym samochodem problemy, a i nie jeździło jak powinno.


Znaleźć dobrego i uczciwego fachowca i niech szuka problemu, bo jak koledzy wyżej pisali możliwych przyczyn wiele. Takie moje delikatne sugestie.
__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.