Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2009, 11:19   #1
kamilowski
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Wieliczka
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 16v 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie wskaźnik temperatury źle wskazuje

Wczoraj zauważyłem, że wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej nie podnosi się nawet do białego pola. Po wyłączeniu stacyjki wskazówka delikatnie opada, po włączeniu stacyjki podnosi się ledwie do białego pola. Silnik chyba się dogrzewa bo ogrzewanie daje bardzo gorące powietrze a termostat był wymieniony jakieś 6 tysięcy kilometrów temu.
Czy padł czujnik?
Czy wskaźnik mógł się zawiesić?
Czy po rozkręceniu termostatu będę mógł stwierdzić jego wadliwość??

kamilowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 13:19   #2
abuser
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Toruń
Model: MkV
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 199
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury

kolego - wiele postow jest na ten temat..... sprawdz na poczatku dzialanie samego wskaznika na desce - musisz wypiac kostke w okolicy weza wylotowego od obudowy termostatu i zawrzec styki - jak wskaznik temperatury wychyli sie na max - to wskaznik jest OK. kolejna rzecz - postaw autko na postoju - niech sie nagrzeje i zobacz czy na posoju zalaczy sie wentylator -jak zalaczy sie wentylator - to zobacz co pokazuje wskaznik temperatury.... jezeli jest niska temp. a sie zalacza sie wentylator - to padl czujnik... a jak wysoka i zalacza sie wentylator - to pewnie termostat lipny jest....

sam walcze z prawidlowa temepratura silnika u siebie... wiec znam te bolaczki....
abuser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 18:45   #3
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie

Hehe, nie w 1,1 z 94 roku.

Stojąc z przodu auta z lewej strony nad kołem pasowym pompy wody pionowo jest wtyczka - 2 przewody, niżej jest wtyczka 1 przewód, włącz zapłon i silnik - zdejmij pojedynczy przewód - dotknij nim do masy - wskaźnik powinien pójść ostro na MAX, jak się tak stanie to padł czujnik z którego zdjąłeś wtyczkę - koszt może z 30 zeta a wymiana pod sklepem w 2 minuty, jak wskaźnik się nie ruszy to albo padł przewód do wskaźnika albo sam wskaźnik.

Cytat:
Napisał abuser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jezeli jest niska temp. a sie zalacza sie wentylator - to padl czujnik... a jak wysoka i zalacza sie wentylator - to pewnie termostat lipny jest....
Wentylator powinien się załączyć tuż przed czerwonym polem czyli jak temperatura jest wysoka.
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24

Ostatnio edytowane przez Marek ; 21-03-2011 o 13:09 Powód: regulamin pkt.21
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 20:34   #4
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury

Cytat:
Napisał kamilowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj zauważyłem, że wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej nie podnosi się nawet do białego pola. Po wyłączeniu stacyjki wskazówka delikatnie opada, po włączeniu stacyjki podnosi się ledwie do białego pola. Silnik chyba się dogrzewa bo ogrzewanie daje bardzo gorące powietrze a termostat był wymieniony jakieś 6 tysięcy kilometrów temu.
Czy padł czujnik?
Czy wskaźnik mógł się zawiesić?
Czy po rozkręceniu termostatu będę mógł stwierdzić jego wadliwość??
Mysle ze problemem jest wilgoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 20:37   #5
gregorb13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Model: fiesta
Silnik: 1.1, gaźnik
Rocznik: 1989
Postów: 7
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury

Miałem to samo, wymiana czujnika temperatury pomogła
gregorb13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 09:25   #6
kamilowski
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Wieliczka
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 16v 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury

Dzieki za rady.
W sobote wymieniłem płyn chłodniczy. Wykreciłem czujnik ktory byl bardzo "brudny". Zdjałem pokrywe termostatu i nim poruszałem. Zdjałem tablice z wskaznikami i poruszałem wskaznikiem.
Zadziałał.
Dzięki za pomoc!
kamilowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 13:29   #7
kamilowski
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Wieliczka
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 16v 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury

Wymieniłem termostat i płyn chłodniczy. Czujnik pozostał stary(nie mogłem w sklepie dostać zielonego). Wskaźnik temperatury ledwie dotyka literki "M". Czy przyczyną może być wadliwy czujnik??
Gdzie szukać przyczyny??
kamilowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 15:30   #8
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury

tak to może być czujnik,jak sprawdzć wskaźnik jest opisane
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 02:25   #9
neos64
ford::average
 
Avatar neos64
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Skąd: WLKP
Model: Fiesta/ Scorpio
Silnik: 1.3 CLX/ 2.5 TD
Rocznik: 1992/1993
Postów: 113
Smile Odp: wskaźnik temperatury

Dokładnie czujnik opis jak wyżej kolegi jest bardzo trafny i najprostrzy do zdiagnozowania u mnie wentylator załącza sie na 3/4 biełego pola ale do żadkości należy włączanie się wentylatora chyba że auto stoi powyżej 15-20 min na biegu jałowym przy plusowej temp na dworze
__________________
W drzewo najłatwiej wjechać na zakręcie. . .
neos64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 22:47   #10
pioter77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2007
Skąd: Białystok
Model: Fiesta Smokestone LE
Silnik: 1,3i
Rocznik: 1993
Postów: 31
Domyślnie Odp: wskaźnik temperatury

Witam. Podepnę się pod temat. Pewnego dnia jadąc fieściną zauważyłem, że wskaźnik temp cieczy chłodzącej poszedł ostro w górę (poza skalę).Zostawiłem samochód na kilka godzin żeby ostygł ale wskaźnik temp od razu po przekręceniu stacyjki leciał poza skale. Po krótkiej rozmowie tel z mechanikiem pojechałem i kupiłem nowy czujnik (kolor żółty jak ten poprzedni). Po wymianie wskaźnik już nie leci od razu do góry ale po przejechaniu 2-3 km jest już na czerwonym polu i się tam zatrzymuje. Podejrzewam, że wina ciągle leży po stronie czujnika bo silnik, chłodnica, płyn ( przy niby wys temp jak się odkręca zbiornik płynu chłodniczego nie ma praktycznie charakterystycznego syku) nie wydają się gorące.
Czy ktoś wie jaki powinien być kolor czujnika? Może wyblakł z zielonego na żółty. Ewentualnie który czujnik (kolor) będzie wskazywał niższa temp?
pioter77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.