Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2016, 16:54   #181
Renekrakow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2015
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 16v 145KM
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Szukam mechanika z okolic Bronowic jest kilka dobrych opinii na temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale tez pojawiła się informacja że "spec" p. Grzegorz już tam nie pracuje.
Czy możecie ich nadal polecić, bo większość info na ich temat jest bardzo stara.


Ostatnio edytowane przez Renekrakow ; 16-11-2016 o 07:51
Renekrakow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 10:02   #182
jozaf
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 19-09-2016
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Podsumowując z tego co znalazłem w ostatnim czasie na forum:

Polecani mechanicy w Krakowie:
- Pan Adam - Grunwaldzka 7, 32-005 Niepołomice
- AUTOMAX - Jerzy Mróz - Centralna 69, 31-586 Kraków
- AutoKubik - ul. Warszawska 32Węgrzce
- AutoSpec - ul.Centralna 69 31 - 586 Kraków

Klimatyzacja: AllHappy ul. Macedońska 9, 30-638 Kraków

Prośba o opinie i komentarze innych forumowiczów. Niebawem kupuję S-max 2.5T i będę miał do zrobienia kilka rzeczy (rozrząd, klima, olej, filtry, geometrie, LPG).

Ostatnio edytowane przez jozaf ; 22-11-2016 o 09:09
jozaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 17:39   #183
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Ale opinie już masz - powyższe miejscówki są sprawdzone i polecane.

Tylko dla gazu musisz poszukać dobrego fachowca.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 17:45   #184
slawek_11
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

LPG to dobrze regulował Struna - Jerzy co pracuje lub pracował z Grzeskiem. Od 4 lat i przeszlo 70 tys km nie ma z nim zadnego problemu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 12:05   #185
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków 2013

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
ABC Focus: w zależności jaki mają humor. Czasami jest super, innym razem tragedia. Raz gość nie miał czasu na podłączenie kompa, zaproponował, że jak chce to może mi pożyczyć i sam sobie mogę wykasować błędy - dla mnie fajna sprawa. Ale innym razem mechanik nie przyjął mnie na umówioną wcześniej wymianę oleju, bo zamiatał warsztat. Goście z biura nie byli w stanie go przekonać do zmiany decyzji. Paranoja. Mechanicy opryskliwi. Kiedyś miałem problem z przybywającym szybko olejem w Focusie. Panowie stwierdzili, że oni nic nie mogą poradzić i odesłali mnie do firmy AutoKubik. Gość przez telefon zdiagnozował usterkę. Niestety trzeba trochę czekać na termin. Ale warto. Ceny nieprzyzwoicie niskie. Od tej pory jeżdżę tylko do niego. Firmę prowadzi ojciec z synem, koniecznie trzeba rozmawiać z synem (Michał). Jeszcze jedna uwaga. Naprawa samochodów to jego pasja. Raz op...ł po całości kumpla, który przyjechał do niego samochodem zaniedbanym. O samochód trzeba dbać, :-) z czystym sumieniem polecam. :-)
Witam

To też się dopiszę krytycznie o ABC Focus
W Focusie mk3 / Ecobooster chciałęm wymienić olej + filtr oleju + świece
Oczywiście podałem nr VIN auta
Wysłałem zapytanie o ceny części i robocizny, to mi odpisali abym sobie sam sprawdził w ich esklepie
Chyba trzy razy prosiłem emailowo aby łaskawie udzielili odpowiedzieli
Ponieważ nie mieli nastroju do odpisywania, to zatelefonowałem i zapytałem przez telefon o ceny
Dopiero wtedy przysłali emaila w wyceną
Za jakiś czas podjechałem na wymianę i zdziwienie przy płaceniu = znacznie drożej
Pokazuję emaila z wyceną, a oni na to , że podali cenę zwykłego oleju, a do Ecoboostera jest droższy
Jest tylko mały drobiazg - w zapytaniu cenowym podałem numer VIN, więc jak sprawdzali ceny?
Biuro - niekompetencja i totalne zlewanie klienta
Klient przeszkadza pracownikom biura firmy ABC Focus

