Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2013, 23:21   #61
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał balbina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Włączyłam w menu radia BT- on, ale mój telefon samsung galaxy s2 nie widzi go. Naciskając słuchawkę pokazuje się napis MUTE...
Standard. Brak modułu BT/VC!
Bez dołożenia modułu BT/VC nie ma się co spodziewać, że telefon cokolwiek znajdzie.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 11:17   #62
balbina
ford::amateur
 
Imię: balbina
Zarejestrowany: 14-08-2011
Skąd: opole
Model: ford focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Dziękuję tedi k za odpowiedź. Możesz jeszcze podpowiedzieć gdzie taki moduł można nabyć, ile mniej więcej kosztuje i gdzie do zamocować ( czy potrzeba do tego fachowca ?).
balbina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 11:34   #63
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał balbina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, proszę o pomoc. Mam focusa mk II rocznik 2006 a w nim radio ford 6000cd z słuchawką po prawej. Coś jak u kolegi na zdjęciu wyżej. Włączyłam w menu radia BT- on, ale mój telefon samsung galaxy s2 nie widzi go. Naciskając słuchawkę pokazuje się napis MUTE. Proszę mi powiedzieć czy jest szansa na to żeby telefon działał przez radio czy to tylko moje marzenie.Czy to, że w radiu pokazuje BT-ON oznacza że posiada on blutu? Koledzy jestem kobietką więc piszcie jasno.
A sprawdzałaś z innym modelem telefonu? Powinien ci pokazać słuchawkę na telefonie i powinnaś móc ją sparować.
U mnie w radiu jest nokia, a parowałam i samsunga galaxy sII i sony experię arc s i sp a także nokię e52. Może powinnaś zrestartować radio?? U mnie pomogło wyjęcie bezpiecznika.
za pierwszym razem prosi o kod, zazwyczaj 0000.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg



Ostatnio edytowane przez RedFord ; 01-09-2013 o 11:55
RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 19:47   #64
balbina
ford::amateur
 
Imię: balbina
Zarejestrowany: 14-08-2011
Skąd: opole
Model: ford focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał RedFord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzałaś z innym modelem telefonu? Powinien ci pokazać słuchawkę na telefonie i powinnaś móc ją sparować.
U mnie w radiu jest nokia, a parowałam i samsunga galaxy sII i sony experię arc s i sp a także nokię e52. Może powinnaś zrestartować radio?? U mnie pomogło wyjęcie bezpiecznika.
za pierwszym razem prosi o kod, zazwyczaj 0000.
Dziękuję za podpowiedź RedFord, Moi synowie mają inne modele telefonów. Spróbuje i dam znać.Szkoda bo to fajna sprawa jak działa przez radio.Nie resetowałam jeszcze radia może to też ma jakiś wpływ. Tylko boję się , że wcześniejszy właściciel wprowadził jakiś kod inny niż 0000 na blokadę radia i mogę go potem nie uruchomić.

Ostatnio edytowane przez balbina ; 02-09-2013 o 19:51
balbina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 20:18   #65
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Wiesz co, tedi chyba ma rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja się rozpisałam chyba niepotrzebnie, nie widzac odpowiedzi tediego.
Wydaje mi się że poprzedni właściciel mojego autka dołożył moduł w takim razie.
A z kolei 0000 to nie kod radia tylko standard w parowaniu urządzeń. Kod radia to inna bajka.
Mam nadzieję że nie wprowadziłam zbędnego zamieszania.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 12:32   #66
inhalt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Kaszuby
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007-2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Kupiłem niedawno C-maxa z 2009 r. z radiem 6000CD z czerwonym podświetleniem (wygląda b. podobnie jak na zdjęciu u kol. patik we wcześniejszym poście).
Dodatkowo:
1) wystaje mi spod konsoli środkowej przewód z wtyczką do ładowania telefonu Nokia;
2) na lewym słupku u góry jest czarny mikrofon (mam też dwa szare czujniki od alarmu więc nie mylę tych urządzeń);
3) koło radia jest zainstalowane takie pokrętło z napisem Nokia.

Po uruchomieniu silnika pokrętło Nokia świeci się na niebiesko i głośniki mówią "connecting". Potem z 2 minuty wyszukuje i następuje głośny dźwięk "piiik" oraz pokrętło zmienia kolor na czerwony. Nie trzeba być geniuszem, żeby stwierdzić, że urządzenie szukało telefonu i nie znalazło.

Gdy włączam w telefonie opcję wyszukiwania urządzeń BT to absolutnie niczego nie znajduje (telefon Nokia - jakiś prosty model). To samo próbuję ze swoim Samsungiem B2100 i też nie wykrywa żadnego sygnału. Naciskam ten przycisk Nokia na konsoli i wtedy wyszukuję - nic. A podobno to działało.

Bardzo proszę o pomoc co zrobić, żeby znalazły się te urządzenia i jak je potem sparować.
Jestem raczej bardzo słaby w tych elektronicznych gadżetach, ale akurat zestaw głosnomówiący BT jest potrzebny mojej żonie i zależy mi na uruchomieniu. Odtwarzanie muzyki przez BT itp. mnie nie interesuje.

Będę wdzięczny za podpowiedź co zrobić, żeby te urządzenia w ogóle się wykryły. Moze ktoś ma podobny zestaw.
inhalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 13:15   #67
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

ja u siebie miałem ten sam problem... odłączyłem cały zestaw nokii od instalacji radia i podłączyłem go jeszcze raz... widocznie się zresetował i zaczął wykrywać wszystkie telefony.
pamiętaj aby w ustawieniach BT telefonu ustawić "widoczność" (bez limitu) wtedy nie ma problemu z parowaniem...
__________________
Kupię Fiestę
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 13:19   #68
inhalt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Kaszuby
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007-2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Nie potrafię odłączyć zestawu od radia.
W telefonie mam ustawione BT bez limitów.
Odłączyłem akumulator i postał trochę, a potem podłączyłem powrotnie. Musiałem wprowadzić kod do radia (zresetowało się więc chyba). Nic nie pomogło.
Nie wiem kiedy wprowadza się kod 0000 do BT, bo u mnie urządzenia się nie widzą więc nie pytają o żadne kody.
inhalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 15:31   #69
tomasz196209
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: poznań
Model: focus mk2 hb
Silnik: 1,6tdci 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

w opcji BT ustaw na publiczny ,włącz wyszukiwanie urządzeń w tel. jak sparujesz urządzenia wpisz w tel.0000 i to wszystko
tomasz196209 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 19:06   #70
inhalt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Kaszuby
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007-2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Dzięki. Jakoś mi się udało. Powiem szczerze, że sam do końca nie wiem jak i nie wiem, czy bym to powtórzył.
W każdym razie wszystko starałem się ustawić tak jak mówicie i jakoś poszło z telefonem żony. W tej chwili łączy się i połączenia telefoniczne działają. Ustawiłem "tak" w opcji automatycznego łączenia, ale na razie nie łączy się samoczynnie. Dopiero jak nacisnę okragły przycisk Nokia w samochodzi to się łączy z telefonem. Ale to nie jest problem. Najważniejsze, że żona nie musi wyjmować telefonu z torebki i tylko musi nacisnąć jeden przycisk w aucie. Moze jeszcze to kiedyś zadziała, że samo będzie się łączyć bez żadnego przyciskana czegokolwiek. Nie wiem czemu tak nie działa w tej chwili. Jutro żona będzie testowac w drodze do pracy.
inhalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.