Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2008, 10:05   #61
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

Cytat:
Napisał MULAN
ludzie piszą raczej o rekordach niż o średnich wynikach, bo jak tu uwierzyć w to, że ktoś, nawet na trasie robi 700km na baku w 1.1 albo 1.3 :fcp5
Ja tylę robię średnio i nie są to jakieś rekordy. Nie pałuję auta do odcinki, jeżdżę głównie na trasie szybkiego ruchu i zgodnie z przepisami. Żaden problem uzyskać taki wynik. Ale w mieście faktycznie jest to nierealne osiągnąć takie rezultaty.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 19:02   #62
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

Cytat:
Napisał parzych73
Dla mnie, to co piszecie o spalaniu Fiesty z silnikiem 1,25 to czyste science-fiction... Od dwóch i pół roku - jeżdżąc po mieście RAZ udało mi się zejść poniżej OŚMUIU litrów na 100km (7,89 przy jeździe jak emeryt), normalnie pali od 8,5 do 9,8 (po mieście i nie jak emeryt)... W trasie (mając przebiegu ok 2500km) udało mi się osiągnąć 6,51l/100km przy V-max do 150km/h - a potrafi zeżreć do 10,69l/100km (W TRASIE!!!) - oczywiście nonstop pedał w podłodze na autobahnie... Średnio po mieście na zbiorniku robię ok 420km i wlewam do 40 litrów na fula... swoją drogą - ciekawe na jakich obrotach jeździcie :fcp3
Jak widzę umiesz wyciągnąć z tego małego silniczka do kosiarki zamontowanego w Twojej fieście to co najlepsze... :fcp12 :fcp12 :fcp12 Ja na szczęście nie potrzebuję się tak dynamicznie przemieszczać z miejsca na miejsce więc ponad 8l autko mi wysysa z baku jak teraz jeżdżę po mieście i jest mrozik. Normalnie spalanie wynosi około 7l i poniżej. Ale nie męczę swojej fury. Do 3500 obrotów dochodzę jak się rozpędzam a później mam 2-3 tys. Zresztą jak przyspieszam to czuje, że powyżej 3000 autko dostaje małego kopa tak samo jak i przy około 4000. To nie bierze się z powietrza, no przynajmniej nie tylko z powietrza więc wiadomo, że spalanie będzie wtedy większe.
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 20:16   #63
MULAN
ford::average
 
Avatar MULAN
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 73
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

Cytat:
Napisał rectosei
Ja tylę robię średnio i nie są to jakieś rekordy. Nie pałuję auta do odcinki, jeżdżę głównie na trasie szybkiego ruchu i zgodnie z przepisami. Żaden problem uzyskać taki wynik. Ale w mieście faktycznie jest to nierealne osiągnąć takie rezultaty.
Zgodnie z przepisami czyli jak emeryt :fcp13 W takim przypadku wierzę w twoje osiągi :fcp29
MULAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2008, 06:13   #64
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

Cytat:
Napisał MULAN
Cytat:
Napisał rectosei
Ja tylę robię średnio i nie są to jakieś rekordy. Nie pałuję auta do odcinki, jeżdżę głównie na trasie szybkiego ruchu i zgodnie z przepisami. Żaden problem uzyskać taki wynik. Ale w mieście faktycznie jest to nierealne osiągnąć takie rezultaty.
Zgodnie z przepisami czyli jak emeryt :fcp13 W takim przypadku wierzę w twoje osiągi :fcp29
Emeryci jeżdżą Fabiami i Loganami a nie Fiestami :fcp2 Jeżdżę szybko kiedy można, wolno kiedy chcę :fcp4
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 17:59   #65
neos64
ford::average
 
Avatar neos64
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Skąd: WLKP
Model: Fiesta/ Scorpio
Silnik: 1.3 CLX/ 2.5 TD
Rocznik: 1992/1993
Postów: 113
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

Cytat:
Napisał MULAN
Cytat:
Napisał losarturos
Ostatnio po 100 km spokojnej jazdy z prędkością między 70-90 komputer mi pokazał 5.5l/100. Ale wtedy jeszcze ciepło było. Teraz nie chce zejść poniżej 7.5l...