NIE polecam

pozdarwiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 23:24   #186
niou_ns
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-10-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków 2013

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

To też się dopiszę krytycznie o ABC Focus (...)
To ja wręcz przeciwnie. Korzystałem z ich usług 3 razy. Opiszę wszystkie 3.
Pacjent Ford Focus MK2 FL.
1) Po zakupie Foki udałem się na pierwszy serwis do ASO (na Powstańców - tych to nie polecam, bo mówią do klienta jak do debila), wymiana oleju itd. itd., poprosiłem o sprawdzenie poziomu płynu do DPF. Usłyszałem diagnozę - mam nieszczelny zbiornik płynu, pan zaprosił mnie na warsztat, pod samochód, pozwolił popatrzeć przez 2 sekundy i wyprosił przed komputer, gdzie wyszukał zbiornik za bodajże 2200 (powyżej 2000). Pojechałem do ABC Focusa, bo miałem blisko. Porozmawiałem z mechanikiem, podniósł samochód, pooglądaliśmy, zasugerował kupno używki na pewnym serwisie aukcyjnym i będziemy kombinować. Kupiłem (za chyba 150 zł), umówiłem się na wizytę i zostawiłem samochód. Dostałem telefon - nie da się, bo coś urwane, zbiornika nie wymieni (za Fokę wziął się inny mechanik niż ten, z którym rozmawiałem). Podjechałem, właściwy mechanik był na zmianie. Podnieśliśmy samochód, obadaliśmy jeszcze raz - po oględzinach, upuszczeniu płynu itd., doszliśmy do tego, że uszczelka się wyrobiła przy pompie i tam wypłynął płyn (który stwardniał i utworzył uszczelkę, coś w stylu żywicy). Tak więc skończyło się na wymianie uszczelki (niestandardowa, więc zapasowy zbiornik się przydał), zbiornik wyczyścił jakimś zajzajerem na zewnątrz co by był czysty i dało się zobaczyć, czy nadal cieknie i po tygodniu miałem wpaść na kontrolę. Ogólnie z mechanikiem dało się porozmawiać o różnych ciekawostkach, spoko gość. Sytuacja opanowana.
2) Wymiana przepustnicy. Miałem tą przypadłość, że mi się w trakcie jazdy przepustnica blokowała i samochód przestawał reagować na pedał gazu. Ceny przepustnic Magneta Marelli zapakowanych w pudełka Forda - ponad 2000 - i w ABC i w ASO. Tak więc ugadałem się, że sam przepustnicę zakupię i mi wymienią - bez problemu. Termin ugadany dzień przed, wymiana zajęła ok. 20 min. Przy okazji zalecili wymianę rozrządu (drugi raz to usłyszałem, mechanicy ze sobą nie związani).
3) Rozrząd. Wycena, faktura - wszystko na miejscu. Samochód oddałem o 8, zgodnie z ustaleniem na 13 był gotowy do odbioru. Do niczego się przyczepić nie mogłem.

Fakt - zauważyłem, że są tam goście (i w biurze i mechanicy) mniej i bardziej ludzcy, ale ja akurat ich nie odradzam.
niou_ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 13:58   #187
urbaniator
ford::amateur
 
Imię: Frank
Zarejestrowany: 15-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Czy ktoś posiada aktualny nymer telefonu do Pan Adam z Niepołomic? Dziękuję pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez urbaniator ; 25-02-2019 o 13:41
urbaniator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 14:29   #188
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Powinien być dobry: 512 825 327

Pozdrów go od łysego z focusklubpolskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 22:29   #189
urbaniator
ford::amateur
 
Imię: Frank
Zarejestrowany: 15-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Ok.dziękuję będę próbował w poniedziałek dzwonić.przekaże pozdrowienia :-)
urbaniator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 15:43   #190
urbaniator
ford::amateur
 
Imię: Frank
Zarejestrowany: 15-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Niestety po próbie połączenia z wyżej podanym numerem jest komunikat iż "nieistnieje" :-(
urbaniator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.