Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2017, 19:07   #161
Ejdem
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-07-2014
Skąd: GA
Model: Focus C-MAX mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

W takim razie będę próbować. Może inne kombinerki potrzebuję bo z tymi co mam to jak mocniej pociągnę to puszczają.

Ejdem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2017, 09:00   #162
abba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2015
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Wymontuj cały zamek będzie Ci wygodniej może.

Swoją drogą u mnie wymiana wkładki pomogła na rok. Czy przekładał ktoś mechanizm a w zasadzie cześć od wkładki do zamka z nowszych wersji c-maxa? Tam jest zdaje się zarobione to na sztywno.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
abba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2017, 10:47   #163
dzindzer
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Dawno temu rozebrałem wkładkę zamka maski Focus C-Max 2004 - składa się ok z bębenka na kluczyk i plastikowego mechanizmu z krzyżakiem z drugiego końca - połączone jest to linką stalową zaprasowaną na końcach tymi elementami (tak w telegraficznym skrócie).
Ta linka kręciła się w końcówce - z zewnątrz wyglądało wszystko ok ale kręcąc kluczykiem kręciła się tylko linka ale nie końcówka z plastikowym krzyżakiem.
kawałek pręta o odpowiedniej średnicy skręconego do linki od bębenka do tej poty umożliwia mi otwieranie maski (ok 3 lata jak nie dłużej).
Cena całego mechanizmu jest znana pewnie wszystkim ..
dzindzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 12:32   #164
abba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2015
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Cytat:
Napisał dzindzer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawno temu rozebrałem wkładkę zamka maski Focus C-Max 2004 - składa się ok z bębenka na kluczyk i plastikowego mechanizmu z krzyżakiem z drugiego końca - połączone jest to linką stalową zaprasowaną na końcach tymi elementami (tak w telegraficznym skrócie).
Ta linka kręciła się w końcówce - z zewnątrz wyglądało wszystko ok ale kręcąc kluczykiem kręciła się tylko linka ale nie końcówka z plastikowym krzyżakiem.
kawałek pręta o odpowiedniej średnicy skręconego do linki od bębenka do tej poty umożliwia mi otwieranie maski (ok 3 lata jak nie dłużej).
Cena całego mechanizmu jest znana pewnie wszystkim ..
Da radę wrzucić jakieś foto tego co zrobiłeś? I w jaki sposób dostać się do linki żeby nie polamac plastików?
Ten pręt uzyłeś zamiast linki?


Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez abba ; 21-10-2017 o 12:35
abba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 20:34   #165
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

niestety to problem wszystkich fordow z zamkiem maski,
w praktycznie kazdym przypadku pekniecie jednej ze stron plastikowego krzyzaka sprawia ze mozna sobie krecic do woli.
ja mam na to sposob, dlugim kluczem imbusowym odkrecam wkladke aby spadla, nastepnie dlugim plaskim lub krzyzakowym srubokretem obracam albo plastikowym krzyzakiem albo zamkiem.
na koniec zalewam laczeie klejem i sciskam dodatkowo opaska zaciskowa, tak juz trzyma kilka lat
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 18:25   #166
dzindzer
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Cytat:
Napisał abba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da radę wrzucić jakieś foto tego co zrobiłeś? I w jaki sposób dostać się do linki żeby nie polamac plastików?
Ten pręt uzyłeś zamiast linki?


Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
nie mogę znaleźć zdjęć, które wtedy zrobiłem .. przy otwartej masce nie ma problemu żeby zdemontować atrapę i plastikową osłonę żeby dostać się do zamka i wyciągnąć cały mechanizm.
Na dobrą sprawę nie ma co zepsuć - nic na siłę, wszystko sposobem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzindzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 18:30   #167
abba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2015
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Wyjmowane zamka przy zamkniętej masce opanowałem już do perfekcji. Mogę to robić w środku nocy przez sen. Chodzi mi o rozebranie tego białego elementu ze zdjęcia żeby można było doszukiwać kawałek prętu. Kilka osób już pisało o tym tylko nikt nie napisał jak to zrobić czy po prostu trzeba odciąć to białe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
abba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 07:10   #168
Eciksmolary
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-10-2017
Skąd: Szamocin
Model: Ford Focus c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Całe ciegno wraz z bembenkiem do złożenia pod dany kluczyk na allegro ok 90zl tylko trzeba dobrze dobrać długość ciegno. Wciśnięcie ciegna W zamek nie jest tak proste jak się wydaje trzeba się przyłożyć. Od tyłu zamka jest drobna dziurka by dopchnac delikatnie krzyżak w stronę ciegna by go unieruchomic wtedy łatwiej wskoczy.
Eciksmolary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 07:12   #169
abba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2015
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Wszystko to już przerobiłem i wbrew temu co napisałeś bębenek jest prosty do złożenia i nie zajmuje to dłużej jak pół godziny po szklance whisky.
Proszę czytać ze zrozumieniem :-) pytałem jak dostać się do stalowej linki żeby móc dosztukować kawałek pręta

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
abba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 11:26   #170
dzindzer
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

znalazłem.. linkę uciąłem w połowie zanim zorientowałem się, że jest obluzowana przy bębnie kluczyka, nie próbowałem jej wyciągnąć z plastiku z krzyżakiem

Ja ze względu na brak czasu włożyłem w bębenek kawałek pręta i skręciłem go z linką wystającą z krzyżaka zaciskiem/śrubkami.

do tej pory nie ma problemu z otwieraniem maski.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150822_133823.jpg (34.7 KB, 149 wyświetleń)
dzindzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.