Nie mogę wyjść z podziwu jak patrze na te wasze obliczenia :fcp2 Ja latem robiłem na pełnym baku góra 470km, teraz jak przymrozi góra 400km przy spokojnej jeździe. No ale w Poznaniu pół drogi zajmuje niestety stanie w koreczkach

To masz kolego coś ładnie grzmotniete z tym autkiem skoro z silniczkiem 1.3 robisz 400km na pełnym baku ja za 50zł przy kursie 3.20 za literka robie 340km i daje ostro w rure radze odwiedzic mechanika bo zbankryutujesz niedługo, niestet te auta tak mają na początku też tyle mi autko paliło na pełnym baczku teraz ze spokojem do 700km na fullu to jest norma, szerokosci życze :]
__________________
W drzewo najłatwiej wjechać na zakręcie. . .
neos64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 19:59   #66
yacek _b
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 71
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

Cytat:
Napisał neos64
Cytat:
Napisał MULAN
Cytat:
Napisał losarturos
Ostatnio po 100 km spokojnej jazdy z prędkością między 70-90 komputer mi pokazał 5.5l/100. Ale wtedy jeszcze ciepło było. Teraz nie chce zejść poniżej 7.5l...

Nie mogę wyjść z podziwu jak patrze na te wasze obliczenia :fcp2 Ja latem robiłem na pełnym baku góra 470km, teraz jak przymrozi góra 400km przy spokojnej jeździe. No ale w Poznaniu pół drogi zajmuje niestety stanie w koreczkach

To masz kolego coś ładnie grzmotniete z tym autkiem skoro z silniczkiem 1.3 robisz 400km na pełnym baku ja za 50zł przy kursie 3.20 za literka robie 340km i daje ostro w rure radze odwiedzic mechanika bo zbankryutujesz niedługo, niestet te auta tak mają na początku też tyle mi autko paliło na pełnym baczku teraz ze spokojem do 700km na fullu to jest norma, szerokosci życze :]
tja , koniowi na Helu takie pierdoły kolego opowiadaj , dajesz " ostro w rure " i pali ci 4.5 , już łykam ...
yacek _b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 20:06   #67
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

yacek _b, a jednak tak jest,czytj post ktory wcześniej pisałem,pojedziemy na Hel jesli wolisz
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 20:14   #68
yacek _b
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 71
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

Stasiu , prosze .... okazuje się ze fiesta to super ekonomiczne autko (a czym starsze to mniej pali ), pali prawie jak dizelek ile byś nie cisnął , no tylko kupować :fcp3
yacek _b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 21:28   #69
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

yacek _b, bez obrazy ale mk5 mało pali ale jak się o nia dba,nic nie obciera,łożyska są ok,filtr powietrza czysty,czujniki prawidłowo działaja itp.a ty widać nie stosujesz tych zasad
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 22:29   #70
neos64
ford::average
 
Avatar neos64
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Skąd: WLKP
Model: Fiesta/ Scorpio
Silnik: 1.3 CLX/ 2.5 TD
Rocznik: 1992/1993
Postów: 113
Domyślnie Re: Ile na jednym baku

tja , koniowi na Helu takie pierdoły kolego opowiadaj , dajesz " ostro w rure " i pali ci 4.5 , już łykam ...[/quote]



No widocznie twoja wiedza jest dość nikła na temat silników z przełomu 80-90 lat teraz według ciebie odpowiednio utrzymane odrestaurowane auto po wymianie głowicy i bloku w dalszym ciągu bedzie palić tyle samo co ze szrotu... hehe no ok ale widać jezdzisz czyms co już nie ma nic wspolnego z poprzednią fiestą oprocz nazwy więc nie mam pretensji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powodzenia w odnajdowaniu koni na Helu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
W drzewo najłatwiej wjechać na zakręcie. . .
neos64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.