Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2007, 12:50   #1
zbigmazu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie nie otwierająca się klapa bagażnika

Witam
Czy ktoś ma może schemat elektryki do 1.8 TDCi odpowiedzialny za otwieranie klapy bagażnika z przycisku na desce z zegarami. Wczoraj sprawdziłem sam mechanizm i kable od klapy do złączki na lewym nadkolem i jest ok a klapa się dalej nie otwiera.

zbigmazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2007, 16:45   #2
CAr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2006
Skąd: Ostrów Wlkp
Postów: 17
Domyślnie

Przewody od przelącznika przy zeg. idą prosto do modułu czasowego. Potem idzie z modułu, do zamka w klapie. Sprawdź na pinach w klapie czy po przyciśnięciu przycisku jest napięcie 12 V. Sprawdź również sam przełącznik, czy ma zwarcie.
__________________
MotoCar - motoryzacja, razem z tobą...
CAr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2007, 21:30   #3
zbigmazu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2007
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie

Napięcie nie dochodzi na przewód biało-zielony. Przełącznik daje zwarcie. Podczas gdy naciskam na przycisk otwarcia w okolicy schowka słychać ciche cyknięcie. A masz może schemat elektryki ?
zbigmazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2007, 00:55   #4
armal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2006
Postów: 6
Domyślnie rozwiazanie?

znalazles rozwiazanie na ten problem? mam dokladnie to samo. tez slysze jakby przekaznij po nacisnieciu przycisku a klapa dalej zamnknieta i nie slyszac reakcji zamka.

pozdrawiam,
arek
armal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2007, 10:19   #5
adach2808
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-04-2007
Postów: 2
Domyślnie

mam ten sam problem.Coś cyka w klapie przy naciskaniu przycisku ale nie otwiera bagażnika,kluczykiem też nie daje rady.Klapę mam zamkniętą nie wiem jak się za to zabrać i co może byćprzyczyną.Na desce mam cały czas zapaloną kontrolkę jakby klapa była otwarta a jest zamknieta.Poradzcie coś.
:fcp18 Pozdrawiam
adach2808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2007, 09:08   #6
armal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2006
Postów: 6
Domyślnie opis rozwiazania mojego przypadku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
armal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 21:51   #7
wsroka
ford::beginner
 
Avatar wsroka
 
Zarejestrowany: 20-05-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie

Witam! Też miałem problem z otwieraniem tylnej klapy. Nie otwerał się zamek ani z przycisku przy kierownicy, ani z przycisku na kluczyku. Przyczyną był uszkodzony przekaźnik w module sterującym: choć było słychać pracę styków, to jednak nie puszczał prądu na przewód biało-zielony, czyli na siłownik klapy. Ponieważ ścieżki drukowane w module sterującym są dość drobne, nie odważyłem się wylutowywać owego przekaźnika, by czegoś więcej nie popsuć (i tak nie miałem takiego samego na zamianę), ale wpiąłem równolegle z uszkodzonymi stykami dodatkowy niewielki przekaźnik (kupiony w sklepie elektornicznym za 3,00 zł) i klapa otwiera się pięknie.
wsroka
wsroka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 09:38   #8
Korba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2006
Skąd: mazowieckie
Model: c-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Re: opis rozwiazania mojego przypadku

Cytat:
Napisał armal
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witajcie!

Mam Focusa C-maxa i podobny problem, ale na odnośniku C-max nikt nic nie napisał. U mnie nie otwiera się klapa z tyłu (po otwarciu zamnkiem centralnym). Natomiast otwiera się z pilota - oddzielny przycisk na nim do bagażnika. Czy podobnie jak w Focusach będzie u mnie? I czy rozwiązanie może być u mnie podobne?

Pozdrawiam
Korba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2007, 14:12   #9
wsroka
ford::beginner
 
Avatar wsroka
 
Zarejestrowany: 20-05-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 12
Domyślnie

Kluczyk Focusa z centralnym zamkiem ma trzy przyciski:
1) otwieranie drzwi (symbol otwartej kłódki)
2) zamykanie drzwi (symbol zamkniętej kłódki)
3) otwieranie klapy bagażnika (samochodzik z podniesioną klapą bagażnika)
Jeśli więc przy C-MAXsie jest tak samo, to znaczy, że po naciśnięciu przycisku nr 1 nie powinna się otwierać klapa bagażnika, ale same drzwi. Zamek klapy bagażnika odblokowuje się po dwukrotnym naciśnięciu przycisku nr 3. Jeśli tak się dzieje, to wszystko jest OK.
wsroka
wsroka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2007, 14:59   #10
Korba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2006
Skąd: mazowieckie
Model: c-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie

Wszystko się zgadza oprócz tego, że po nacisnięciu przycisku 1 bagaznik powinien się otwierać swichem na klapie a tak nie jest. Przycisk 3 od razu otwiera klape bagaznika. Trzeba rozróżnić otwarcie - kiedy naciskasz klamke albo swich na klapie i sie wtedy dostajesz do środka, od otwarcia - kiedy masz od razu dostep do środka.
Korba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.