Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2009, 11:33   #11
kukuna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1,6 tdci 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Cytat:
Napisał arturek

Test kontrolek też nie jest do końca przekonujący.
W Mondeo gdy robisz test kontrolek to sprawdza wszystkie, np. kontroklę świec żarowych W BENZYNIAKU.
To wiele tłumaczy. :fcp5

Cytat:
Napisał A_T
U mnie kontrolka zapala sie dopiero jak zostaje 3 litry paliwa w zbiorniku wiec bardzo mozliwe ze u ciebie jest podobnie. .
3 litry paliwa to trochę za mało (jak dla mnie) bo nie chcę żeby pociągnął ewentualne brudy ze zbiornika.

Ale test sobie przeprowadze. Może zaświeci kontrolka :fcp2

kukuna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 13:29   #12
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

U mnie jest tak komputer pokładowy sygnalizuje dzwiekiem poraz pierwszy przy 80 km do przejechania potem na 60 i na 40 żadna kontrolka rezerwy się nie świeci NIGDY!!! ,ale jak robię test zegarów ,to taka kontrolka się zapala Wiec nie wiem czyten typ tak ma ? focus 18 tdci
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 17:07   #13
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

U mnie nie ma komputera ,ale lampka zapala sie przy okolo 4l w zbiorniku.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 17:16   #14
vorph
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Cytat:
Napisał Natiew
U mnie jest tak komputer pokładowy sygnalizuje dzwiekiem poraz pierwszy przy 80 km do przejechania potem na 60 i na 40 żadna kontrolka rezerwy się nie świeci NIGDY!!! ,ale jak robię test zegarów ,to taka kontrolka się zapala Wiec nie wiem czyten typ tak ma ? focus 18 tdci
W moim TDCi w wersji X100 jest komputer który piszczy przy 80,60,40,20 i kontrolka, która się świeci - czyli 2w1.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 19:00   #15
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Może u mnie się nie zapaliła bo jeszcze nigdy nie dopuściłem do taK niskiego stanu paliwa ,chyba sprubuję ! skoro kontrolka jest?chociaż nie wiem czy do disla to dobry pomysł
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 20:32   #16
kukuna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1,6 tdci 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Cytat:
Napisał Natiew
Może u mnie się nie zapaliła bo jeszcze nigdy nie dopuściłem do taK niskiego stanu paliwa .......
Ja też nie dopuszczam do takiego stanu ale chciałem sprawdzić przy jakiej ilości paliwa w zbiorniku się zaświeci.
No i przy 7l nie zaświeciła się dlatego zapytałem tutaj a jak widać opinie różne (w zależności od samochodu) to nie pozostaje mi nic innego jak ponownie wyjeździć do bardzo niskiego poziomu paliwo.

Komputerowi nie ufam bo zgłaszał mi że zostało mi paliwa na 54km a w baku było 7l czyli na jakieś 80-90km.
Wydaje mi się że kontrolka była by bardziej wiarygodnym źródłem odnośnie ilości paliwa w zbiorniku.
kukuna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 21:34   #17
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Są trzy generalne zasady dotyczące ilości paliwa:

1. Nie jeździ się na żadnych rezerwach, brakach, oparach, mgłach widmach benzyny. Dolewanie raz na jakiś czas za 20zł to tak jak dolewanie za 23zł. Benzyna jest wyjątkowo lotną substancją więc jazda z 5 litrami w 55litrowym baku to tak jakby (szczególnie w lecie na upałach) pół litra puścić z parą w powietrze. Lejesz do baku 5 litrów jeździsz na tych pięciu a tak naprawdę po krótkim czasie masz 4.5 bo do pół litra poszło w powietrze. Chyba trochę szkoda bo to zawsze ze 2 złote a browar by za to był :fcp3

2. Jazda z niskim poziomem paliwa może powodować "łykanie" powietrza przez pompę paliwową co powoduje, że do układu dolotowego mogą dostać się pęcherze powietrza co z kolei powoduje chwilową zbyt ubogą mieszankę a takie zbyt ubogie mieszanki nie służą dobrze zaworom ani katalizatorom. To rzadka sytuacja ale możliwa. Pompie też dobrze nie służy takie pracowanie na sucho...

3. Tankując małe ilości na podłych stacjach mamy pewne problemy z osadami na dnie baku. Jak w benzynie jest śladowa ilość wody to ta śladowa ilość wody wiecznie skraplać i gromadzić się będzie na dnie baku.
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 21:38   #18
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Cytat:
Napisał kukuna
Cytat:
Napisał Natiew
Komputerowi nie ufam bo zgłaszał mi że zostało mi paliwa na 54km a w baku było 7l czyli na jakieś 80-90km.
Wydaje mi się że kontrolka była by bardziej wiarygodnym źródłem odnośnie ilości paliwa w zbiorniku.
Prosta sprawa. Komputer liczy średnie spalanie na pokonanym dystansie. Jeśli średnie spalanie było większe niż normalnie to układ przeliczył te 7l na Twoje 54km. Nic w tym dziwnego.
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2009, 01:30   #19
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Tak jak Paweł5 mówi komputer liczy spalanie w czasie rzeczywistym dlatego też jeśli akurat jedzie się trochę agresywniej albo warunki drogowe są niekorzystne - np duże korki to komp moze pokazać mniej niż teoretycznie by się wydawało. Poza tym dobrze mieć jakiś zapas bezpieczeństwa.
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2009, 07:32   #20
nider12
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Dąbrowa G
Postów: 56
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Witam. U mnie - Focus 1.8 TDCi X100 - i fabrycznie montowanym komputerze nie działa kontrolka rezerwy a tylko piszczy jak w baku zostaje paliwa na 80, 60, 40, 20 km i tak jak napisał Arturek tak właśnie pisze w instrukcji obsługi. Pozdrawiam
__________________
"lepiej panować w piekle niż być sługą w niebie"
nider12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.