Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2010, 20:16   #1
piokraz
ford::amateur
 
Avatar piokraz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Kościerzyna
Model: Ford
Silnik: S-Max
Rocznik: 2010
Postów: 5
Talking Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Witam
Przymierzam się do kupna Forda Galaxy. I zastanawia mnie sprawa czy można w Polsce bez jakiś specjalnych problemów i kosztów przerejestrować auto 5 osobowe na 7 osobowe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I czy to jest gra warta świeczki.

W czasie przeglądu ogłoszeń zauważyłem że jest sporo aut 5 osobowych, które odpowiada moim kryteriom wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
A mnie chodzi o to aby miało pełną funkcjonalność i możliwość przewiezienia 7 osób.

Czy są jakieś problemy z zamontowaniem 2 dodatkowych foteli. Na zdjęciach widać otwory tak jakby na pozostałe fotele ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

piokraz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 20:29   #2
bropio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2010
Model: galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Jedziesz na przegląd z siedmioma fotelami i mówisz diagnoście że chcesz miec siedmio osobowy . Każdy dodatkowy fotel jest płatny ok. 90 zł. Diagnosta sprawdza fotele i pasy pobiera opłate daje kwit i zostaje wydział komunikacji który na podstawie tego kwitu wbija w dowód ilość miesc.
bropio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 08:43   #3
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Cytat:
Napisał piokraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

1. I czy to jest gra warta świeczki.

2. W czasie przeglądu ogłoszeń zauważyłem że jest sporo aut 5 osobowych, które odpowiada moim kryteriom wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
A mnie chodzi o to aby miało pełną funkcjonalność i możliwość przewiezienia 7 osób.

3. Czy są jakieś problemy z zamontowaniem 2 dodatkowych foteli. Na zdjęciach widać otwory tak jakby na pozostałe fotele ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad1 - Jasne. To auto ma 7 NORMALNYCH miejsc, a nie jakieś dostawiane ławeczki.
Ad2 - W ogłoszeniach podają ilość foteli. W dowodzie jest w większości przypadków 7 osób.
Ad3 - Jeżeli są mocowania to nie ma żadnych. Jeżeli nie ma to trzeba je kupić i przykręcić. Są wersje 2 osobowe z Holandii. Opisywane na forum.

Bart
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 08:45   #4
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Jeśli samochód ma nie polski dowód rejestracyjny, zakładasz 7 foteli, jeśli są pasy jedziesz na normalny przegląd, który kosztuje 90zł i wszystko. Fotele można pożyczyć.
nasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 12:43   #5
klimartin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy GHIA
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Nie takie to proste. Musisz znalezc zaklad ktory Ci wystawi kwit ze zamontowal fotele i dopiero potem mozesz jechac na przeglad. Chociaz sa stacje i stacje. Wiec w innym miescie moze byc bez takich zabiegow.
klimartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 15:15   #6
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Możesz rozwinąć temat z tym zakładem co to zakłada fotele, bo pierwsze słyszę?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 20:04   #7
michwal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: chrzanów
Model: galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

witam kolegów. Właśnie 2 dni temu przechodziłem ten temat. W dowodzie austriackim jest wbite , że samochód jest 5 osobowy. Pani w rejestracji powiedziała, że trzeba jechać do stacji okręgowej, która oprócz standardowego pierwszego przeglądu w polsce musi wystawić dodatkową kartkę z zmianami dokonanymi w samochodzie, w której diagnosta wpisuje : samochód posiada 7 foteli oraz wyposażony w oryginalne pasy bezpieczeństwa z atestem. To wystarczyło w rejestracji, taka przyjemność równe 180 zł. Pani w rejestracji wpisała 7 osób i to cała filozofia. A 2 fotele tylne montuje się bez problemów bo do tego ten samochód jest przystosowany.
michwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 09:37   #8
Karol9
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Krotoszyn
Model: był S-max i jest Pug 508SW
Silnik: 2.0 HDI 163 kuni
Rocznik: 2013
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Jeżeli to samochód jeszcze nie zarejestrowany to należałoby sprawdzić na ile miejsc był zarejestrowany za granicą - jeżeli na 7 ale właściciel z jakichś względów wymontował fotele to nie ma problemu z rejestracją u nas na 7 miejsc. Jeżeli jednak za granicą był zarejestrowany na 5 osób to należy zamontować fotele - oczywiście udokumentować montaż - to też zależy od stacji diagnostycznej ;-) i zrobić dodatkowy przegląd techniczny i też nie ma problemu gdyż w homologacji Galaxy jest przewidziany jako auto 7 osobowe.
Pozdrawiam
Karol9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 21:27   #9
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Robisz normalne badanie techniczne za 98zł w uwagach wpisuje: Dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym uzupełniono i poprawiono na podstawie fabrycznej tabliczki znamionowej oraz katalogu SKP, ewentualnie jeszcze hak. I wszystko
nasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 13:43   #10
norek114
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: małopolska
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe

Witam też miałem Galaxego zarejestrowane na 5 osób ,pożyczyłem dwa fotele do tyłu ,reszta już była czyli pasy i mocowanie foteli ,pojechałem do okręgowej stacji wystawiono zaświadczenie ,nie pamietam jak ono brzmiało ale chodziło że pojazd jest przystosowany do przewozu 7 osób zapłaciłem coś nie mało bo około 180 złotych ,potem do wydziału ,i tam wpisano do karty poj.i dowodu rejestr. 7 miejsc i po krzyku.Jak ktoś ma już nowy dowód to nie wiem czy musi wyrabiać nowy czy wystarczy jak wpiszą ręcznie i podbiją pieczątką.
norek114 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.